Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Ojedinělé, postupně místní bouřky od 16.5 2024

# 19.05.2024, 06:31

Peter Sedlák 1
No takový bouřky v 10-12st?
Se nestava často.
4820, to mate medajli spis Vy :D:D:D

1261
# 19.05.2024, 06:35

No tak to nevim teda.
Na dnešek už ICON-DE nic nemá, kromě těch ranních bouřek na Moravě. Prostě východ umí i za těchto podmínek, to není možný. :D
Spíš mě děsí ten výhled, pondělí vymazáno, úterý východ a ranní/dopolední středeční načasování fronty nevypadá moc ideálně. Za tyto 3 dny mám zatím 7.8 mm, včera z intenzivnější přeháňky 4.4 mm. Pod stromy stejně sucho, takže nějaká bouřka by se určitě hodila. No, uvidíme..

JIH
Avatar
6
# 19.05.2024, 07:20

Zhruba hodinu se tu přímo u nás tvořily bouřkové buňky, které odchází k SV, a teď se nasunula oblačnost s intezivním deštěm, takže dnes budeme mít pořádně zalito už hned od rána:blesk::prsi:

57
# 19.05.2024, 07:51

Tady bouřka žádná, sprchlo tak do 1 mm, ale třeba Valašské Klobouky 32 mm
Srážky zatím odešly, uvidíme co bude dál.

úhrn 6h
290
# 19.05.2024, 08:45

HaMeLeOn14
Nic dnes nebude. Je zase zataženo a už i ČHMÚ píše že těch bouřek bude odpoledne opravdu málo. Podle regionálů to vypadá zase na ty samá kde byly bouřky teď ráno, ale to není žádná novinka.:zz:

Zdroj FB ČHMÚ
414
# 19.05.2024, 08:56

JZ ČR, velká část Bavorska i Rakousko jsou projasněné, šance na bouřky , přeháňky dnes určitě bude..

58
# 19.05.2024, 09:13

Tak bouřka se nakonec vyhla.. ale hlavní je teď asi voda, takže úhrny 4,4 mm Davis, 4,0 mm plecháč... pokud to bude každým dnem tak spokojenost. Před chvilkou se i protrhala oblačnost, ale opět se zatáhlo nějakým stratocumulem. Následující dny se čekají v noci a po ránu díky vlhkému vzduchu i mlhy... V okolí již tedy bouřky byly, nademnou zatím ne.. ale to je asi to poslední co mě trápí.. :)

Suma za květen už pomalu narůstá. S dneškem 14,4 mm... Takže 50 mm klidně ať spadne. Nezlobil bych se.

# 19.05.2024, 09:28

Prakticky žádné modely dnes u nás s bouřkami nepočítají, tak uvidíme, hlavně at to není nic prudkého, už takhle jsme skoro bez ovoce, :(tak aspon ty jahody at jsou

57
# 19.05.2024, 09:36

No rozpršalo sa "fajně", já bych se nezlobil, kdyby byl květen podprůměrný, protože zatím je s 30 mm a máme teprve 19.5. Průměr je 79 mm, od listopadu byl průměrný měsíc akorát březen, jinak všechny nad.
Gratulace tam, kde ty srážky potřebují a prosím modlení zato, aby se nám to zde vyhlo co nejvíc :D :D

58
# 19.05.2024, 09:41

A když se podívám na ENS ECMWF. Tak až do konce výhledu každý den poměrně vysoké CAPE.. takže paráda! Hezky se na to dívá.. bouřkám zdar :D Jen soucítím s pozorovateli na stanicích, že se asi upíšou s těmi jevy, jelikož už vím co to obnáší a co všechno musí být v deníku...

# 19.05.2024, 10:27

Negan
Letos se to čekání na zahájení bouřkové sezony opravdu prodlužuje a to překvapivě nehledě na to, že teplo bylo již od půlky března. Ještě před pár dny to vypadalo, že bude od soboty do středy bouřkově bohaté období, na jehož konci i vydatně zaprší, a ve výsledku se to smrsko na malou šanci na bouřku v úterý a trochu deště ve středu. Pořád tak nějak čekám, kdy dorazí to deštivější období, o kterém tady někteří neustále mluví, tady se jede od půlky února v suchém módu a reálná změna zatím v nedohlednu.

57
# 19.05.2024, 10:35

Zde deštivější období dneškem začalo, 8 mm spadlo už v pátek po pěti dnech bez kapky deště. Výhled prosím takový a není to nějaké bůhvíjak srážkové terno, ale jestli to vyjde tak mně to pracovně hodně zdrží a letos je to prostě asi úplně v pr... pokud třeba nepřijde srážkově podprůměrný červen jako loni.

Ecák do příští neděle
173
# 19.05.2024, 10:43

Frantis95
Pamatuju v roce 2019 první bouřku v Brně až 2.6., takže i jako místo v tradičním pásu tu jsou roky, kdy se na bouřku čeká měsíce. Nicméně snad to klapne v úterý, tam podmínky budou velice dobré. Vliv TN, podmínky jak synoptické tak energie a podpora. To by mělo vyjít.

# 19.05.2024, 11:17

Frantis95
já jsem taky tady na Praze 5 a bouřková sezona mi ta začala už bouřkou v lednu, od té doby jsem tu pouzoroval asi 3 vzdálené bouřky JV ode mě, takže asi tak. Teď budu doufat že se tu nějaká bouřka vyskytne dnes nebo v následujíících dnech:blesk:. tak snad:cool:.

# 19.05.2024, 11:21

Nad norimberkem uz se to kupí hodně. Klasika Sasko už bouřky.
Tak snad tady bude něco.

# 19.05.2024, 11:28

Peter Sedlák 1
Taky na to koukám jde to na západ

# 19.05.2024, 11:44

Nadpis článku na iDNES k dnešním bouřkám: Česku dnes hrozí krupobití a lokální bouřky, přívalové srážky už ne - to je takový nesmysl až to bolí :D Číst předpovědi v nespecializovaných médiích (a možná i jiné články) je vyhozený čas. Když už by se dnes nějaká bouřka s krupobitím vyskytla, tak přinese právě i ty přívalové srážky (viz jako ten Telč dnes ráno). To v těchto situacích ani jinak nejde. Velké kroupy bez přívalových srážek přináší jen typické letní supercely ve vrstvě suchého vzduchu. Větší riziko bouřek s přívalovými srážkami je ale v pondělí a hlavně v úterý.

58
# 19.05.2024, 11:50

Aidamko1
Já to v úterý vidím spíš pro Čechy.. Moravěnka asi víceméně utře a nebo až v noci na středu, a to už je mi jedno..:) ale další dny to vypadá taky dobře... tak se určitě každý tady dočká..

přeháněk a deště je v modelech hodně, ale nějaké silné bouřky mi tam nad Českem chybí.. spíše všechno okolo..

A dneska bez výstrahy.. no, zadeklovalo se, tak toho asi moc dnes opravdu nebude.. a to původně mělo. Holt se to pořád mění..

9
# 19.05.2024, 12:14

U nás dnes bouřku očekávám. Konečně první letos :blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.