Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, ale srážky nepřinese

Diskuse o počasí Výrazné ochlazení 12.2.?

0
# 08.02.2011, 15:51

Od neděle by se mělo výrazněji ochlazovat.Co se týče srážek,tak to je zatím předčasné.Myslím,že máme před sebou druhý vrchol zimy.Jestli dnes vyjdou předpovědi na příští týden,co dal chmu,tak smekám.Je to ted složitější situaci.Uvidíme co nám provede tlv.

2
# 09.02.2011, 07:16

No doufám že to je pravda , a taky doufám že ta zima nebude jen týden:)

# 09.02.2011, 08:08

jirkas
Obrovske rozpory v modelech. Uz dlouho jsem nevidel az tak totalni rozpory v predpovedich. Chmu predpovida na konec pristiho tydne otepleni az k +7C, jine modely ukazuji zase na konec tydne az -7C,vsadim se ze chmu dnes odpoledne bude revidovat vcerejsi predpovedi a i co se tyce srazek. Na nasledujici nedeli chmu predpovida polojasno, jine modely prechod fronty od SZ a pomerne slusne snezeni. Znovu bude asi Chmu menit predpoved co se tyce srazek na vikend. Myslim, ze neni pred cim zatim smekat. Jsou z toho vsichni pekne zmateni:D

# 09.02.2011, 10:57

Aktualizuji co jsem rano v 8hod napsal. Chmu rano jeste trval na tom ze nedele bude skoro jasna, je 10:53 a Chmu totalne otocil, nedele bude zatazena se srazkami, ale ja o tom uz psal rano a to nejsem vystudovany meteorolog, jen tim chci rici, je absolutne smutne, kdyz ustav kam tecou penize z nasich dani, neni schopny ani zohlednit, ze se situace muze vyvijet dvema scenari, jsem velmi zklaman neprofesionalitou CHMU

# 09.02.2011, 11:00

Byl bych rad, kdyby se k tomu vyjadril nekdo z CHMU, bylo by zajimave pozvat na toto forum opravdu nekoho z CHMU.

# 09.02.2011, 11:03

Nyni jeste cekam, co udelaji s teplotami na pristi tyden, to mne opravdu zajima. Timto zdravim vsechny pany z CHMU, vubec se v predpovedi nezminuji o teplotnim rozhrani, ktere bude o vikendu vladnout, jako kdyby SV republiky neexistoval, pritom tam boudou mozna i celodenni mrazy, takove predpovedi at si daji.........:!!: budu slusny

182
# 09.02.2011, 14:17

Pozvěte Dášu Honsovou ... aspoň bude legrace. :D

117
# 09.02.2011, 14:29

Ano je total chaos,kazda predpoved jina,ale nyni od 12 hod.v televezi predpovedl,ze sobota bude nejchladnejsi kolem -2 az +2(patek jeste +5 az +9°C,tedy skok) a jinak teploty budou rano mrazive -3 az -7°C,ale pres den +1 az +6°C,takze celkove v hovnu!

10
# 09.02.2011, 15:19

extravagantni
No přesne v modelech je chaos...to je uplne zvlastni :D model NOGAPS a ECMWF jsou v tuto dobu uzasne co se tyce teplot a i srazek.....ale ostatni stojiz astarou belu...ale zarazi me taky to jako tebe, ze se na SV vubec nemysli..teploty by tam mely byt od -2 do 1 a na ostatnim 1az 5...ale ze by to napsali? to vubec...oni si napisou jen pro cechy ale na SV totalne kaslou..pritom tam bude chladneji jak uz se nekolik dni zda ;-)

# 09.02.2011, 15:55

Dandy
Presne tak, je to docela ostuda ty predpovedi. Pak se tyto instituce divi, ze jim tam malo lide veri, misto, aby jim sli naproti, je to presne opacne. Je smutne, ze se drzi omezene jen vystupu z jednoho modelu a nezohlednuji ty dalsi vystupy. Neco tu nehraje a my za to platime penize to mne tedy stve

# 09.02.2011, 16:00

Nevadi mi, ze se spletou, to je uplne normalni, stejne tak jak je nevyzpytatelne pocasi, ale vadi mi to, ze jsou totalne zatvrzely a nesnazi se informovat co nejvice objektivne a to pro celou CR. A to pritom by mela byt samozrejmost.

