Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, výjimečně s přívalovými srážkami nebo i kroupami

Diskuse o počasí Jaký bude únor 2011

6
# 30.01.2011, 14:38

Ahoj,k tomu únoru
je velmi odvážné říkat cokoli o tom jak asi bude.Slunce je stále výš a výš na obloze a s vzrůstajícími teplotnímy skoky je velmi pravděpodobné že budou jak mrazy tak i velmi teplo.Už na první polovinu měsíce se očekává až 10°Cnad nulou,to ale neznamená že nemůže být i větší teplo třeba i +15°C.Pak se může ochladit a to dost výrazně.

10
# 30.01.2011, 19:49

Daniel
No tak ja s tebou souhlasím jen z poloviny. na zimu ma velky vliv jev El Nino a La Nina. A to že bude v lete tak a v zime tak je nepredpoveditelne a taky nerealne. Kazda zima je jina...viz treba 2007/2008 a 2009/2010 jedna tepla druha chladna. Strida se to furt. Ale naopak s tebou souhalsim ze je spatne kaceni lesu a hodne aut...ale s tim uz asi tezko neco nadelame, cili souhlasim s tebou jen z poloviny ;-)

72
# 30.01.2011, 19:55

Daniel
Podle klimatologické předpovědi měsíce červen a červenec budou teplotně podprůměrné ale je to zas jenom předpověd všechno se rychle mění ale rozhodně nikdy v zimě nebude +30°C tak špatně na tom zas ještě nejsme , to by musela leda přijít apokalypsa

72
# 30.01.2011, 20:34

Daniel
Já v Globální oteplování nevěřím alespon tedy co počasí se týče podle mě to má jen velmi minimální vliv na toto počasí a zimy budou nadále podobné a střídavé , žádné globální oteplováni to nepřeruší ! to je muj názor no jinak apokalypsa vypadá jinak to bychom tady už nebyli :D

10
# 30.01.2011, 20:46

Daniel
Ale klid..beres to moc vazne..ne ze by to vazne nebylo, ale myslim ze lide uz se vazne nezmeni a stejne to tak i tak jednou povede k zahube ;-)

Jinak na globalni otepleni teda vubec neverim...je to totalni nesmysl, ktery nekdo vyrkl z huby a uz se toho vsichni chytli. Stojim tedy za Vaclavem Klausem ;-)

818
# 30.01.2011, 21:12

radek
Jsem zvědav jak to vyjde, protože klimatolog. předpověď na zimu zatím vychází dosti dobře.;-)
O tom ale až trochu později

818
# 30.01.2011, 21:14

Dandy
Ještě k tomu ekologickému tématu: vážné to je, ale vážně to brát nemá dnes cenu=rozčilovat se...

10
# 30.01.2011, 21:27

tom791
no to nemá...jedine kdo to bere vazne jsou nekdo jak my a ekologove a takovi pribuzni oboru..ale jinak se na to kasle..takze proste smula :D

117
# 31.01.2011, 17:56

Mam obavy,aby brezen nebyl mrazivy,i kdyz to je nemozne,slunce je bliz,tedy vetsi vliv na teplotu.Pred rokem(2009),napadl snih tyden,ci dva pred Vanocemi,na Vanoce inverze na horach teplo.Pak od ledna(2010)az do konce unora prava zima,zacatek brezna mirnejsi a najednou teplotni skok do +20°C.Tahle zima(2010)zacla na zacatku prosince,kdy napadlo hodne snehu,tyden pred Vanoci obleva,pomalu vse slezlo a na Vanoce neco malo napadlo,zima(po dlouhe dobe snezi na Vanoce,pro nizsi polohy).Na zacatku ledna(2011)prisla mohutna obleva,take povodne.Pribline od 20.ledna opet zima,ta nakonec ma vydrzet do stredy 2.2.2011.Unor bude celkove teply s teplotou od +2 az +10,rana od -5 az +3.Srazkove podprumerny.Takze brezen bych tipnul,teplota od -2 do +2,ranni teploty od -1 do -7 a srazkove bohaty.Jak jsem rikal vysoce nerealny muj tip,ale vite,jak je tohle pocasi ci klima rozkopane.......

818
# 31.01.2011, 18:05

space
To já mám také, aby se nám nevrátily ty vpády teplého vzduchu v zimě, jako studený vzduch v březnu či déle. Celý nebude, to těžko, ale ledové dny a to několik jich být klidně může. I loni jich pár bylo...;-)

Podle dlouhodobé předpovědi na únor bych ale zatím až moc nesoudil...

