Diskuse o počasí Bouřky 20-21-22. 6 2026
Tady v části ÚK se jinak včera některé oblasti dočkaly prvního letošního dne s bouřkou. Tak aspoň že tak. Z ofiko stanic třeba Teplice. Bohužel zase ale některé stanice tady stále v červnu čekají na první červnovou, a ani na horách to často není lepší. Dnešek a další dny už jsou tady s otazníkem, jestli bude zaznamenána bouřka, tak pak jedině okolo víkendu a konce měsíce
Zdroj dat ČHMÚ
na tom radaru to vypadáš jako kdyby fakt mela směr přímo na východ ta buňka
Tady to vypadá jak po přechodu fronty. Oproti včerejšku mírné ochlazení, svěží mírný vítr severních směrů, cumuly s nízkou základnou.
Subjektivně se mi zdá že zde nejsou podminky ani na tvorbu bouřek ani na jejich příchod odněkud.
No startuje období sucha a zde až od pátku i horka
Tadeas
Vy už to tam máte od rána, jste v pohodě, nepolámalo to tam stromy 😀
Lucina
A vytvořilo, podívejte se na tu extrémní bouřku u Breclavi. Je hrozně moc bleskově aktivní. 🤣
No Morava a Slezsko asi nic. Jakože kupí se východ ale to se max promění v mini přeháňku a později zanikne. Už se ale dávno psalo že tu může být jen cosik ojedinělé ale že dali výstrahu, tak je v tom naděje ale zatím stále nic. No možná večer cosik může být ale kdo ví. Jihozápad pěkně řadil ale to tam je četné
Tak lidi,dnes nám skončila pohádka o bouřkách,ale můžeme založit pořádné téma na Saharu
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.