Výhled na další dny je poměrně děsivý. Jinak s bouřkami by to dnes mohlo vyjít, uvidíme hlavně co odpolední hodiny. Něco by se na Moravě mohlo vyskytovat, ale samozřejmě největší šance bude na JZ Čech.
Petr Králík Energie je v atmosféře už hned od rána hodně, k tomu na Z Čech je minimum CIN - spíše už žádné a je nejdál od středu TV, takže se daří iniciaci.
Honza146 No dnes je zde na dalších cca. 10 dnů poslední šance na bouřky. Snad to zde nedopadne jako včera, kdy se zde nic netvořilo a bouřky z Polska se při postupu k jihu rozpadaly, jako by jim něco bránilo v postupu...
Francois Já se koukal, že odpoledne střih větru v Pošumaví až k 16m/s (0-6km) to by mohlo ty buňky udržet hezky v pásu Nýrsko - Novohradské hory. To by mohlo napomoct i supercelám, kterým se v té oblasti daří dobře. Zejména LP supercelám.