72
# 31.01.2011, 18:32

No co se týše dlouhodobé předpovědi chmú tak tu bych nebral co se týče počasí nějak na velkou váhu ona většinou nevychází přesně, ikdyž jsou časy kdy i vyjde ,uspěšnost teplotních charakteristik je 75% a srážkových jen 65%
nezbývá nám tedy nic jiného než se řídit podle modelů které jsou bohužel co se zimy týče zatím smutné ale jsou to zas jenom modely a mění se to ovšem pořád je naděje že zima se vrátí ikdyž možná ne v takové silné míře ale záchvěvy určitě příjdou a to třeba i v březnu který čekám spíše vučí teplotně podprůměrný a srážkové nadprůměrný ale skupenství odhadnout bohužel zatím nelze ;-) :snih: :prsi: :) :blesk:

2
# 31.01.2011, 19:41

no podle mě:stromy vykvetou a pak to vsechno zmrzne a nebude žádná úroda jako letos:!!:

10
# 31.01.2011, 20:33

Daniel
Jo to je možné..bývá to už celkem trend v Česku :D :D

Obecně
Myslím, že oteplení k zimě patří...ale jen přechodné, což teďka co nás čeká přechodné nebude..to je pravda....ale na chvíli se ohřát taky není na škoda..ale všeho s mírou, takže ať je zima zase rychle zpátky. Když už bude opravdu trvat to oteplení dlouho což i vypadá tak myslím že ještě zažijeme pěknou zimu a ukáže nám co umí :D a co se týče dlohodobky tak to je totální kravina....nedává to smysl a ani jim to nevýchází. neměli by to vůbec vydávat. Max na dva týdy to by se ještě dali..i když to je velké riziko ale je to lepší než na měsíc. U té dlouhodobky jim většinou výjde jen první dekáda, ale nikdy i ta ne :) :!!: :!!:

2
# 31.01.2011, 20:38

všichni říkali že po tomto minulém oteplení příjde zima (to byla sice pravda) ale zase jen na týden a ani toho sněhu moc nebylo a je tady další oteplení takže to nikdo z vás nepředpovídal

818
# 31.01.2011, 20:41

Dandy
Však uvidíme 10.2.2011 až bude další předpověď-bude to zřejmě jinak a pokud budeme brát vážněji v každé dlouhodobce jen první týden, maximálně tedy ten druhý, tak by to šlo.;-)

818
# 31.01.2011, 20:42

Daniel
Aby se sešel příliv mrazivého vzduchu plus alespoň vydatnější srážky, to se nestává bohužel tak často. Ale už se to v letošní zimě stalo.:)

# 31.01.2011, 21:44

Daniel
No nemas pravdu, ja jsem o otepleni na zacatku unora psal uz 19.ledna, mnozi se smali, ale myslim, ze vetsinou co napisi, tak to celkem sedi. Timto zdravim vsechny posmevacky.

extravagantni
Člen
Online!
Poslat SZ
# Zasláno: 19 Led 2011 00:44
Odpovědět Změnit

Trochu bych schladil vas optimismus, co se tyce srazek,srazek v nizinach malo, spise jen poprasek nekde mozna nejaky ten centimetr, dva, hory do 10cm, to vse podle mne v nasledujicich sedmi dnech, jinak zacatkem unora se bude zase postupne oteplovat

# 31.01.2011, 21:46

Je dobre si analyzovat veci zpetne, jen to cloveka posune dal. Obcas tady clovek cte takove bludy, ze neveri, ze to nekdo muze vypustit

72
# 31.01.2011, 21:50

tom791
Ano stalo a byla to celkem i náhoda že přes nas prošla série TN od jihu v severním proudění no to se jen tak nevidí myslím že s tím bude problém i v dalšch týdnech protože proudění je většinou letos severní )zima) severozápadní případně jihozpadní a západní (teplo)a v dalších dnech se bude zrovna postupně měnit na silné jihozápadní až západní proto je nutno počítat s jedotlivymi frontami ovšem zatím nevíme jak budou silné GFS je kreslí zatím severně od nás a čr celkem jako by obcházejí ale to se může změnit první srážková činnost se očekává na středu ovšem ne nijak výrazná o to zajímavější to bude o víkendu kdy bude JZ proudění vrcholit ale teplo bude i další týden takže si ho zase užijeme až až jelikož jak už asi všichni víme tak se toho tepla těžko zbavuje navíc když je to silné JZ proudění ale taky doufám že něco přinese zimu se sněhem a mrazem a že ještě uplně dveře jaru neotevřeme :)

2
# 01.02.2011, 07:06

podle mne po tomto otepleni příjde bud zima ale zase jen týden a pak teplo a nebo zima už ne příjde vůbec:!!: kolik vam je let mě je 11 a zažil sem jen jednu pořádnou zimu.Podle mně se už opravdové zimy nedožijeme!!!!:!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.