Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Bouřky na zvlněném teplotním rozhraní 19-23.6.2023

10
# 23.06.2023, 01:10

Yurri
Ne fakt to jsem do teď nevěděl 😅 nebude už u tebe takove sucho že bude potřeba pohrabat listí a suchou trávu ? Aby ses nenudil 😅

76
# 23.06.2023, 01:11

Je pavděpodobně po všem.
teď už jen přechodně nějaký silnější déšť, a budeme se těšit na další bouřky (snad už budou dříve a nebude tam ten CIN kterou sehrál podstatnou roli)
aspoň že po dlouhé době pořádně zapršelo, voda byla potřeba :prsi::prsi:

33
# 23.06.2023, 01:12

Predators2
No jo, jestli to není fakt tím, že je noc. Tyhle noční bouřky nikdy nepřinášely moc srážek ne? Většinou to bylo o větru a o blescích. Pamatuji podobné situace, kdy spadlo pár mm, i když přešel v noci oranžový pás...

10
# 23.06.2023, 01:14

am96
Jde především o rychlost přechodu ...

172
# 23.06.2023, 01:16

Jo venku aktuálně krásně jasno, to je idylka v +25, ale bylo hůř. Něco se pomalu vychyluje na Vysočinu, což může být zajímavé a hlavně by to mohlo rychle rozlousknout tu patálii s těmi podmínkami. Pokud to zesílí, tak tam něco bude a mohlo by to trošku iniciovat nějaké bouřky, ale je to dost velká hypotéza, neznáme akt. podmínky.

8
# 23.06.2023, 01:17

Aidamko1
Děkuju. Aspoň k něčemu to je :-)
200 tis. mrtvejch - tedy těch, co našli.
Ony tam byly spory už dřív - West Pakistan si vyráběl z East Pakistanu cosi jako kolonii. Bohajeho. 25 mil. lidí na rozměru státu jako je Rakousko, a 2/3 plochy je delta Gangy.
Žádný div, že matky házely své děti pod auto (vzácný úkaz= auto). No... prostě když ho to auto zabije, dostane rodina několik rupí, s čímž vyjde skoro rok. A když ho to zmrzačí, tak víc vyžebrá, ne?
Život lidí pod hranicí chudoby. Takhle to vypadá.
Ale to jsem off topic. Ten cyklon...ten měl nějak přes 200 km/h a, a.... no, v mém věku mne uchvátilo, že hnízdo luňáka na stromě nedaleko tenhle nápor vydrželo ;-)

A jasněže se mi to po letech vrací. Ale víc ta válka potom, než ten cyklón.

33
# 23.06.2023, 01:17

JUGOCV
No upřímně po tak velkém očekávání jako bylo dnes mě už stěží něco vytrhne. Já už žádné bouřky nechci! :D Až budou hlásit silné bouřky s nízkým stupněm, tak budou možná silnější, ale po dnešní zkušenosti se mi nechce už věřit žádné předpovědi.

# 23.06.2023, 01:18

tak děkujeme za fake news, 21. století, tak zase někdy za 20 let s podobným scénářem, baxčus dobrou.

1262
# 23.06.2023, 01:19

am96
Já to tušil že to bude stát za pendrek už okolo 21:00h. Ty bouřky se chovaly opravdu zvláštně a většina píše času dost to přijde a co přišlo ho... No nic jdu spát.

273
# 23.06.2023, 01:19

DavidD.
No hele posekaná tráva začíná žloutnout, ale listí ještě v poho drží, protože je ještě v hloubce přeci jen trochu vláhy 😉.

468
# 23.06.2023, 01:19

Yurri
Aidamko1
Uvidíme možné je vše. Tak ja si jdu zdřímnout na hodku a kdyžtak se opět ozvu a něco přidám do diskuze, pokud se to nějak rozjede :D

33
# 23.06.2023, 01:22

Predators2
Já to tušil, když začala slábnout ta první větší co šla od Mnichova. Přeci kdyby měly ČR zasáhnout nějaké brutální bouřky, tak by to mělo zákonitě všechno zesilovat a ne naopak... Stejně tak ta linie v Německu se tam nějak blbě sekla... Ačkoliv ta měla dost velkou sílu, ale stále nad Německem...

