Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, ojediněle s přívalovými srážkami

Diskuse o počasí Výrazné ochlazení 12.2.?

# 09.02.2011, 23:13

to je sice hezke, ze jsou jine, ale kdyz nesedi, tak je to trochu k nicemu. No kdyz se ptas dovedu si predstavit podrobnejsi predpovedi, ale pravda ne v ceskych podminkach, byl jsem nejakou dobu ve statech a tam se vydavaji predpovedi na hodiny a musim rict, ze sedely. A je treba rici, byl jsem na jihu USA, ze tam bylo pocasi pomerne dost promenlive, takze bylo tezke predvidat, ale darilo se jim to. Ale to je samozrejme nesrovnatelne, ale kdyz se ptas, tak ti rad odpovim, dokazu si predstavit daleko lepsi servis od CHMU.

1
# 10.02.2011, 11:58

Tak jak to vypadá s tim ochlazení zatim nic moc co ještě včera ráno teplice srážky sněhové na neděli a dnes tam jsou ukázaný sníh s deštěm...

117
# 10.02.2011, 12:57

Ochlazeni se porad fakt projevi z patka na sobotu.Patecni teploty jeste mohou vystoupit az k +10°C,ale behem vecera a k ranu prudke ochlazeni na -1 az -5°C,snezeni.Sobota bude zpocatku zatazeno,snezeni hlavne jih a jz cech,na ostatni uemi slabe snehove prehanky.Teploty kolem 0(-2 az +2°C).Jinak to bude jedinej den,kde se bude drzet snehova pokryvka i v nizinach(v dalsich dnech od 600 m.n.m).Nedeli mozna jeste severovychod republiky,tam bude jeste chladneji nez v jz cech,tam muze teplota vystoupit az +7°C,v dalsich dnech se teplota mela vyrovnat na +1 az +5°C,rano pod nulou,ale celkove uz ne zima takova.

# 10.02.2011, 13:54

space
Ja stale pocitam s tim co jsem predpovidal na zacatku unora. Zima se vrati v posledni unorove dekade a vydrzi do prvni breznove dekady, ale na konci prvni breznove dekady vyrazne otepleni. Verim ze zima se tim padem vrati na dva tydny. Takove mozna rouzlouceni

# 10.02.2011, 16:07

radek
Cao, jeden clanek jaro nedela, zima se jeste ukaze a to i v nizinach, jsem jsi temer jistej

182
# 10.02.2011, 16:31

Nijak hrozné ochlazení to nemá být dle počasí na ČT24. Pod nulou v noci, přes den ale většinou už nad nulou ;-) (krom snad jednoho dne) takže očekávám spíš mokrej sníh, jen na horách bude asi ještě kvalitní. :)

72
# 10.02.2011, 16:52

extravagantni
No jasně já taky věřím že se zima vrátí a pěkně nám to tady něčím pěkným uzavře a pustí jaro no uvidíme stále máme před sebou větší pulku února a taky březen může něčím překvapit (zejména severozápadní proudění a silné sněhové přehánky a nebo naopak teplé západní jihozápadní proudění)... ikdyž už to bude více bližší jaru ale vzhledem k tomu že březen je měsíc přímo dělaný na přechody tepla a zimy tak si myslím že poslední vločky příjdou ještě i v březnu bez ohledu na dlouhodoobou předpověd které málo kdo uvěří. Celkově si myslím nebo aspon tipuju o srážkově i teplotně průměrném období . Říka se březen za kamna vlezem duben ještě tam budem možná nás taky čekají chladnější jarní měsíce tak uvidíme přičemž si pamatuju (nějaký rok ale nevím přesně) Velikonoce na horách pořádně nasněžilo a v nížinách šlo taky zpočátku o sněžení postupně srážky deštové nebo smíšené tak i to je možné ale arktické vzduchy v dubnu od severu už spíše nečekejme to by byl zázrak ale stát se může cokoliv. Počasí vážně trhá rekordy v extrémních číslech hlavně loni od ledna nejdřív kalamity pak to šlo přes povodně v květnu na Moravě až po vichry a silné bouřky a další povodně v sev. čechách atd také extrémní teplo v listopadu a zase kalamita v prosinci tím to končilo ted je to takové normální i nenormální. Zima se tedy prozatím tady nijak na východě nepředvedla hodnotím ji tedy spíše průměrnou až podprůměrnou v čechách si užili více hlavně v těch západních a také v Praze tyto časy se nám tak lehko asi zase nevrátí ,západní proudění je tak silné že vytlačí i ten studený vzduch který dorazí jen na severovýchod a tím to končí dál na západ bude tepleji a tepleji postupně se to vyrovná ale to zase předbíhám změnit se to muže zase k chladnější variantě stejně tak jako se změnilo ted tedy k té tepeljší variantě přesto věřím že něco ještě příjde a sníh spatříme ještě i v nejnižších polohách aspon 5-10 cm při lepším i více :) :snih: ale to bych chtěl asi už moc :!!:

