Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Jaké bude léto 2011

72
# 06.02.2011, 15:13

Jak jistě všichni víme zima se krátí a ještě si vzpomínám když jsme se všichni na ni těšili téma: Jaká bude zima 2010/2011 měla neskutečné množství příspěvků doufám že nabere i tohle téma co nejvíce příspěvku určitě se většina s nás na teplejší a bouřkové období těší ! snad bude letos bohaté na bouřky a také si doufám užijeme hodně krásných slunečných a horkých dnů!! Jak to vydíte vy ? :) :blesk:

72
# 06.02.2011, 15:17

Doufám že si užijeme jak bouřky tak třeba záhlednem i nějaké to tornádo myslím si že rok od roku jich přibývá viz loni Vratimov u Ostravy http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/foto-tornado-v...
a další města kde se tornádo už přehnalo a zanechalo po sobě spoušt , rok 2009 byl velmi významný na bouřky snad rok 2011 bude podobný nebo lepší!

6
# 06.02.2011, 15:44

Léto nám může přinést opravdu pěknou podívanou.
Prudké bouře s přívalovými dešti a kroupami.Horké dny kdy bude vedro k nesnesení a lidé se budou před sluncem schovávat.Podle mě se to bude střídat stejným spůsobem jako v zimě,mrazy:) a ochlazení:blesk:.

6
# 06.02.2011, 15:48

Loňské léto se mi podařilo vyfotit velmi zvláštní mrak,
jak se podobný útvar vytvoří?

6
# 06.02.2011, 15:53

Tohle se mi na létě líbí.....

# 06.02.2011, 16:11

Mě se na létě líbí teplý večery kdy jsou slyšet cvrčkové :) ,do toho grilování a třeba nějaká vzdálená blýskavice :)

86
# 06.02.2011, 17:29

Mirou
To je asi rozfoukaný bouřkový oblak - nahoře působí silné proudy, které ho dokážou takhle krásně rozcuchat a zapadající Slunce to ještě vylepší.

Nebylo to náhodou v půlce srpna (jak v Praze padaly ty kroupy)?

6
# 06.02.2011, 17:49

V srpnu to určitě bylo,ale nevím jestli to zrovna bylo spojený s těmy kroupami.
Na obloze jsou vidět někdy velmi zajímavé obrázky.

818
# 06.02.2011, 18:12

Mirou
Souhlasím naprosto. V létě je oblačnost bohatá a optické jevy též hojné. Také se samozřejmě těším na léto a letní jevy a říkám to, co loni, že léto nám přinese opět od každého druhu počasí něco, tedy jednoduše řečeno vše či téměř vše. Ale co převládne je nyní absolutně nemožné určit, jen lze tipovat a přát si. K upřesňování předpovědí na léto bude sloužit právě toto téma. A jen doufám že to, co převládne nebude deštivo jako loni, ale jiný druh počasí. Jakýkoliv.:slunce: :prsi: ;-) :blesk:

818
# 06.02.2011, 18:15

Dodávám, že celé léto nemůže vydržet jeden typ počasí či charakter. Je to velmi ojedinělé, aby se tak stalo i na jeden celý měsíc. Častěji se ovšem stává, že vlny sucha a veder vydrží 7-14dní. Ale také to není zas moc běžné. Ta proměnlivost počasí je v mírném pásmu na místě holt.;-)

72
# 06.02.2011, 22:33

Ano , přes léto se často tvoří kupovitá oblačnost z které mohou vznikat při dobrých podmínkách lokální bouřky ovšem na frontách se vyskytují daleko silnější ale zas záleží na situacích a podmínkách :) :blesk:

182
# 06.02.2011, 23:25

radek: Ovšem to v"Y"dění fakt nemá chybu :) No léto at' je hlavně jaké má být :)

6
# 09.02.2011, 16:28

Ahoj,tak jestli vybuchne vulkán Bárðarbunga,tak může letošní léto být velmi špatné,chladné a deštivé.
Snad se tak nestane,Matka Shiptonova ale předpověděla něco o výbuchu tří sopek.Dost zajímavé na Islandu jsou právě takové tři :Eyjafjallajökull-Bárðarbunga-¨a největší Katla.
Tři spící hory náhle procitnou,
bahnem, ledem a smrtí vydechnou.
Pak v jeden ráz město za městem země pohltí,
v zemích, o nichž já ještě nevím, těchto dní.

6
# 09.02.2011, 16:44

Nestraším,děje se to!!!!!

182
# 10.02.2011, 16:41

Mirou:

Ta LP anténa a + sat talíř na tom baráku výš nežli ten hromosvodový jímač .... no nevím nevím. :blesk: a bude zle. :D

6
# 10.02.2011, 17:16

Stranik
Nebude zle,bude líp.....:)
Naštěstí zrovna pod tou střechou nebydlím....

72
# 12.02.2011, 07:46

Léto se může projevit převážně chladem a deštěm a následnými povodněmi nebo zase teplem a bouřkami ale bouřky se mohou vyskytovat i za chladnějšího charakteru léta jsou totiž jeho dominantou a bez bouřek léto nemá smysl .vyskytuje se hodně zajímavých jevů které můžeme sledovat ale musím se přiznat už těším jaro bude dle mého tipu spíše chladnější a více srážkové jelikož ted je spíše podprůměrné srážkové období a teplotně slabě nadpruměrné.

818
# 12.02.2011, 14:40

Pavell
Něco na způsob léta 2010 podle mě, ale co převládne letos to se nedá spolehlivě odhadovat zatím.

Proč nemají letní témata takovou úspěšnost=asi navštěvuje diskuzi více zimních nadšenců. Ale podle mě toto téma nebude tak pozadu. Bouřky se ale pak nerozebírají zvlášť+ i jiné situce pak až léto začne.
I když bouřky jso velmi oblíbené.:blesk:!

Ten systém tu už asi delší dobu je, je možné ho změnit=navrhnout změny.;-)

72
# 12.02.2011, 14:53

Mohou také přijít úmorná vedra jako měli loni v Rusku je to vážně těžko říct co léto na nás letos chystá vždycky je to překvapení :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.