Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, výjimečně s přívalovými srážkami nebo i kroupami

Diskuse o počasí Jaké bude léto 2011

182
# 12.02.2011, 16:03

Pokud opravdu bouchne na Islandu ta sopka Barča, tak může být léto kdovíjaké. :!!:

72
# 12.02.2011, 21:41

Stranik
zima bude pokračovat i v létě :D :D to už bychom na tom byli asi dost špatně

# 13.02.2011, 13:21

radek
radku tak to ne zima v létě není hlavně at je co nejvíce bouřek a teplo:)doufám že nevybuchne sopka barča:(která by zůsobila povodně a silný :prsi: :( a chladno:( a taky at je :slunce: a :blesk:

72
# 13.02.2011, 17:23

kacenka
Já vím já jsem to vzal trochu s humorem at je tu i zábava samozřejmě že bez bouřek a tepla nemá léto cenu ikdyž je třeba chladnější tak i přesto se nějaké bouřky vyskytují :D :blesk: :blesk:

# 13.02.2011, 19:30

Zdravím,taky se těším na léto. Tipuji že bude takové normál to léto budou jak horka 30-32°C tak i chladnější periody. Hlavně bouřky budou a mohlo bych být víc bouřek než loni.:oblak: :blesk:

# 13.02.2011, 19:48

pocasi v dubnanech
jo taky bych si přál hodně bouřek:) ale hlavně bez škod a horko až vedro teploty asi kolem 25 až 33 aby se dalo koupat a taky bych uvítal tropickou noc teplota v noci nesmí poklesnout pod 20 stupnů celsia a:slunce:a taky občas :prsi:leto bez deště nexistuje

818
# 13.02.2011, 19:48

pocasi v dubnanech
Přesně, více bouřek než loni hlavně.:blesk:
Horka budou možná i větší, ale kdo dnes v únoru ví že...:)

818
# 13.02.2011, 19:50

kacenka
Léto bez deště ne, ale suchá či velmi suchá období ano. Už to vidím před sebou, to není pro přírodu také nic dobrého=také požáry vzniknou raz dva.

Ale s tím nic neuděláme... Uvidíme co přijde.:slunce: :blesk: :prsi:

Anonymní
Avatar
# 20.02.2011, 14:30

Ahoj. Na léto se vždy těším nejvíce z celého roku, hlavně na bouřky a krátce před nimi, kdy takové to dusno horkého dne náhle vystřídá čistý vzduch nasicený deštěm a třeba obohacený jevem zvaným duha. Hlavně takové ty lokální bouřky z tepla, kdy se třeba na jedné straně už blíská a hřmí a na druhé ještě svítí sluníčko. Pozorování cumulonimbů, blesků a jiných bouřkových jevů mě doslova fascinuje. Vloni jsem spatřil i trombu. Velmi se těším i na slunečné a teplé letní dny. Doufám, že jich v létě 2011 nebude málo.
Nemám rád studené a vlhké léta, kdy nejsou žádné pořádné bouřky a pořád jen prší. Snad se toto léto vydaří. Doufám. Už aby tu bylo. :slunce: :) :blesk:

182
# 22.02.2011, 20:50

radek: nestraš proboha .... :D

72
# 22.02.2011, 22:00

Stranik
Já jsem to vzal trochu humornou stránkou léta samozřejmě jsem nechtěl nikoho vystrašit určitě se tak nestane ale z léta přeju všem aby si ho užili jako každé léto jak má být a se vším všudy snad opět ničeho ušetřeni nebudeme a tipuji že léto 2011 bude co se týče bouřek ,srážek i horkých parních dní co nejbohatší a přinese nám také extrémy a třeba i nějaká tornáda a další jevy co k létu patří ovšem může se stát že nás doprovodí s velkým množstvím srážek a povodní jako v roce 2010 nebo naopak suchem a podprůměrným množsvím srážek ale vzhledem k tomu že nudené počasí pokračuje dál myslím konec ledna a zatím únor je téměř beze srážek aproto se tedy přikláním spíše k významě srážkovému jaru a uvidíme možná i létu ale muže být také střídavé těch možností se nabízí hned několik tak uvidíme nezbývá nám nic jiného než čekat a doufat určitě ale bude zase dál co sledovat

818
# 25.02.2011, 11:44

kacenka
Ač to nevypadá dobře, tak v to doufám také... A nejen asi já.:blesk:
Určitě budou nějaké silnější, nevíme ale kde a kdy. A bouřky jsou nevyspytatelné, takže se to hned tak nedovíme.
Tropické noce nejsou dvakrát příjemné, ale zas je šance, že se nějaká bouřka vytvoří-třeba ráno. Skoro každé léto taková situace je a to nemusí být ani min. 20°C, ale třeba i méně. Blesková aktivita ale nebývá moc silná.

156
# 03.03.2011, 09:01

Inside
Bouřky a kolo:). Oboje je krásné a k létu patří, jen jejich kombinace mi příliš nevyhovuje:!!: Bouřka na kopcích na kole, když promokneš na kost a zároveň se ochladí z 25°na 8° a máš před sebou 30 km dolů...brrrr:D :D

# 03.03.2011, 14:44

prečo chcete stále len prívalove dažde tornáda víchrice povodne a búrky? veď spôsobujú veľké škody neviem čo by ste vraveli keby vám také tornádo vzalo strechu nad hlavou ? ja som za búrky ale normálne nie s prívalovými dažďami a krúpami :!!: :(

# 26.03.2011, 08:50

můžu se zeptat ohledně dubna bývá v dubnu i 25 stupnů a ted k létu bouřek bude hodně teploty asi kolem 21 až 29 to by byl průměr srážek bude kolem 285mm v noci by semi bouřka moc nehodila a teplota kolem 20 v noci je nepříjemná ale 1 noc byse to dalo taky by měly být jasné až polojasné dny a ještě k bouřkám přívalové deště kroupy silný nárazový vítr a před bouřkou obvykle bývá dusno a 32 až 37 když je dusno tak se mi zdá žeje 40 i 45

818
# 26.03.2011, 17:17

kacenka
Takže popořadě: v dubnu může být i letních 25°C, ale ne na dlouho-to patří spíše do tématu o dubnu.

Kolik bude bouřek v létě nevíme a jaké budou teploty dnes přesně také nevíme. Určité je to, že budou období chladná, chladnější, normální a pak tropická. Co převládne se ještě opravdu nedovíme.

A dusno je při vysoké vlhkosti a vysoké teplotě, takže pokud přejde slabá bouřka/přeháňka se srážkami=zajistí vlhkost a bude to bouřka z tepla=žádné ochlazování, pak nastává dusno. To jsou pak večery a noce co....

818
# 01.06.2011, 17:47

První letní měsíc bude podle dlouhodobky ČHMÚ teplotněš nadprůměrný s občasnými bouřkami, přeháňkami s tím, že konec měsíce bude oblačnější.:oblak: :blesk: :prsi:
URL - ČHMÚ.

Podle klimatologické předpovědi noaa.gov to vypadá stejně: URL a další dva měsíce prozatím průměrné - uvidíme.;-)

# 01.06.2011, 21:04

TAKHLE DOPŘEDU PŘEDPOVÍDAT AŽ DO LISTOPADU JE FAKT NESMYSL NA 100% NEPŘESNÝ JAK TO MÁ URL;-)

818
# 01.06.2011, 21:09

Tomastornado
To zajisté, hlavně tam poukazuji ale na ten červen.;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.