# 10.02.2011, 17:25

Je pravda, že prakticky každý rok se v březnu nebo v dubnu vyskytnou agresivní studené vpády, které následují i po období výrazně teplého počasí. Předjarní studené fronty zbožňuju, protože intenzivní sněhové přeháky jsou po zimě vždycky vítaným zpestřením a někdy přinesou i první bouřku:) Jenom zřídka jsem ale zažil, že by takové fronty vytvořily v nížinách souvislou pokrývku, která by se udržela dýl než jeden den, většinou všechno rychle roztálo, případně se sníh vůbec nedržel. Takže ano, sněžit určitě bude ještě víckrát, ale pokud se souvislá pokrývka nevytvoří v poslední únorové dekádě, v březnu už se žádný návrat skutečné zimy nebude konat.

# 10.02.2011, 18:23

radek
kamarade v Ostrave budete mit jeste aspon 15cm mozna i vice. Tak to bude, krasna zima v posledni unorove dekade a zacatkem brezna to bude parada:)

72
# 10.02.2011, 18:27

extravagantni
No díky si asi velký optimista jako já no uvidíme kolik a jestli vubec něco připadne ale těch 15 cm není špatných ! určitě to bude stát ještě za to a zimu bych ještě v žádném případě neuzavíral ,sníh přeju celé moravě kde to s ní nim bohužel letos jaksi nevychází :!!:

72
# 10.02.2011, 18:35

Tomáš J
Ano taky zbožnuju studené vpády v březnu ale pamatuju si i kalamitu zima se nám může klidně prodloužit těžko říct je to velmi složité zatím řešit vzhledem k brzkému příhodu této zimy která už uřadovala od listopadu svou největší silou a kalamitami a ted ji poslední dobou síly jenom uvývají :!!: přitom ještě před dvěma dny to vypadalo že se na příští týden a na víkend vrátí v plné síle tady je poznámka toho jak se rychle modely dokáží změnit a udělat z -17°C třeba +5°C

# 10.02.2011, 19:09

radek
Jsem realista a jen cas ukaze, jestli jsem byl prilisny optimista:)

72
# 10.02.2011, 19:21

extravagantni
Zatím se projevuje tvá realita na modelech protože GFS od 17.2 kreslí výrazné ochlazení ale to se může zase stejně tak rychle změnit jako ted k teplejší verzi ale přece jenom stále věřím v ten vpád arktického vzduchu a s tím spojený třeba i nějaký silnější frontalní systém který by přinesl kalamitu uvidíme co z toho vyleze ale oteplení poslední dobou nějak vyhrává :D

# 10.02.2011, 21:24

No vyýchodním Čechám bych taky ještě dopřál ještě trochu sněhu...aspoň 10 cm...ale to už se asi nestane...:snih: :prsi:

182
# 10.02.2011, 22:23

Coby nebyl ... do Krkonoš to máte co by kamenem dohodil. Určitě připadne. V Říčkách se také lyžuje o sto šest ;-)

13
# 10.02.2011, 23:56

extravagantni
no jasne ...este sa neda predopovedat ako bude ...gfs ukozavola z vystupu o 18.00 na druhu dekadu mrazy a teraz ukazuje +10°C ...takze asi tak ...este je daleko vraviet ci sa zima vrati alebo nie ...musim pockat ako sa to vyvrbi :cool:

# 11.02.2011, 09:18

Je mi jasne, ze musime cekat jak se to vyvine, vse meni ze dne na den, ikdyz to vypada spise na teplo, tak clovek musi stale verit, ze se to zmeni a prijde jeste krasna zima. :)Proste chci tomu stale verit, ale mozna jsem prilisny optimista:) i to je mozne

117
# 11.02.2011, 10:53

http://www.in-pocasi.cz/radarove-snimky/?cas=12974...
Kolem 7:45 az do 8:15h muselo byt ve Strakonici silny dest a nekde pobliz Sumavy,tam jsou i nazloutli body.Rek bych,ze opet radar spatne videl,to by mi snad zbudilo,ani louze nejsou jen lehce mokro(od pul 10h jsem vzhuru).

13
# 11.02.2011, 16:48

momentalne je zaujimve u nas sledovat ako sa posuva teplotne rozhranie ...v Bratislave je +11°C a len o necelych 50 km dalej v Nitre +2°C a napr na východe slovenska je dokonca -1°C a snezi...a co sa tyka toho ze zima sa vrati, tak nevidim to velmi realne ale stale je dost casu :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.