Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Bouřky na zvlněném teplotním rozhraní 19-23.6.2023

33
# 23.06.2023, 00:51

Je to slušné. Ta červená výstraha je nakonec takové prokletí, asi se dalo čekat, že se to bude řešit... Ta SC nakonec bude takový TOP dnešního dne možná. Už za chvíli absolvuje dlouho dráhu od Šumavy až na sever Čech v plné kondici po celou dobu...

Bleskově je fakt hodně aktivní...

131
# 23.06.2023, 00:52

Tu nás ta búrka obišla doslova o pár jednotiek kilometrov západne, dokonca ani neprší, len sa blýska. Vonku stále nepríjemne dusno a teplo - 23,5°C, bezvetrie.

# 23.06.2023, 00:52

maximálně hodinu ještě budu čekat ale pak už to opravdu vzdám. poslední šance k obnovení fronty.

258
# 23.06.2023, 00:52

HaMeLeOn14
Taky mě to zklamalo, největší situace roku, čekám na to několik dní dopředu, 3. od estofexu, červená výstraha a nespadne z toho ani kapka. Alespoň je to důkaz toho, že nějaké modelové podmínky a realita je úplně něco jiného. Alepoň pro příště vím, že ty barvičky a výstrahy není třeba brát tak vážně:)

6
# 23.06.2023, 00:52

DavidD.
Jestli jsem Vás urazil tak se omlouvám.
Každopádně rozkliknout fotku a podívat se na ostatní stanice, které jsou tam navíc ikonkami zobrazeny, tak na tom opravdu není nic složitého.
A svým způsobem to omezenost může být, bez urážky. Každý jsme svým způsobem něčím omezení. ;-)
Ps: Neboj moje cévky jsou poměrně mladé a pružné :)

8
# 23.06.2023, 00:53

Ještě dodám: já jako dítě (11 let) zažila tohleto: https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3224510-pred-pu...

Hele, to fakt nechcete. Mrtvoly visící ze stromů. ležící všude kolem. Lodě taky visící ze stromů. Ty ztráty lidí byly způsobeny tím, že tehdy začínal hadždž - a na pobřezí čekaly statisíce lidí na lodě do Mekky. Všechny je to spláchlo (varování nebylo vydáno). Milovala jsem svou místní učitelku - tu to zabilo taky. Tolik mé dětské vzpomínky, které mne učinily o dost dospělejší; až jsem měla následně potíže s vrstevníky tady doma.

No, tahle věc skončila rozpadem státu na dva (West and East Pakistan byly do té doby jeden stát).
Takovou má příroda moc.
My byli v samém centru tohohle cyklónu. Naštěstí jsme byli v pevném domě (výsada zahraničních expertů). Takže to jen rozmlátilo okna a poněkud přestavělo nábytek. Poněkud
totálně, tedy.
Zato ty domky místních lítaly vzduchem i s nimi samotnými.
A po cyklónu nebylo nic; potraviny, voda... mrtvé směl sbírat jen někdo (hinduistická nejnižší kasta)... no ano, takhle jim fungovaly ty "antagonistické " víry, když jim do toho nikdo nekecal. Každý se ujal toho, čeho mohl.
A přišla válka.... a civilizovaná armáda nám vykradla byt, "necivilizovaní" místní v bederních rouškách nás přišli navštívit v počtu sedmi bojovníků. Pravili, že doba je zlá, že bychom se měli pokusit odjet a že se budou snažit, aby se nám nic nestalo. Přitom pili čaj v sitting se zdviženými malíčky. Pak odešli. No... v těch letech mi to dost pozměnilo pohled na svět :-)

Není pochyb o tom, že to byl životní zážitek. Jen... nevím, jestli ho mám někomu přát ;-)


33
# 23.06.2023, 00:54

Negan
:D To já si říkám, že se na počasí vybodnu delší dobu :D Jako nevím, tohle je takové, jako když si s tebou někdo hraje a láká tě na něco super... Nevím jestli to má smysl, ale počasí bude takové vždy...

