Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a po chladném ránu odpoledne až 20 °C

Diskuse o počasí Bouřky na zvlněném teplotním rozhraní 19-23.6.2023

# 23.06.2023, 07:16

Neuro
Nějak to na tom krajním sv ožívá.
Tady už bez šance.

380
# 23.06.2023, 07:18

Jako Chocholoušek, kdyby ještě žil, by měl za poslední dny pár výjezdů po některých místních uživatelích...:D
Předevčírem by se často míjel s hasiči, kteří měli velkou porci výjezdů, cca 50000 odběrných míst od Šumavy po JV Moravu bylo bez proudu, ale prý se to na Šumavě rozpadlo a v ČR nebylo nic 😂
Včera zase chodila fronta chvílemi pozpátku...:D
Zdá se, že se nám tady rozmohl takový nešvar, ehm, asi to bude meteo schizofrenie..?🤔
Jinak, byl jsem omrknout místní lokalitu mezi Sušící a Tedražicemi , kde byla spatřena tromba a vznikly předevčírem celkem slušné škody a bylo i podezření na tornádo..
Fotky přikládám..
Podle mě to byl ,,jen,, mikroburst..
Zasažená oblast, pruh, má šířku cca 0,5km.. a charakter poškození lesa odpovídá jednoznačně spíše silnému nárazovému větru v jednom směru...



48
# 23.06.2023, 07:18

Fronta za námi.
4mm deště.
Bouřky - 0.

# 23.06.2023, 07:34

děti, pročpak pláčeme? všechny modely nás navnadí na situaci jako hrom a v reálu hranice fungujou jako silové pole. hlavně se ukazuje, že nejsme hrdí na náš předpovědní model, nikdo ho neposlouchal :D

# 23.06.2023, 07:39

No šel jsem spát s dokořán otevřeným oknem s tím, že to v noci práskne a půjdu ho zavřít.
No ráno se vzbudím a všude sucho. :D
No nevypadá to moc dobře fakt jsem se těšil :( :prsi:

489
# 23.06.2023, 07:40

Tak nakonec ani kapka, ale tady jsem s ničím nepočítal. Ovšem hezky se vytvořila ta linie co šla přes S Moravu. :blesk: Takhle nějak sem si to představoval, ovšem čekal jsem že to přiroste více k jihu, ale nevadí. Teď jen čekat na další bouřkovou situaci.

9
# 23.06.2023, 07:50

Tak to je jasný že hydrák zase řekne že “nějaký” parametr pro bouřky nevyšel. Jenom je škoda že ty ostatní byly na rekordních úrovních. Což evidentně neznamená vůbec nic😁

172
# 23.06.2023, 07:56

Jinak teplota v minimu tady neklesla pod +23°C, aktuálně je již +25°C a dusno je venku skutečně velké. Nakonec jak jsem psal se nic neobjevilo, ale víceméně se středou jsem spokojen, původně nemělo nic dojít a něco menšího došlo. :)
2mm jsou poněkud méně, ale nevadí.

# 23.06.2023, 07:58

celyl
Analyzujeme příčiny, nicméně hlavním problémem byla asi mocnost zádržné vrstvy, která dovolila spustit konvekci (přenos energie prouděním) v Bavorsku relativně pozdě. Bohužel iniciace konvekce je při předpovědi bouřek největším oříškem,“ uvedli meteorologové. „Bohužel/bohudíky příroda bude vždy na krok před námi,“ dodali.

VHK
Avatar
30
# 23.06.2023, 08:01

U nas taky cista 0,rano uz se zdalo ze se to pasmo natahne vice k jihu od tech jeseniku ale zastavilo se to par km pred nami a slo vychodne,bylo slyset jen vzdalene hrmeni,snad pristi tyden neco naprsi,cerven je tady zatim co se srazek tyce slabej(20mm). Jeste ze byl kveten destivej,jinak uz by jsme tady laborovaly ze suchem😉

48
# 23.06.2023, 08:11

Tak já se dnes vrátil z dovči a pokud není nějaká chyba tak za červen zatím 14,5 mm a výhled toho moc posledních 7 dní nedává pokud nás teda netrefí nějaká buřina. Naštěstí to není tak jak v tom roce 2003, za červen 16 mm a průměrný jen leden a všechny ostatní měsíce v těžkém srážkovém podnormálu až do července, který to zachránil za pět dvanáct.

Teploty koukám nějaký hokej in-počasí co? :!!:, sobota +16, po +17, pá 16, so 17?? :zz: Proložený dny kolem 20, no to je kvalitní léto, fakt žejo, ani neprší, ani teplo a ty dva týdny co sem byl pryč tak prej dva-tři dny tropů a zas ve starých jarních chladnějších kolejích :(

9
# 23.06.2023, 08:30

Aldy1977
Asi dobrý jsou to pašáci stejně a tu práci jim nezávidím. Asi si mohli ale odpustit ty tornáda, toho se hned chytly média a všichni psali ze se na nás ženou tornáda a říkali to úplně všude.

12
# 23.06.2023, 08:32

Připraveným štěstí přeje. Na IN-POČASÍ je odveden velký kus dobré práce!

# 23.06.2023, 09:00

Někdy se prostě bouřkový systém rozjede a potom jsou škody rozsáhlé a jsou bohužel i oběti. V minulém roce v srpnu se takto nad Evropu rozjel mohutný bouřkový systém, před kterým nikdo moc nevaroval a hned bylo nejméně 13 obětí: https://www.in-pocasi.cz/clanky/vyznacne/boure-evr...

Včera podmínky pro rozvoj mohutného bouřkového systému byly, ale nakonec fronta dorazila později a inverze byla o trochu silnější a organizovaný systém nevznikl. A díky tomu je i škod málo (ale i tak jsou). Předpověď srážkového pole z rána: https://www.facebook.com/photo?fbid=76855237194194... vyšla prostorově celkem dobře, ale nebyl to nakonec organizovaný systém (jen buňky) a tak intenzita výrazně zaostala.

Že si zmínku ČHMÚ o tornádu média vloží do všech nadpisů a udělají si z toho on-line reportáže atd. je jejich přehánění. V Německu meteorologický ústav také zmínil možnost tornáda, ale média z toho hned nedělají obří senzaci.

# 23.06.2023, 09:02

swan1
Děkujeme za snímky. Pokud je to zlomené jedním směrem, tak to bude opravdu spíše ten mikroburst.

# 23.06.2023, 09:10

To je těžký....když se před tornádem varuje, a nevyjde to, tak je to špatně.... když se nevaruje, a tornádo vznikne, taky je to špatně.... jsem sice laik, ale předpovědět tornádo na 100 % v téhle době asi zatím možný není...

můžeme být rádi, že to za nás někdo sleduje a dá nám vědět, že ta možnost tornáda tady je..

380
# 23.06.2023, 09:14

In-počasí
Není zač, mám to při cestě a byl jsem samozřejmě zvědavý..
Mikroburst mi před chvílí ještě potvrdil kamarád ze Sušice, který ho předevčírem viděl naživo..
Sušici to také okrajové lízlo..

12
# 23.06.2023, 09:15

Ka-reel
Přesně tak. Máme štěstí, že nad našim územím neproudí rychlé tryskové proudění.
Ta meteorologická situace by byla mnohem odlišnější.

Půlnoční sondáž Prostějov
# 23.06.2023, 09:15

Ka-reel
Naprosto souhlasím :cool:

# 23.06.2023, 09:19

Snad se dnes něco vytvoří nad Alpami a vydá se to k nám, ale moc tomu nevěřím, asi už není tolik energie :zz:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.