Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnešek opět deštivý, na jihu Čech ještě vydatné srážky

Diskuse o počasí Bouřky od 9.7. do 13.7.

# 11.07.2024, 21:07

Ta supercela u Olomouce se pekne staci na jih..

414
# 11.07.2024, 21:07

Ondris
MCS v západní polovině možná bude, dorazí ale až pozdě v noci, j ránu , z Bavorska..
Modely to tak mají..
Bude to ale hlavně už o srážkách a sem tam výboj..
Pokud to ovšem nepodjede jižněji..

GFS
Aladin
ICON D2
# 11.07.2024, 21:09

Neskutečný jakou vzdálenost ta supercela už urazila. Jsem zvědavej, kde bude její konec:D

# 11.07.2024, 21:10

A to mi má být líto,že tohle nebylo u nás na SZ ? To se hned pozná,kdo bydlí v paneláku a jezdí MHD…Dnes normálně sprchlo a jsem za to taky rád.

78
# 11.07.2024, 21:12

ta obří kroupa vypadá na první pohled jako podvrh. Těžko říct, jak vznikla, ale má podezřele hladký povrch.

# 11.07.2024, 21:15

spurdo
To je nejpravděpodobnější, asi při všech případech obřích krup se vždy sejde více fotek, takže pokud by byla zachycená jen jediná obří kroupa během celé bouřky, tak je to zvláštní.

# 11.07.2024, 21:17

spurdo
Toho bych si ani nevšiml, je to dost zajímavé, že je to tak hladké.

Jinak severozápadně od nás vznikla pěkná lokální bouřka, duní hezky. Zdá se, že by se mohla rozšířit, jelikož se kupovitá oblačnost natahuje i nad nás.

86
# 11.07.2024, 21:24

tak taky očividně někdo něco zkoušel s photoshopem.. něvěřím takové obří kroupě . kor když byli většinou mnohonásobně menší
ale nás vážený pane neoblafnete :cool::D

23
# 11.07.2024, 21:33

Ondris
No mě přijde, že někteří uživatelé jsou notoričtí pesimisti. Ať modely kreslí cokoliv, stejně už tam vidí ty přeskoky, odsunutí na východ, špatný načasování atd. a tohle tady je pořád dokola. Já jsem optimista a prostě vím, že ta šance je celkem velká a jestli projde bouřka kolem a zasáhne jenom okrajem slabě, tak s tím holt nic neudělám...

Stejně tak, že na Mělnicku v obci, kde občas bývám a jezdím tam, tak tam zrovna byla poměrně slušná supercela a vlastně jedna z nejsilnějších bouřek s kroupami za poslední roky a zrovna jsem tam nebyl a byl jsem v Praze. Co nadělám? Nic. Byl by z toho beztak jenom 15-20 minutový zážitek a nic víc. Počasí se prostě nedá brát vážně a hrotit to.

Včera se to povedlo na SZ Čech, kde řádily silné bouřky v Mostě, v Jílovém, v Bílině i na dalších místech, kde se to většinou spíš vyhne. Oblast Prahy a na východ od Prahy není na bouřky vůbec špatná, prostě jste měli jen trochu smůlu a dřív nebo později se to zlomí a dočkáte se a když ne letos, tak holt jinou sezónu... :D

Já teda letos zažil už několik slušných přímých i silných bouřek jak v Praze, tak na Mělnicku, ale nepočítám to. Je to zhruba 50:50, ale na Mělnicku jich bylo víc, ale nebyl jsem tam zrovna pokaždé.

Bylo jich dohromady možná 4-6, ale stály opravdu za to... Někde měli přímých bouřek už 20 na Moravě nebo víc... těch několik málo bohatě stačí.

# 11.07.2024, 21:44

Nechci strašit, ale zítra to bude Jižní Morava mega velké a odpoledne max k večeru házím aspoň deku na auto

# 11.07.2024, 21:50

Po několika minutách, když jsem vyšel ven z posilovny. Hromady krup průměrná velikost 2-3cm. Tolik krup a vody spadnout během takové chvíle jsem ještě v životě neviděl. Lidé mají rozbité skla na autech, všude po silnicích větve + spousta vody. Já mám ,,naštěstí,, jen dolíky na střeše auta.
Foto 15-20 min co skončila bouřka.

# 11.07.2024, 21:53

Tady jsem ještě něco málo ulovit na FB ve skupině Vysoké Mýto.

# 11.07.2024, 21:54

A sem tam něco většího.

2
# 11.07.2024, 21:56

Někdo tady psal v průběhu týdne o zítřejší možné bouřkové situaci sezóny, tak dnes si troufám tvrdit, že nás na západě ČR se to týkat opět nebude. Tak jako celý tento bouřlivý týden. Můj odhad na zítřek po dnešní večerní analýze je takový, že přechod systému bude postupovat od jihu Čech a bude nabírat na síle a šířce přesunem SV směrem přes Vysočinu a JV Moravu až do Slezska. Zajímavé bude načasování, v tom se modely nedokáží shodnout. Jsem zvědav s čím přijde Estofex :-) Můj předpoklad , že asi takto.. :D :D

# 11.07.2024, 21:57

gugu92
Tak zrovna střed Čech si myslím že nevynechaji:D

2
# 11.07.2024, 21:59

Daniel Moudrý
Jo, oni hodí minimálně jedničku na celou republiku, to jen já to takhle rozdělil :D

# 11.07.2024, 22:05

gugu92
Takhle by to sem měli hodit hlavně Ti,kteří znají výsledek zítřejší situace už dnes ;-)Uvidíme,co pak na to realita.

# 11.07.2024, 22:06

gugu92
Na 3 to asi nebude ze?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.