Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Bouřky na zvlněném teplotním rozhraní 19-23.6.2023

76
# 23.06.2023, 00:30

na druhou stranu nelituju toho že jsem nezůstal doma..to bych se asi načekal

# 23.06.2023, 00:30

Mám takovej pocit,že na Východě a SV Čech nebude vůbec nic :D
To odtáhne na sever a už se nic nevytvoří dalšího.
Celkem není ani takový teplo už, když je pořád jasno.
No je teplo, 23st a fouká od východu,proti (střih větru)

1236
# 23.06.2023, 00:31

Celkem to je bída, čekal jsem to rozhodně silnější, sem už nic nepřijde ani náhodou, nádhera. :zz:
Dobrou.

453
# 23.06.2023, 00:31

Aidamko1
Asi dnes nesunu, venku ještě ke všemu prádelna takže supr :D Tím pádem ještě nejsme úplně ze hry? Kdyžtak se omlouvám že se tak blbě ptám.:D

6
# 23.06.2023, 00:32

Ještě pro upřesnění pro zpochybňovače. Nechci se neustále opakovat jak mnozí.
Každopádně se jedná o fenomén o kterém psal SWAN v kombinaci fénu.
yurri Děkuji za pěkný doplňující obrázek.
Na grafu jde krásně vidět, jak při zesílení větru začala teplota strmě stoupat.
Celkově mě zaráží, jak mnozí nemají ani tu nejmenší námahu si nejdříve zjistit jaká situace se reálně děje. A místo toho automaticky napíšou že je to blbost nebo chyba, aniž by se alespoň podívali na teplotní grafy, nebo to alespoň porovnali s ostatními stanicemi v okolí.

8
# 23.06.2023, 00:32

Aidamko1
Díky. No, nevím... nerada pouštím klimošku v noci.
Je stará jen rok... loňské léto nás, starce, umotivovalo, a to doslova a dopísmene :-)
Chlap mi z vedra doma kolaboval, totiž.
A nejen klimu - fajn je i solární sprcha někde na dvoře/v zahradě; rozhodně doporučuju, když není bazén! :-D
V této chvíli mě zajímá, jestli sem něco dorazí. Před pár lety fláknul blesk nahoře na kopci do družstva a zdatně vypálil obci tel. vedení. O2 nebyli rádi, no co už, spravili to rychle. Stejně ale... ono je to dobře 500m...Nám to spálilo router.
Tak jsem tak trochu ve střehu...

33
# 23.06.2023, 00:34

Tak zklamaných lidí je asi víc. Ono očekávání bylo fakt hodně výš. Je to paradox, když jsem nemohl uvěřit, že budou extrémní bouřky a teď nemůžu uvěřit, že to nevyšlo, když už se s tím počítalo... :D

Škoda že se nemůžu vyjádřit k těm co se mnou mají problém, bylo by to asi OT, nejradši bych něco napsal, ale chci ctít pravidla stránek a nebýt jako někteří, co se slabomyslně uchylují k něčemu. :D

171
# 23.06.2023, 00:35

HelaS
Klokan_0
Jestli něco dneska ještě v noci dorazí je dobrá otázka, je tam stále nějaká pravděpodobnost, nové výstupy stále malují dost velkou zbytkovou energii, ale v realitě se nám to šine více k S než k V, tudíž musíme počkat, zda nad ránem se dočkáme. Celou dobu s nějakou mírou sebezapření píšu, že to může dopadnout přechodem fronty na sucho, což je dost možné, že se tak stane.

Dle mého na Moravě není problémem CIN. Popravdě nevím, ale nový ID2 nám kolem 2-3 ráno maluje bouřky, výstup je aktuálně v 1/3 hotov.

1262
# 23.06.2023, 00:37

Supercela nás mine a co to od západu snad alespoň něco přijde...

8
# 23.06.2023, 00:38

Aidamko1
Jojo. V Brně mám kancelář účetnickou - u Ústředního hřbitova. Takže sleduju i Brno. Je to teda průmyslovej areál... poslední buřina nám sice archiv ve sklepě nevyplavila, ale omítka v něm se vyboulila na místě tak 1,5 x 2 m. Tak o 15 čísel. Už sháním kienty, aby si doklady odvezli.
Jojo, ke sledování přírodních jevů máme každý malinko jiný důvod :-) Byť mě bouřky uchvacují jako ostatní. S jedinou výjimkou: mám z nich naprptnou, přímo obsedantní hrůzu, kdyby mě nějaká zastihla na koni. Leta řeším, co udělat. Schovat se pod velmi VVN, co tu vede od Dukovan? To je ve zdejších vinohradech to nejvyšší místo - kromě jezdce na koni, uff...