Kdyby tohle běželo v sázkových kancelářích tak kurz pro extrémně silné bouřky by byl třeba 1.12 nebo tak... Prostě s tím všichni počítali...

7
# 23.06.2023, 00:56

Tak pojď aspoň z té Prahy sem. Poslední šance :blesk::D

171
# 23.06.2023, 00:56

Klokan_0
Jo já rád taky spekuluji, jako o tom ta diskuse je, když je prostě o čem spekulovat a nějak ukazovat svoje teze a hypotézy. Já osobně počkám ještě tak hodinku zda se něco nevytvoří, ale pokud ne, tak to pomalinku zabalím a pokusím se v tom vedru usnout.

HelaS
No to muselo být šílené, já toto zažít v 11 letech, tak bych se z toho asi nikdy nevzpamatoval. Nicméně díky za tenhle příspěvek, protože to ohledně pozdější politické situace vysvětluje dost.

1262
# 23.06.2023, 00:56

Jo tak vážně nás to všechno vesele obchází :D.

JIH
Avatar
6
# 23.06.2023, 00:58

Klokan_0
Možné to je. Podle mě ale i ten ocásek pojede ve stejném rytmu, jako celá ta vlna srážek v Čechách. Do rozbřesku je ale pořád času dost, kdy se byť i jenom přeháňky mohou vytvořit, a proto to nejspíš bude jistit deštník;-):D

# 23.06.2023, 00:58

Negan
Největší situace roku :D vy víte co bude za měsíc v červenci či srpnu ? Jaké budou podmínky ? tvl tyhle závěry ukňučený :D

# 23.06.2023, 01:00

Při přechodu z KH to nic jiného nemohlo udělat než shelf. Pěkně na něm zesílil vítr.

Nic jiného už nebude, energie sežraná. Den se vydařil.

# 23.06.2023, 01:01

Pres nas prosli 2 bourky ta prvni byla supercela od Domazlic s krasnou bleskovou aktivitou ta posledni byla zdechlina od Nemecka ale na nejvyssi stupen vystrahy to fakt nebylo

33
# 23.06.2023, 01:01

Peter Sedlák 1
Tak je super, že jste spokojený aspoň Vy. Konečně se dočkal SZ...

10
# 23.06.2023, 01:01

Doizer
Očividně jsme omezení oba když ti říkám že jsem to hledal i podle těch stanic a ukázalo mě to max 29 stupňů omluvil jsem se 😅 a jestli se tam rapidně ochladilo tak jsem prostě reagoval pozdě 😅 tím to hasne nepotřebuju aby mě tady skolil strejda z horní dolní teď budu moudřejší . Přijde mě že teď chceš akorát nahonit ego snad se ti bude lépe spát 😅✌️

272
# 23.06.2023, 01:04

Klokan_0
Spodní šipku bych namířil na střed republiky a ono se to pak stočí za Vysočinou na SVV, ale hlavně to tam začne samostatně vznikat. SZ část Vysočiny by to mohlo štrejchnout stejně jako ten V JČech, nic složitého, počkejte pár hodin.

272
# 23.06.2023, 01:07

DavidD.
Chlape najeď si na odkaz a klikni na mapu a uvidíš aktuální teplotu (před hodinou) a samozřejmě časem se ochlazuje
https://www.zamg.ac.at/incaanalyse/

1262
# 23.06.2023, 01:09

am96
Peter Sedlák 1
Prosím totálně o ničem je to :!!:. Vše nás ukázkové obešlo. Ani 5mm nedáme do rána.

33
# 23.06.2023, 01:09

Ten princip modelů a obecně předpovědi počasí je takový, že se nedá věřit zcela ničemu, i když se to tváří jako jisté nebo velmi pravděpodobné...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.