10
# 09.02.2011, 16:09

extravagantni
Jo přesně už mě to štve poslední dobou hodně. Oni napíšou že bude na SV chladněji až ten den předcházejíci kdy bude na tom SV chaldněji.....ale že by to napsali dríve to je ani nenapadne...jo dobře vím že je složitá situace...ale tohle je už předpovídáno delší dobu a tak nevím co jim to tam brání napsat....ještě k tomu ať se nediví že po nich lidi řvou...kdyý se dneska podívají na počasí a uvidí nedělě 1-5 stupňů a přitom v ostrave budou mít -2 stupňů (beru to s ohledem že v dalších dnech už se divat nebude :)) a řekne si tyď mělo byý takhle jaktože sněží a mrzne...no zase plácali nesmysly...tohle je u většině připadu lidi..ale meteorologve si za to mnohdy muzou sami ...navíc dneska je tolik met. modelu a maji dokonce super pocitac saxana..ktery je hodne vyhodny a stal je 70 milionu...tak nevim na co ...sice jim i hodne krivdim ale tohle me dokaze mnohdy vytocit. A i tak se samozřejme mohou často plést, ale to jim z avinu dávat nemůžeme, jako to děla zase ta druhá polovina lidi ;-)

# 09.02.2011, 16:13

Dandy
jen doplnim stal nas 70 milionu

10
# 09.02.2011, 17:03

extravagantni
Ano, máš pravdu...nějak jsem si to neuvědomil :D

6
# 09.02.2011, 17:14

Jak pak mohou reagovat silničáři.
Dnes řeknou že bude zítra pršet +2°C,jenže ejhle -3°C a sněží.Pak že silničáři zaspali.....
A oni zaspali meteorologové :D

72
# 09.02.2011, 17:45

Podle nového GFS to na výrazné ochlazení moc nevypadá nejchladněji z tohoto týdne bude sobota s teplotama přes den kolem +2°C na SV kolem -3°C neděle bude teplejší a další týden taky stále se nám zima jako by vyhýbá :!!:

0
# 09.02.2011, 19:46

Tak nejnovější GFC je tragický. Vypadá to, že bude celý příští týden teplo. A ještě před dvěma dny to vypadalo na celodenní mrazy...

536
# 09.02.2011, 19:55

extravagantni
Dandy
Neřiďte se jen modely.Ono neznamená že se podíváte na model GFS ,kterej dává nižší teploty na severovýchod a hned začnete kritizovat Čhmú že Vám nevydal nebo nenapsal to co Vy chcete.Ono to v počasí chodí trošku jinak.Na numerologických výpočtech se nedá stavět celá předpověď.A ještě dodám ,že texty o předpovědi na teletextu se mění každým dnem.Teplotní rozdíly udávají většinou tak den dopředu.

# 09.02.2011, 20:13

jaroslavec
Ne neridim se jen modely, je spousta jinych souvislosti, to je jasne. Jde tu o neco uplne jineho, cti mezi radky, jde o to ze jsou veci, ktere CHMU proste vubec nezohlednuje ve svych predpovedich. To neni kritika, ale bohuzel smutna realita. CR je totiz tak moc velka, ze poddrobnejsi predpovedi jsou pro ne problem:D, hlavne mi neargumentuj, ze dela predpovedi pro regiony, ty jsou totiz vice nez mimo realitu, o tech je uplne zbytecne se bavit. Za jednou veci si stojim,ze informace, ktere vypousti obcas CHMU jsou neadekvatni teto instituci a lidem, kteri tam pracuji. Tim to nechci zlehcovat, ale takova je situace. Timto te zdravim

536
# 09.02.2011, 22:33

Tad máš odkaz na regionální předpověď pro kraje.Když si přečteš a srovnáš předpovědi v různých krajích každá je jinak.Jak v teplotách tak v "chodu počasí".Ale nechtěj ještě detailnější předpověď tu ti nedaj nikde.Předpověď dejme tomu na teletextu je více stručněji sepsaná ale i tak někdy rozděluje kraje.(Moravu Čechy).Nevim co si představuješ více ;-)URL

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.