Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Silné bouřky od 28/29.6.2021

15
# 28.06.2021, 12:40

Že bychom od jihozápadu nic nedostali, tomu nevěřím :prsi:

# 28.06.2021, 12:52

Oba modely nedávají na východ nic, jako vždy při takových situacích. Zítra mě čeká zalévání:(

378
# 28.06.2021, 12:59

Kokos342
To má logiku..ale
Hodně to bude i o aktuální poloze rozhraní, tedy o polohách TN na Z a TV na V..
Tedy jestli bude převažovat nad ČR spíše jestě pravotočivý okraj TV nebo už levotočivý okraj TN..

378
# 28.06.2021, 13:27

Martin Šimon
Bude to přestřelené, ale i kdyby byl ten vítr ,,jen,, poloviční, 100-110 km/h , vyvrátí to obrovské, aktuálně podmáčené, plachty lesů..:(

# 28.06.2021, 13:33

Kéž by to sem vůbec nešlo ..

11
# 28.06.2021, 13:42

Já tam vidím nárazy okolo 40 m/s, což je 144 km/h, 200 km/h nikde neukazuje, ale Aladin ten vítr vždycky extrémně nadhodnocuje, v reálu může foukat tolik, co je ve výstraze.











# 28.06.2021, 13:43

Ale už aby došlo. Není možný že by ta situace byla stejně ochcaná jako tehdy minulá.
Vůbec si nemyslím ale že přijde tornádo i když malá šance je a byl bych rád kdyby nebylo.

No, ale jen ať přijdou bouřky, samozřejmě bez velkého větru. Noc by byla víc zajímavá.

272
# 28.06.2021, 13:58

Já bych si přál, aby byla bouřka už večer kolem 18 hod., ať z toho něco mám a pak při té noční už by nebylo potřeba, aby nás to trefilo, fakt nebude díky tomu větru o co stát.

2673
# 28.06.2021, 14:19

Hele nakonec u nás taky nebyly čtvrteční bouřky bez škod, dnes jsem si všiml že v lesích leží pár přelámaných stromů, sice nic zlého ale taky se to počítá navíc do toho ještě ten kůrovec, za chvíli v těch lesích už nezbyde vůbec nic:( doufám že to nám dorazí v menší síle, půjde to zas od JZ jako minulý týden ve středu večer, myslím že v Jižních Čechách to bude zase nejhorší podle Aladina to bude jasné "Bow echo"
Yurri
Taky si přeji ať to radši přijde dřív, to zase půjdu spát ve 3 ráno ach jo...
Jo a v Belgii bylo tornado F1, to je ta fronta co přide zítra sem:!!: co se to děje sakra

Aladin nárazy větru
Aladin srážky, v Čechách okolo 50 mm místama více
147
# 28.06.2021, 14:27

Tutugon
buď bow echo nebo derecho na derecho se tu zapomíná... myslím že derecho má takový vítr

378
# 28.06.2021, 14:45

Ona tam ta 39tka může mást , že ji někdo přečte jako 59..( =212km/h)
Ale i těch 40m/s by byla šílenost..
Věřím, že je to dost přestřelené, snad..

147
# 28.06.2021, 14:51

swan1
teď to ukazuje i pro SV Čech:!!: celá linie až do polska:D
jakože upřímně těším se na to ale zároveň začínám mít špatnej pocit:D

33
# 28.06.2021, 14:53

Hlavně, aby z toho zase nebyla nějaká pohroma (což nemusí být jen tornádo). :(

67
# 28.06.2021, 14:57

Dneska to budou mít v Německu taky pěkný, večer bouřkový komplex, narázy kolem 140 km/h, na Z Čech by měl dojít nad ránem, ale asi už oslabený, ale něco by z toho být mohlo, aspoň nějaký ten déšť a pár blesků, dalo by se říct, takzvaný předkrm na večer :cool: :blesk:

6
# 28.06.2021, 14:58

Tornáda fakt nechci. Ale je tu hrozný sucho - což horám a lesům nesluší. Podle webu intersucho.cz je tu sucho nejhorší z ČR a minulý týden až extrémní - nejvyšší stupeň - i kolem Pradědu. Což můžu potvrdit - páč pokud už za poslední měsc byly nějaké aspoň slabší přeháňky - tak vzaly spš jen podhůří a okraj hor. V jádru hor sucho až to pěkné není..Ve čtvrtek ráno letos první silnější bouřka vzala aspoň sz okraj hor - proto je dle intersucha situace na Z hor trocha lepší -ale bylo to jen strašně rychlý a krátký.. A teď to zas Aladin maluje na západě a pak zas na krajním východě - Beskydy asi.. Nevíte někdo, proč se to tak často - a letos furt - tak vyhýbá Jeseníkům?? A to i návětrné straně hřebene...Chápu v závětří tady ve Vrbně. Ale i hřeben žel ostrouhá.. Já už chci fakt vodu, ať vše tu nevyschne a nesežere vše kůrovec.. :( Nevíte někdo, čím to může být?? Prší všude, ale v horách pendrek..Pohromy nechi, ale vláhu jo.. :) Díky za reakce..

171
# 28.06.2021, 15:04

Opět tam vidím posunutí směr východ, protože již od včerejška dobrá většina modelů posouvá srážky směrem k východu, takže i moje oblast by mohla být zasažená. Přeci jen zde platí staré dobré pravidlo, že u zvlněných studených front modely predikují srážky více na západ, než je skutečná poloha. V minulém týdnu to zde platilo každý den..

Ovšem snad to nebude nic silného. Po pondělním úderu (nakonec se zdá, že se jednalo o Macroburst) už raději nic silného. Stromy tu leckde leží dosud.

33
# 28.06.2021, 15:04

Za sebe řeknu, že teď nějakou dobu velké deště nechci. Ne že by bylo nějak mokro, ale předchozí deště byly strašně prudké a půda je hrozně utlučená (asi 3 cm silný, tvrdý škraloup). Rostliny tím hodně trpí - včera jsem okopávala papriky na poli; některé z nich měly kořeny celé ve škraloupu. Takže déšť ano, ale těch bouřkových lijáků se spíš bojím.

9
# 28.06.2021, 15:11

Jako ty podmínky pro bouřky jsou letos hustý:)
Sice nás to pořád obchází, ale zítra by to mohlo i s klasickým východním posunem vyjít.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.