453
# 23.06.2023, 00:41

Aidamko1
A hlavně to jde docela dost pomalu, tímto tempem to sem dojde "minimálně" za 2-3 hodky, takže jedině že by se něco vytvořilo. Jinak podmínky zlé nejsou, ovšem teď se tady nachází brutální vrstva CIN, která bude podle mého bránit nějaké konvekci. Je to docela složité, ale fakt by mě zajímalo kde ty modely berou ty bouřky.

10
# 23.06.2023, 00:42

Doizer
Nevím jaká omezenost

# 23.06.2023, 00:44

Tak nás to přešlo, 2 pěkné šlupky, 3 minuty slejvák a je po všem, příjemná letní bouřka, žádné masakry se zde naštěstí nekonaly, teď už to snad dá pokoj

8
# 23.06.2023, 00:44

am96
No... kolikrát se stalo, že hlásili červeně a bojte se. A nebylo nic. Nebo nehlásili nic - a šup, buřina jako hrom a přívalák.
Myslím si, že tohle se nedá moc přesně předvídat co do lokality - nebo jen velmi vzácně. Že je to dost často cosi jako ruská ruleta :-)
Možná jsou ta varování vydána hlavně proto, aby lidi zostražitěli - a to je dobře.
Chci říct: je lepší být varován zbytečně, než pozdě.

171
# 23.06.2023, 00:46

Klokan_0
Konvekce na Moravě by měla vznikat někde na Vysočině, ale pravděpodobně asi nevznikne, tak se kdyžtak omlouvám, pokud jsem u někoho vzbudil předčasné naděje a teď bude zklamaný, ale skutečně takhle to multimodely hezky naservírovaly, ale nakonec nic. Snad to aspoň bylo objektivní a někomu to něco dalo, což pár lidem zdá se ano. Čekal jsem trochu něco jiného, zklamaný ani tak nejsem. Tak snad se stane zázrak.

Zase tahle situace je pro mě vcelku dobrá, ve středu pěkně zabouřilo, dalo to 2mm, dozvěděl jsem se něco o fungování všech tří vrstev CAPE. To se hodí. Vždy je nutno brát ze zlého něco pozitivního.

1236
# 23.06.2023, 00:46

Kromě těch vnořených SC tam vůbec nic není, alespoň ten deštík. Z nabušených podmínek vzniklo tohle. :D
Zklamán jsem, ale tak co no, pršet snad bude. :zz:

JIH
Avatar
6
# 23.06.2023, 00:47

V tuto chvíli máme 20,3°C, obloha už přes hodinu zatažená, kdy zmizel měsíc na západní straně. Jinak bezvětří a celkově klid:zz: Pokud se náhodou začne ještě něco dít, tak předpokládám, že až ráno za úsvitu, nejlépe při cestě do práce:D

10
# 23.06.2023, 00:48

Doizer
Nevím jaká omezenost prvně jsem napsal že to bude asi chyba hledal jsem i já opravdu nevím kde je tenhle graf a podle toho co jsem našel já mě tu ukazovalo teplotu max 29 ....reagoval jsem na ten tlak který i jiné stanice ukazují špatně proto mě napadlo jestli to není z nějaké jiné doby a svou chybu uznám 😅 jako jestli máš pocit že nevím co to tento efekt tak jsi na omylu a tohle bylo opravdu extrémní situace bohužel jsem prostě reagoval na to co jsem našel já příště budu chytřejší ✌️ já jsem jen reagoval na fakta co u toho byla a fakt nikdo asi nečekal že tam v noci bude 36 stupňů ....tak ať ti nepraskne cévka 😅

453
# 23.06.2023, 00:49

Jinak ten ocásek na jihu Německa se docela protahuje a má směr JV, třeba by to mohlo ujít kus cesty a poté se spojit popřípadně s novými jádry které by se později mohly tvořit na Vysočině, ale je fakt že je to hodně daleko, a plazi se to jako šnek. Proto tam nodely měli tu linii, ale to je čistě můj odhad a spekulace. Hrozně mě baví takhle přemýšlet co by kdyby :D

Edit: Ocásek ještě zesiluje

Trasa
209
# 23.06.2023, 00:49

Na to že to bylo být 3 stupeň tak teda nic moc, tady v Litvínově to byla taková normální letní bouřka, ale hlavně že se to obešlo bez škod

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.