Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a kromě severovýchodu už zase často tropické teploty

Diskuse o počasí Bouřky 20-21-22. 6 2026

12
# 22.06.2026, 14:27

Meteorolog 2011
pockej do vecera, verim ze dneska neco přijde

130
# 22.06.2026, 14:28

Meteorolog 2011
Omyl. Nejsem z Příbrami.
To my v Praglu taky sušíme huby.

Daniel Moudrý
Aspoň by bylo na co koukat:D

42
# 22.06.2026, 14:34

Tak asi nic všechno chcípne jen se to trochu snaží, všechno na Slovensku, v Polsku...ještě tak do čtvrtka, pátku nějaká vláha v půdě bude ale od toho pátku asi zalívání a jestli to brzo neskončí tyhle vedra co zase budou tak nevím jestli bude stačit voda v bečkách

# 22.06.2026, 14:34

Tady v části ÚK se jinak včera některé oblasti dočkaly prvního letošního dne s bouřkou. Tak aspoň že tak. Z ofiko stanic třeba Teplice. Bohužel zase ale některé stanice tady stále v červnu čekají na první červnovou, a ani na horách to často není lepší. Dnešek a další dny už jsou tady s otazníkem, jestli bude zaznamenána bouřka, tak pak jedině okolo víkendu a konce měsíce :blesk:

Zdroj dat ČHMÚ

2111
# 22.06.2026, 14:43

Takže dneska opět nic? To už není normální. Doufám, že se ještě něco vytvoří, aby aspoň sprchlo.

# 22.06.2026, 14:47

na tom radaru to vypadáš jako kdyby fakt mela směr přímo na východ ta buňka:D

209
# 22.06.2026, 14:50

Myslíte si že je ještě šance pro druhou vlnu pro Plzeň Jih? S tima bleskama jsem to nedal ani s časem

# 22.06.2026, 14:53

Na nás se teď řítí něco velkého. Mám strach aby nás to nevytopilo. :D

# 22.06.2026, 14:54

Tady to vypadá jak po přechodu fronty. Oproti včerejšku mírné ochlazení, svěží mírný vítr severních směrů, cumuly s nízkou základnou.
Subjektivně se mi zdá že zde nejsou podminky ani na tvorbu bouřek ani na jejich příchod odněkud.
No startuje období sucha a zde až od pátku i horka :slunce::slunce::slunce:

209
# 22.06.2026, 14:55

Meteorolog 2011
:D:D

2111
# 22.06.2026, 14:59

Meteorolog 2011
Přesně. :D
My asi taky zažijeme velkou potopu z těch šedých odrazů.

# 22.06.2026, 15:06

Tadeas
Vy už to tam máte od rána, jste v pohodě, nepolámalo to tam stromy 😀

# 22.06.2026, 15:35

Že by první dnešní SC v Bavorsku?

50
# 22.06.2026, 15:35

Na to jak na jihozápadě to řádí a má řádit atd atd. Tak tady krásná výheň a za 3 dny bouřek 0,0000... Aspon není co sekat to je jediný pozitivní

2111
# 22.06.2026, 15:38

Meteorolog 2011
No právě proto. Máme to tu už od rána, tak proto píšu o potopě, zatím stromy v celku. :D

76
# 22.06.2026, 15:38

U nás 28,6 mírné ochlazení je,ale i tak stále horko. Výstrahu máme až do 22h, tak jestli se ještě něco vytvoří těžko říct

# 22.06.2026, 15:43

Lucina
A vytvořilo, podívejte se na tu extrémní bouřku u Breclavi. Je hrozně moc bleskově aktivní. 🤣

⚡️⚡️⚡️
933
# 22.06.2026, 16:28

No Morava a Slezsko asi nic. Jakože kupí se východ ale to se max promění v mini přeháňku a později zanikne. Už se ale dávno psalo že tu může být jen cosik ojedinělé ale že dali výstrahu, tak je v tom naděje ale zatím stále nic. No možná večer cosik může být ale kdo ví. Jihozápad pěkně řadil ale to tam je četné

66
# 22.06.2026, 16:40

Honza146
Už 3 dny je to hlavní 50-150km od hranic, směr PL. :D

# 22.06.2026, 17:28

Tak lidi,dnes nám skončila pohádka o bouřkách,ale můžeme založit pořádné téma na Saharu;-);-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.