Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Předpovědi počasí na Vánoce, zimu atd.

Anonymní
Avatar
# 05.12.2007, 13:35

ale prosim ta jurcovic bude este aj tyzden pred vianocami predpovedat dvadsat stupnou a ibizu ale on si to mysli pretoze asik 60% vianoc byva na blate ale teraz dlho nebol uplne na lade takze teraz musia byt

Anonymní
Avatar
# 05.12.2007, 14:32

odkial mate to ochladenie od nedele?napiste zdroj ak si to nevymyslate

Anonymní
Avatar
# 05.12.2007, 14:39

Podle zvířat bude tuhá zima, protože se stahují k z lesa do vesnic. Podle mě leden dost chladný měsíc i 5 stupňů pod normálem.

Anonymní
Avatar
# 05.12.2007, 15:19

vy anonymni bodaj by ste mali pravdu s tym ochladenim a snezenim..prajem vam to.

Anonymní
Avatar
# 05.12.2007, 17:27

Valdo chces vediet zdroj odkedy sa ma ochladit tak tu ho mas je to dnesna predpoved pocasia pre Donovali na dnes 5.11.2007 na stranke park snow Donovali od meteorologa pana Jana Petreka a tu to je presne cierne na bielom Model predpovede počasia z 5.12.2007

Konečne prichádza zmena. Už tretí model za sebou prichádza z koncepciou, že tlakové níže postupujúce zo západu nad severnú Európu sa "prestrihnú" pásom tlakovej výše nad východným Atlantikom, čo od 10 .decembra spôsobí vpád studeného vzduchu zo severu. Ten by sa mal nad strednou Európou udržať dlhšie obdobie, pretože sa nad nami vytvorí tlaková výš, ktorá stabilizuje chladnú vzdstvu vzduchu a je nádej, že teploty poklesnú veľmi nízko. Do nedele však musíme vydržať pomerne teplé a od piatku aj daždivé počasie.
Tak co Valdo teraz by si uz mal tomu verit a to ochladenie je prakticky uz tento tyzden tak vazne by sa to môhlo udiat a uz najmenej 3 x krat bola takato perspektiva ochladenia v pravdepodobnostnych modeloch tak fakt ak sa to splni aj zajtra az kim nepride ta osudna nedela tak to bude v poriadku jedine cim vas asi nepotesim ze konzistencia chladnej vzduchovej hmoty bude pritekat nie ako obvikle zo severu az severozapadu ale naopak z krajneho vychodu a odtial prichadza nie studeny oceansky vzduch ktori byva vlhky ale naopak z vychodu konkretne z tlakovej vyse k bude nam prudi sice studeny Sibirsky vzduch ked z Ruska ale ten je väcsinou suchy pevninsky alebo kontinentalni a teda ked pride ochladenie na baze tlakovej vysi a z Ruskych polarnych oblasti tak vtedy to sice prinesie tuhe mrazy ako pisal aj Jan Petrek ale bude to ochladenie na suchu a teda namieto vydatnejsich zrazok pri takejto teplote vo forme snehu pridu na nase uzemie len suche mrazy alebo holomraz bez snehu najblizsie vyhliadky na vydatne snezenie su az tesne pred bozim hodom ale stedrim dnom ale to sa este do tak vzdialenej doby bude upresnovat ved este za 2 a pol tyzdna do Vianoc tu kludne môzu byt aj snehove kalamity a sneh. burky a ak by aj napadol sneh tesne pred Vianocami tak aj tak budeme mat biele Vianoce len sa to musi z hladiska prudenia tich frontov naplanovat tak aby pred Vianocami nasnezilo no co poviete keby teraz ako tvrdia meteorologovia poriadne primrzlo a vyskytovali by sa maximalne sneh. prehanky a az tesne pred Vianocami by poriadne nasypalo o nic by sme tim padom neprisli a ani nepresvihli a predsa kto sa chce lyzovat uz teraz pred Vianocami nemusi zufat prirodneho snehu sice na zjazdovkach az tak moc nebude ale vdaka silnym nocnim aj dennym mrazom resp. teplotam to mame istene a zarucene ze technickym zasnezovanim sa aj lyzovacka bez prirodneho prasanu premeni na nezabudnutelne zazitky a ked potom pred vianocami sa zmeni 22.12.2007 tlakova vys z vychodu na tlakovu niz zo severozapadu tak akurat na Vianoce vyjde pekne biele a usnezene pocasie a sviatky.Tak podporujem nazor anonima ze ak sa zvierata a fauna stahuje do blizkosti ludskych obydli tak to môze znamenat tuhu a mrazivu zimu bohatu na sneh tak ale vazne ak toto ochladenie 10.Decembra pride tak to bude stat za to a môzeme sa tesit na mnozstvo mrazivich dni aspon urcite tu na severe tak Valdo neboj sa nevymyslali sme si na teba klamstvo je to hola pravda len sa uz musime vsetci modlit aby sa aj zajtrajsia predpoved od Jana Petreka a Petra Jurcovica sa vyplnila inak by to bola velka strata casu do Vianoc ktore uz klopu na dvere no nie? Tak dovidenia zajtra pridem s novimy aktualitami len dufajme ze sa na nich nic nezmeni a ak tak k lepsiemu je to nasa jedina nadej na mraz a potom pred Vianocami aj na sneh tak sa tu majte dobre zajtra sa uvideme tak pa pa pa :) ;-)!