Psal jsem to a asi jsem tím někoho naštval dle reakcí...

6
# 23.06.2023, 01:24

DavidD.
Příjde mi, že mluvíš spíše o vlastním problému. :) Je obrovský rozdíl se dívat na předpověď a nebo na aktuální povětrnostní situaci na jednotlivých stanicích. To je ten velký rozdíl.
Já jsem to osobně do teď nebral.
Nebylo by to poprvé co bych tu četl, že se do někoho obouváš a tím spíš si honíš ego sám.
Strejdou z horní dolní si označuj někoho jiného , mě se bude spát pořád stejně. :)
Tím bych to ukončil já.

33
# 23.06.2023, 01:26

"většina píše času dost to přijde a co přišlo ho.."

Nj to je rozdíl mezi správným úsudkem a odhadem a mezi slepým optimismem... Když si někteří prostě nedokázali přiznat, že se to vyvíjí tak, že by to mohlo být výrazně slabší...

Pobavilo mě, co tu dával jeden uživatel info, že nikde na stanici nepřekročil náraz 20 m/s, přitom předpověď dávala derecho a nárazy 100 - 120 km/h. To je ironie... :D

Nakonec včerejší bouřky byly zřejmě silnější...

1262
# 23.06.2023, 01:37

am96
Tak negativní reakce byla hlavně na to jak pořád opakuješ vše pořád dokola stejné věci. Nebo že bouřka se vrací směrem zpátky to je samozřejmě hloupost. Nicméně musím říct že tato situace byla hodně divná. Hlavně u našich západních hranic kdy ty bouřky nechtěly jít do ČR a takřka tam stály. Střih větru tam byl přes 20m/s a oni se více méně ty bouřky ani nepohly.

# 23.06.2023, 01:49

Ty bouřky budou z toho ocásku, v Německu nebo začne vznikat něco u nás? Jen ať vím, abych třeba zbytečně nečekal na něco :D

# 23.06.2023, 01:51

@am96
Hrozně to ovlivnila frontální vlna z Německa. Ta oblačnost zabránila vzniku u nás silných bouří. I když u nás splňovaly podmínky velmi dobrý.
Na jednu stranu je to dobře že nejsou moc škody. 🙈

273
# 23.06.2023, 01:52

Na Pelhřimovsku na Vysočině už to naskakuje, pojede to oblouček a naroste, konečně posun.

33
# 23.06.2023, 01:52

Predators2
Na družici to tak vypadalo, že se to vlní částečně zpět tak nevím, proč to ostatní ani trochu neviděli. Nechápu. Jinak ta dnešní situace se zapíše možná jako nejvíce přeceněná, i když takových už bylo taky dost.

Tu dnešní situaci moc nechápu co se týče rychlosti postupu. Když jsem koukal na proudění v 850 hPa, přišlo mi, že se ten postup má celkem zrychlit. No ono to stejně vyšlo blbě s časem, ono čekat na to hlavní do půlnoci a být ještě ve velkém očekávání... Je to celé takové blbé... Možná v tom hrála roli ta TN, která ten teplý vzduch moc vytahovala na úkor toho studenějšího, který nemohl tak rychle postupovat od západu, ale z těch mapek mi to nepřišlo, fakt bych čekal rychlejší celkový posun k východu...

Jako dalo by se říct, že to "vyžrali" Němci...Chápu, že extrémní bouřky a škody nikdo nechce, ale když se někdo zajímá o bouřky tak to prostě vyhledává...

10
# 23.06.2023, 02:00

DavidD.
Když je tam aktuálně tak by člověk čekal že je to aktuální a mě předpověď na danou hodinu ...😅 Předpovědi tam byli a byli jiné ...ano obouvaly jsem se za spamovani zdi ....a jednou kvůli zimní situaci že když má jedné lince nejede autobus neznamená že je to je kolaps dopravy v Brně 😅

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.