Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Bouřky 19.6. až 25.6.2021, postupně i silné/velmi silné

18
# 20.06.2021, 21:23

Peter Sedlák 1
Těžko říci, zatím to vypadá, že jen ten ocásek lízne krajní západ. Ale času je dost, už několikrát se stalo, že se to na frontě kolem půlnoci rozjelo, všechno je možné.
A druhá šance je to, co je aktuálně ve Švýcarsku a částečně na severu Itálie, to má dobrý směr, jen je otázka, zda bouřky vydrží jako minulou noc a nebo to chcípne.

459
# 20.06.2021, 21:23

Slušně to v tom Bavorsku bliká:blesk::blesk::blesk::blesk::blesk:

76
# 20.06.2021, 21:26

Momentálně si připadám jako v prádelně
:D, uvidíme co dorazí, ten ocásek se na konci začíná trošku roztahovat..
třeba to bude příjemné překvapení.
administrátor se zatím nevyjádřil

459
# 20.06.2021, 21:29

Nezaprší a nezaprší :!!:
Už teď je jasné že jako jediná JM bude tento týden úplně bezesrážek, bouřky v nedohlednu, a déšť taky. Takže zase totální propadák :(

496
# 20.06.2021, 21:45

No jsem zvědavý (a nejen já), co, jak a v jakém množství srážek dorazí na JV, V, SV. Zatím to Aladin prakticky do středy vymazal a nechutné horko bude ještě pokračovat nejspíš až do pátku ... :(

171
# 20.06.2021, 21:46

Klokan_0
Aldan

Pánové, kolegové moji Jihomoravští..
Letos je sucho už od ledna, takže nic nového. Tady suchem již chcípá všechno, keře, pomaličku i stromy, ale zatím to nejde tak poznat, taky kytky a dokonce i ptáci, protože nemají nikde vodu, takže musím každý večer a ráno napouštět krabičky aby měli co na pití chudinky..

Taky je jasná příčina, když je stav srážek na JM od ledna pomalu nejhorší v historii, takový stav je zničující a ani ty 3mm to nezlepší.. A začíná jim scházet i potrava.

Já si pamatuji jak jsem již minulý rok tvrdil, že bude sucho a někdo nejmenovaný mi na to psal, že vše vidím černě a pesimisticky atd... No a jaká je skutečnost víme..
Já mám letos jen 122mm, ale čekal jsem to. To je ta propojenost s klimatem...

# 20.06.2021, 21:48

To vypadá že prši ve dvou vrstvách(výškách) je to možné????Aspoň to tak vypadá na tom radaru nebo chyba radaru?

75
# 20.06.2021, 21:48

Klokan_0
No je to ve hvězdách,co nový výstup pokaždé jiné "hausnumera" uvidím,ale teplo je tu fest a ještě několik dní bude :(:(:(

# 20.06.2021, 21:50

Klokan_0
Pardon, ze se smeju, sam tady eviduju za cerven jen 4mm, ale cekal jsem, az tu někdo napise standardní hlasku "totalni propadak" :D Jinak ale souhlasim, nebude z toho nic. Nejsme v roce 2010, kdy takový komplex vydržel a jeste ho treba nakoply nase hory :(

# 20.06.2021, 21:55

Aidamko1
Jj. Díky ale já na to nikdy nenarazil proto se ptám 👍

65
# 20.06.2021, 21:55

Aidamko1
Tak to můžeš klidně říct, že tím nejmenovaným jsem já. Většinou se na tak dlouhou dobu dopředu ale říct nedá, že třeba za rok bude sucho. Co si tak pamatuji, tak jsi po loňském roce sucho na jižní Moravě chtěl, tak tady ho máme v plné parádě.

