Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, ale srážky nepřinese

Diskuse o počasí Jaký bude únor 2011

818
# 25.01.2011, 16:39

Zatím to vypadá na první dny ve znamení zimy, jen se slabým přechodným oteplením, další dny budou podle modelu GFS také studené či mrazivé. Ale to se do té doby může rapidně změnit. Tak jaké jsou předpovědi a Vaše odhady na poslední meteorologicky zimní měsíc této zimy a současně nejkratší měsíc v roce? Zda překonáme pokrývku v nížinách z prosice 2010, si můžete tipnout.;-) :snih:

Obrázek: GFS na 1.2.2011 pro 12.h to vidí takto:

818
# 27.01.2011, 15:46

Podle současné předpovědi to vypadá, že únor začne s teplotami, které panují nyní v těchto dnech a to -3 až +2°C. Žádné extrémy teda a co se srážek týče, tak ty nebudou v podstatě žádné=bude polojasno a místy se dají čekat mlhy a nebo nízká oblačnost=nic moc zajímavého.
Zdroj: teletextová verze předpovědi ČHMÚ+model GFS

72
# 28.01.2011, 10:28

ÚNOR 2011 bude podle mě co se týče srážek i teplot průměrný )zpočátku by mělo přijít období podprůměrné ted nás bude ovlivnovat výrazná tlaková výše která se jen tak své nadvlády nevzdá a nepustí k nám v dalším týdnu skoro žádné srážky a kydž jo tak maximalně nějakou rozpadlou frontu ,nebo slabé sněžení z nízké oblačnosti. :) vyraznější srážky jsou zatím v nedohlednu

72
# 28.01.2011, 14:54

Unor nejspíš začne teplejším počasím teletext dává ke konci až +5°C :!!: :!!:

818
# 28.01.2011, 15:03

radek
Ano přechodně silné mrazy potom dosti zeslábnou a to i ty noční.:!!: Ani GFS pak nedává stále zatím žádné extra nízké teploty, ale teploty okolo nuly..

72
# 28.01.2011, 15:36

tom791
myslíš že se ještě pak v unoru ochladí protože pokud nastane jihozápadní proudění tak to je schopné se tady udržet po většinu měsíce jako ted lednu no uvidíme :!!:

818
# 28.01.2011, 15:39

radek
Těžko říct jestli ještě v únoru, ale třeba hned potom. Uvidíme, co nám únor nabídne, na jeho poslední dekádu bych nyní raději nepohlížel vůbec-neodhadoval jaká bude. V pondělí nás čeká dlouhodobka od ČHMÚ na celý měsíc, tak se uvidí, co bude naznačovat.

117
# 28.01.2011, 16:36

Ja by rek,ze bude mesic celkove suchej,s inverzi v nizinach(uz od nedele),teplota bude zpocatku i na horach pod 0.(od pristiho tydne bude na horach citelne tepleji)Fronta nedohledu,mozna ke konci mesice.

72
# 28.01.2011, 17:55

Dvořák si myslí že by mohlo po 5. únoru přijít citelnější oteplení až na +10°C ovšem pokud to příjde nemělo by to trvat dlouho no jsem sám zvědav ale podle mě teplejší vzduch dorazí ted záleží jak se to bude vyvíjet v dalších dnech na modelech jestli to tak skutečně zajde
(viz. odkaz)

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/pocasi-na-vikend-k...

2
# 29.01.2011, 20:09

už chci léto:slunce: tahle zima nestojí za nic!!! u nás 3cm sněhu žádné sněžení a ještě k tomu to taje i při -10 takže léto bych uvítal (kéžby přiští zima byla jako ta minulá):)

# 29.01.2011, 21:58

Já taky už chci léto.Už bych rád uvítal nějaký pořádný bouřky:blesk: :blesk: :)

818
# 29.01.2011, 22:56

Daniel
Alfred1950cz
Ale to jo, v únoru mohou přijít leda tak ojedinělé zimní bouřky na nějaké pěkné frontě. To by ale nebylo na škodu ne?:)

72
# 30.01.2011, 08:55

Je docela pravděpodobné že po tomto ochlazení které by mělo ještě trvat do konce příštího prac. týdne po té tedy o víkendu k nám pronikne teplejší vzduch od západu vytvoří se tak západní proudění a nastane tak podobná situace jako přišla na začátku ledna ještě se přesně neví jak dlouho bude teplo trvat ale vypadá že to bude zase tak týden uvidíme modely ho už stíní kdoví zda se pak ještě zase ochladí nebo že by to byly už poslední chvilky zimy? uvidíme unor není dlouhý /jen 28 dní/a v březnu už toho zřejmě moc asi nezažijeme kdoví? nechme se překvapit :) :!!: :!!:

# 30.01.2011, 09:46

já si myslím že bude únor teplotně průměrný a srážkově nad průměrný ale to co nejvíce sněhu hlavně na moravě a ve slezku aspon 20 cm doufejme že nebude obleva s teplotami kolem 6 stupnů protože :prsi: :prsi:a aby byli i extrémní teploty třeba -20 stupnů a to v celé středni evropě a aby nebyla inverze a na horách mrzlo celí unor a pokud možno i v březnu jinak na moravě a ve slezku bylo maximum před vánocemi asi od trináctého dvanactý až do sedmnáctého dvanáctý a všem co nejvice sněhu a to v cechách i na moravě a ve slezku a taky celé střední evropě

0
# 30.01.2011, 11:50

Nevíte jestli bude ve dnech 14-20.2 2011 (jarní prázdniny) mrznout ? :)

Moc rád bych chtěl jít bruslit, takže snad nebudé tát .(ZLÍN)

818
# 30.01.2011, 12:52

wojmir
Je to daleko na spolehlivou předpověď. Na 14.2. mohu odpovědět, že bude mrznout slabě. (pravděpodobně) Ale očekává se v týdnu před tím právě oteplení a tak ledy potom nebudou silné... ještě uvidíme.;-)

72
# 30.01.2011, 13:32

Nový GFS vypadá po 11 unoru na vpád studeného vzduchu ale je to daleko kdoví ráno to tak rozhodně ještě nevypadalo uvidíme já mám prázdiny až začátkem března tak kdoví zda ještě bude zima či už jaro :prsi: :snih: :slunce: nebo budou panovat orkány a silné větry možné je všechno a po tomto období inverzí a nudného počasí určitě něco příjde :)

10
# 30.01.2011, 13:51

Jo jo mění se to šíleně..ještě včera to vypadalo že po víkendu nastoupí silný vítr a dnes už jen mírny zároveň s frontou...je to nevyzpitatelné, oteplení je nejhorší předpovídat(nebo průběh toho) protože se často měnía vznikají nové srážky a to vám hned změní mnohdy celou situaci :)

818
# 30.01.2011, 14:02

Dandy
Tak já souhlasím, neřeším to ale, protože to nemá cenu.
Volno mám od 7.2. a zda bude teplo nebo zima také moc neřeším. Na výlety by to chtělo spíše teplo-kromě zimních aktivit zamozřejmě. Jaro to nebude ještě dlouho=to pravé, protože je únor a to o jaru jako takovém nemůže být řeč. Ale ono to bude střídavé, jak +6°C, tak okolo nuly...

818
# 30.01.2011, 14:04

radek
Tak období srážek jistě dříve či později přijde, teď je taková pauza zas na chvíli, ale únor mám může právě přinést ještě srážek spoustu-dohnat to.;-) Jejich skupenství je ovšem zatím ve hvězdách...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.