Anonymní
Avatar
# 05.12.2007, 20:00

lenze vies to su predpovede tykajuce sa donovalov a nie nizin..ono by bolo lepsia najprv dobra zima mrazy a potom tesne pred Vianocami nasnezit,bol by uz prechladeny zem.povrch a bolo by to ok

Anonymní
Avatar
# 05.12.2007, 22:04

mas pravdu ale od 10 sa ma ochladit a zaidne oteplenie nehlasaju do noveho roka a ma aj snezit 11,12...... ale najhorsie to bude 22.12 ked tie zraski budu silne a budu fo forme snehu a plati to aj nizinach:snih: :snih:

Anonymní
Avatar
# 05.12.2007, 22:14

to je ten sneh tak dolezity???;-)

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 09:09

tomu vobec neverim.na 22.12 nemozes vedet jak presne bude

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 09:52

presne tak pocasie je neodhadnutelne dva tyzdne dopredu

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 12:34

akoze jak vynde tato predpoved na vianoce co jeb teraz tak to bude dost huste a mame sa na co tesit take mkalamity jake sa chystaju slovensko uz aspon dva roky nezazi.o a dufam ze to vynde a uz pride zima na stalo

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 14:04

to treba nechat este tak.uvidime ako sa to vyvinie,pretoze je to este daleko,tak 10 dni pred vianocami sa uz bude presnejsie dat povedat.ale inak to vyzera aj na GFS aj weather.com od 11.12. na ochladzovanie a 14.-19.12 aj caste snehove zrazky.ale to sa bude este stale menit..bol by som rad ak by ste tu niektori take nepisali hluposti ako napr. ze 22.12. ma silno snezit a na vianoce ma byt kalamita.

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 19:31

vies co ale v blave bude urcite u nas si pamatam kalamitu len dva krat a to ked za noc napadlo pol metra snehu a nemusi to byt hlupost pretoze aj 30cm snehu je dost

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 19:35

ano.ale je hlupost ked to pisete tu s takou istotou to,co tu ma byt o 15 dni

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 19:58

mas pravdu ze 15dni nikto nemozem predovedat ale to iba kazdi hlasi ako to ma byt tAK.................. a ma sa ochladit a oteplenie sa nehlasa

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 20:00

vieme ze na viaqnoce bude mrznut urcite ae kolko a ci bude sneh to nikto newie

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 20:09

Poculi ste tu predpoved od Petra Jurcovica na dnes pre Park snow Donovali ved je to uz uplne na hovno namiesto ochladenia ktore malo prist od polky Decembra teraz napisal ze aj na Vianoce hrozi a modeli teda hlasia hlasia skôr teple varianty Vianoc a to ochladenie ktore hlasil asi pred 3 dnami asi s velkou pravdepodobnostou nepride teda resp. nevyjde ved minule hlasil ze na Slovensko vzhruba od 15.Decembra ma byt vyrazne studeny aj s intenzivnym snezenim a ze na Donovaloch maju byt mrazy v noci aj do -15C a teraz hovno s toho obratilo sa to k horsiemu och boze môj mam len 16.rokov ale uz teraz silne pochybujem ci sa dozijem este normalnej zimy s poriadnym snehom a mrazom ktora zacne 1.Decembra a 15.Mraca skonci ved toto cu tu je teraz uz sa vyhiba akimkolvek pranostikam takze aj ked bola Katarina na blate tak uz davno neplati ze vianoce budu na lade skôr na opak Katarina na blate a vianoce na este viacej blata fakt ma to uz sere a vyzera to do vyhliadky na zimu dost blbo asi aj ked November bol pomerne studeny tak December bude a cela ostavajuca zim. sezona bude tak tiez cela na prd no co uz sa s tim musime len zmierit a brat zivot pekne a optimisticky aj bez pocasia a povedat si uz lepsie zimy ako ta v roku 2005 az 2006 nebudu a to sa vyskytlo raz vo Viglasi ked tam bolo nameranych -47.5C to uz je navzdy minulostou skoda ze som vtedy nezil a neprachadzal sa v zime v snehovych tuneloch toho sa uz asi nikto z nas nedozije a môzeme uz len zavidiet nasim babkam a dedom co oni male snehu az za usami to je uz len smutna spomienka na davnu minulost no co tak teraz v smutku a v zarmuteni opustam tento server a a zatial sa s vami v smutku lucim tak ak sa to este da povedat dosnezenia:( :( :!!: :!!: :) :)!!!!!!

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 20:18

ta najnizsia teplota bola -41C ale nevadi.. a nebud taky pesimista.nepehanas to?zima pride.raz hlasaju oteplenie a uz si nestastny.ved napr pozri si terajsie GFS tam hlasaju zase chladno

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 20:26

ale kazdi hlasa oteplenie okrem GFS sa budu urcite teple vianoce

Anonymní
Avatar
# 06.12.2007, 20:28

boze.nefrflite vsetci..do vianoc je este 18 dni..to sa moze este 100 krat zmenit.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.