Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Bouřková sezóna 2009

# 29.05.2009, 22:35

Dnes 29.5. jsem zaznamenal další slabou bouřku odpoledne při které 4X zahřmělo.Byly i 2 kroupové přeháňky a dosti chladno. To je již 7.bouřka u nás od začátku sezóny.;-)

116
# 30.05.2009, 10:00

Jundrov 244 m.n.m.
6 bouřek v 6 bouřkových dnech. Jedna byla CS supercela, která nás ovšem dost minula a byly vidět jenom 2 blesky. Všechny bouřky zatím byly slabé.:blesk:

# 30.05.2009, 11:47

V Ostravě byly jen 2 bouřky, jedna nás minula. Píšu konkrétně o Zábřehu. Fotky z 22.5 mám na webu oblacnost.jex.cz v rubrice Fotky a zprávy o bouřkách z Ostravy.
Doufám že příjde v červnu tolik bouřek, kolik jsem do teď viděl cumulů.:blesk: :)

Anonymní
Avatar
# 02.06.2009, 22:52

Následující dny moc bouřkám přát nebudou, bude studené severní proudění, při tom se bouřky vyskytujou jen ojediněle (včetně zimních bouřek), spíš se bude jednat o přeháńky. V pátek se pravděpodobně vlivem vpádu studeného vzduchu do teplejšího vzduchu na jihu od nás vytvoří tlaková níže a přinese na vlně trvalý déšť, hlavně na Moravu. Jak to bude dál, je ve hvězdách, GFS střídavě ukazuje v prvním případě přesun níže na východ a kolem ní znovu další studený vzduch k nám (opakování situace) a nebo ukazuje v druhém případě přechod výše přes naše území na východ a spolu s ní i oteplení nad 25°C, tak jsem zvědavej. Možná nás čeká deštivý medardovský červen, i když to bych moc nerad. Musíme doufat, že se aspoň od poloviny června oteplí (pravděpodoně to bude radikální oteplení - můj odhad) nad 30°C a spolu s oteplením se vrátí i bouřky. :blesk:

116
# 03.06.2009, 20:08

Nejbližší možnost dalších bouřek je v pátek, kdy bude přes Česko přecházet studená fronta a přinese ojedinělé bouřky.:blesk:

# 03.06.2009, 23:01

Zdravím další možnost bouřek je i v sobotu,kdy bude od jihozápadu přecházet frontální vlna a ta se může projevit vydatnějším deštěm a právě ojedinělou bůřkou.:)

# 20.07.2009, 22:43

Zdravím bouřková sezóna je víc než dobrá.Po bídném dubnu a květnu se to od června krásně rozjelo a byly bůřky skoro každý den. už jsme tu měli 21 bouřek v 15 dnech.Z toho 9 bylo velmi silných s průtržemi.:) :blesk:

Anonymní
Avatar
# 20.07.2009, 23:09

Hmm tak v Ostravě jedna intenzivní bouřka jinak velke hovno, tak co tu melete.:!!: - viz. marek:!!: :!!: :!!: :!!:

# 23.07.2009, 10:25

U nás na JV je bouřková sezóna zatím dobrá po bídném dubnu a květnu je víc než dobrá.Měli jsme tu už 22 bouřek od začátku sezóny.;-) :)

Anonymní
Avatar
# 23.07.2009, 13:47

Chci se zeptat bouřky co ted maji precházet budou a kde jsou ted a jestli pujdou přesHavířov nebo Ostravu.

# 23.07.2009, 14:09

VD
Zdravím, bouřky ty teprve tvoří ještě jsou mimo ČR a od jihozápadu půjdou ve večerních hodínách. Nás čili jižní Moravu by měly zasáhnout v pozdních večerních hodinách a na severní Moravu se dostanou v druhé polovině noci,tak že přes Ostravu a Havířov půjdou asi až někdy po půlnoci.Situace se ještě může změnit,ale to je můj náhled.:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.