459
# 20.06.2021, 21:57

jack
Aidamko1
Ale pořád tu je tedy aspoň u mě šance na bouřky, nevím proč ale každá stránka ukazuje něco jiného už fakt nevím čemu věřit. např tady na In počasí, tak mi to hlásí jen necelé 4mm, ale když se kouknu na počasí: viz foto, tak mi to hází od zítra, takřka do pátku bouřky, no ale stejně, i kdyby něco málo přišlo to sucho to na moc dlouho nezdrží

168
# 20.06.2021, 22:00

Tak hlavně že je dnes výstraha pro západ Čech kde nespadne ani kapka, všechno to jde na sever v Německu

171
# 20.06.2021, 22:01

Aldan
Tys to nebyl, to bych tě zmínil.. Jednalo se o jiného uživatel z Čech z oblasti, která neleží na SZ, takže né jedince z Ústí, ale myslím tím úplně jiného z oblasti spíše už středních Čech..

Sucho jsem chtěl až v létě a na jaře jsem z toho byl nešťastný.. Sucho jsem chtěl pouze z toho důvodu, protože bych tak mohl udělat větší závěr z působení oscilace nad středomořím, kterou máme a ta prokazatelně má vliv na cirkulaci ve střední Evropě..

Ono to sucho je na jižní Moravě normální, takže nic výjimečného..

76
# 20.06.2021, 22:02

Hele hoši já bych to nehrotil..psalo se o půlnoci...do půlnoci zbývají 2 hodiny.-.třeba ještě něco naskočí..tohle je dost nevyzpytatelný..ale dusno je šílený..chtělo by to vodu ať můžu v klidu usnout..

# 20.06.2021, 22:11

Mně už ráno ta trojka od Estofexu přišla přestřelená. V Německu nikde nevidím nějaké vysoké nárazy větru, i tam, kde jsem kontroloval, že pršelo, většinou nárazy do 50 km/h. Ono je vidět, že se to zas tak rychle nepohybuje, ale že i v Německu bude předpověď větru přehnaná bych nečekal, tam to většinou vychází.
Zajímalo by mě, kde Aladin bere tu lajnu, se kterou v noci v Čechách počítá, protože dle jeho předpovědi by sem přifrčela ze západu docela slušnou rychlostí, přitom současný vývoj něčemu takovému moc šancí nedává. Leda že by přišel nějaký zvrat.

142
# 20.06.2021, 22:12

Aidamko1
Nechci rozvíjet zbytečnou diskuzi, ale neřekl bych, že nemají "ptáci" co pít - to by museli umírat konstantně v centru Brna a obecně měst, zvířata, protože na betoně jaksi louže nemáme, z hlíny se zvíře nenapije a ve stromech je pro ně vody celkem ještě dost, tak i v řekách je vody pro takové tvory dost. Za mrtvým ptákem bych hledal jinou příčinu, než žízeň.

171
# 20.06.2021, 22:15

Tady jde krásně vidět, jak je ta zvlněná studená fronta tou svojí proměnlivostí velice obtížně mapovaná pro modely.. Těším se, až se tady vytvoří to nevýrazné tlakové pole a ta nevýrazná TN, to bude veliká zábava..

Pamatujeme moc dobře právě na situaci např. 9-11.8., kdy situace byla podobná a modely se sekly klidně o 150-200km, protože si to frontální rozhraní dělalo co chce.
A v tom je to drama.. Je to napínavé jak akční film, který mi přeruší reklamou.. Hrozné napětí a očekávání co se bude dít..

Igor127
Sousedka je ornitoložkou a ta vystavila takovéto podezření, protože ptáci nebyli nikde poškození od cizího živočicha a nejevili známku nějaké otravy, možná se plete, ale taky možná ne..

To je ale pro mě utrpení, protože já bytostně nesnáším, když trpí druzí..
A není to zbytečná diskuse, týká se to aktuálního počasí a stavu veder.

# 20.06.2021, 22:16

lukashrn
Tak asi počítá že nastane ten zvrat.
Má to být ve dvě, tak fakt nevím.
Dost těžký toto

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.