Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Mírné ochlazení a bouřky hlavně v jihozápadní polovině Čech, ojediněle silné

Diskuse o počasí Bouřky 20-21-22. 6 2026

# 22.06.2026, 08:40

Už něco roste

Vysočina
42
# 22.06.2026, 10:00

To je furt od Aladina slibování srážek a ve Slezsku furt nic ,možná potřetí to vyjde dneska

# 22.06.2026, 10:05

Něco už u Brna roste :)

2092
# 22.06.2026, 10:06

Neuro
Do třetice všeho dobrého. ;-)

2244
# 22.06.2026, 10:22

Výhled na další dny je poměrně děsivý. :D Jinak s bouřkami by to dnes mohlo vyjít, uvidíme hlavně co odpolední hodiny. Něco by se na Moravě mohlo vyskytovat, ale samozřejmě největší šance bude na JZ Čech.

76
# 22.06.2026, 11:08

Výstraha už je daná.. od 11-22h nejnižší stupeň

2244
# 22.06.2026, 11:32

Kolem 10h nás obešla silnější přeháňka, spadlo pouze pár kapek. Nyní severně stále bohaté kupy, uvidíme co bude odpoledne.

927
# 22.06.2026, 11:41

Jihozápad začal, na východě v Polsku u českých hranic též bouří, uvidíme co se bude dít ale hlavní jihozápad. Aj pod Brno cosik

294
# 22.06.2026, 11:52

Petr Králík
Energie je v atmosféře už hned od rána hodně, k tomu na Z Čech je minimum CIN - spíše už žádné a je nejdál od středu TV, takže se daří iniciaci.

# 22.06.2026, 11:52

Honza146
No dnes je zde na dalších cca. 10 dnů poslední šance na bouřky.
Snad to zde nedopadne jako včera, kdy se zde nic netvořilo a bouřky z Polska se při postupu k jihu rozpadaly, jako by jim něco bránilo v postupu...

# 22.06.2026, 11:55

Lukasino
Těch cca 8-10m/s střihu větru celkem pěkně organizuje a snad pomůže i k vydrží těch buněk..
Směr dobrý, tak se tu budeme modlit..🙏:blesk::prsi:

# 22.06.2026, 11:58

Aldy1977
Zatím to pro nás a zbytek Moravy vypadá celkem špatně. :(

294
# 22.06.2026, 12:02

Francois
Já se koukal, že odpoledne střih větru v Pošumaví až k 16m/s (0-6km) to by mohlo ty buňky udržet hezky v pásu Nýrsko - Novohradské hory. To by mohlo napomoct i supercelám, kterým se v té oblasti daří dobře. Zejména LP supercelám. :)

5
# 22.06.2026, 12:07

Už vyhlížím z dálky od Z a SZ další kovadliny a tvorbu bouřek. Hodně podobný scénář jako včera

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.