Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Déšť a bouřky od 9.6. do 15.6.2020

2
# 10.06.2020, 07:27

Jsou Hustopeče JM?? Já myslím, že ano. Pálava za plotkem - Pálava = JM, na tom se asi shodneme. No a na té suché JM má náš děda nachytáno letos cca 9 kubíků vody ze dvou střech. Pěstuje rajčata, papriky, cukety a letos ještě konev nevzal do ruky (pro rýpaly, ne - neuschlo mu to) Takže tahle suchá JM je zalitá a loni byla taky. Opravdu mě už vadí jak stále dokola se tady bude skloňovat sucho. No a pokud někdo má sucho takové, že nemá nic ve studni, z vodovodu neteče voda, tak ať se přece sebere a přestěhuje. Je to jak žít na Sibiři a skuhrat, že je tam zima. Jasně, pršet musí, ale ne toto - kolik bylo pěkných dnů? Mimimum. A pokud někdo pořád říká, že je sucho, tak ať vystrčí nos z domu a nehledí jen na betonový chodník, který samozřejmě uschne během 5 minut po dešti, ano z tohoto pohledu je pak samozřejmě sucho. Ale na polích, kam nemůže vyjet technika, protože by se bořila fakt sucho není. Btw. neříkám, že někde nemůže být sušší oblast - viz. Yurriho zahrada, to je kapitola sama pro sebe, ale celkově je republika zalitá.. včetně té "suché" JM.. jen doplnění - v Šakvicích je farma na jahody - minulý týden tam byla babička trhat a cituji : blato tam bylo jak sviňa - tak tolik k tomu suchu na JM.......

16
# 10.06.2020, 07:36

Problém je v tom, že diskuze o suchu může být objektivní nebo subjektivní. Vy jste to vzal hooodně subjektivně, to že váš děda nějakým štěstím nachytal dva sudy vody neznamená že NENÍ sucho. Chápete?

# 10.06.2020, 07:49

Norain
Tak asi docela záleži na tom, co považujete za pěkný den, pokud za pěkný den považujete pouze ten, kdy svítí slunce, tak je mi Vás popravdě trochu líto:). A jestli si dobře pamatuji, i těch bylo letos docela dost, obvzláštĕ v dubnu. Povrchově sucho není, ale v hloubce stále je, to je prostý fakt, podívejte se na data z mělkých či hlubších vrtů, takže to tu myslím párkrát ještě uslyšíte. Navíc se hloubkové sucho velice špatně odstraňuje, může to trvat třeba 2 roky, klidně se už podzemní voda nemusí nikdy doplnit. A s tím skuhráním, taky už mě nebaví číst neustálé řeči o tom, jak je furt hnusně, tak se přestěhujte třeba do Egypta, pokud tady toho slunce máte málo;-).

2
# 10.06.2020, 07:56

CASIPO
Nějakým štěstím - nějakým štěstím je tam všude mokro, blato - prostě tam prší..
Frantis95
tak jestli tady bylo 5 let suchých, tak je jasné, že se to nemůže dohnat za jedno léto, tzn. jak tady někdo píše, že by bylo fajn, aby každý den pršelo (byť mírně), tak to nevím, ale to by asi úplně super taky nebylo.. super by bylo, kdyby nepršelo celé léto, ale aby v zimě hlavně napadnul sníh..

387
# 10.06.2020, 08:20

Tak jsem koukl na předpověď, takhle se mi ta změna počasí bude líbit, něco začne dozrávat a jedu na chalupu, tak nebudu topit i přes den...:cool:

oteplení..?
169
# 10.06.2020, 08:35

Myslíte že to pásmo deště co je teď na Slovensko-Českých hranicích by odpoledne mohlo dorazit na západ a jihozápad Čech? :prsi:

5
# 10.06.2020, 09:06

V Plzni mírně prší už skoro 24 hodin a podle novějších výstupů to vypadá, že pršet bude nejen dnes, ale poprchávat bude nejspíš i zítra přes den, pořád to oddaluje. Tady to není vůbec obvyklé, aby pršelo déle jak pár hodin v kuse, natož 3 dny v kuse.

# 10.06.2020, 09:10

Norain
Kdyby nepršelo celé léto, tak by to bylo podle Vás super, to tedy nevím, co Vám na 3 měsících bez deště tak super připadá? Víte, jak by to tu vypadalo? Tráva vypálená do hněda, stromy bez listí, malé stromky možná úplně kaputt, řeky bez vody, rybníky a nádrže zelené, protože by do nich nic neteklo, úroda minimální, nebylo by čím krmit, tohle přece pro normálního člověka nemůže být super. A že by se voda doplnila ze sněhu v zimě? Nežijeme na horách, aby nám zde každou zimu napadl metr sněhu, z 20 cm se fakt nic nedoplní, navíc při trendu zim v posledních letech, kdy sníh v nížinách téměř nepadá, je spoléhání na doplnění vody ze sněhu naprostá šílenost. Můžeme být rádi, že je, tak je, a to slunce se Vám v příštích dnech určitě objeví, to bych se nebál:), a i bude dost teplo.

274
# 10.06.2020, 09:17

Norain
Já spíš ohledně té mé zahrady to beru jako referenční plochu pro vlhkost v půdě pod zatravnělou plochou (měří to i ČHMÚ) a v sadu navíc pod ovocnými stromy, on pohled na holou plochu svrchu bývá často ohledně vlhkosti dost zavádějící a navíc srážkoměry mám na 3 různých místech + automat ČHMÚ, tak mám tendenci to vždy sdělit pro upřesnění.

# 10.06.2020, 09:24

Jak muze nekdo vubec vyplodit nazor, at neprsi cele leto?:!!: Ano nekde je zalito pekne, ale neplati to pro celou CR. Ale jsme v CR, kde kazdy kouka max. k plotu svy zahrady a rekne si, ja mam zalito a ostatni jsou me ukradeni. Vzdyt cerven a cervenec jsou nejdestivejsimi mesici roku? Prave to, co bylo posledni roky byl sileny teplotni extrem. Mame mit stredoevropske klima, casto se menici pocasi s dostatekem srazek. Je proste medard, tohle bylo drive uplne normalni. Lidi rychle zapominaji. Uplne me nadzvedava nazor lidi v okoli, kteri by nejradeji chtel mit +25 od brezna do rijna a hlavne aby nam dest nepokazil nase venkovni aktivity!
Sumava zatim uplne OK, uhrny deste jsou zatim smesne, uvidime co do vecera. Rodice na Sumave maji zatim 33mm, od 1.5. peknych 180mm. Ale lonsky rok, byl tragicky suchy, u nich to za cely rok 2019 dalo jen neco pres 500mm!

142
# 10.06.2020, 09:31

Prý bláto na jihu Moravy, to může tvrdit jen člověk, co tu ani nežije ani nebyl ani nic. Pokud naprší ještě tak 50-60 mm, můžeme říct že jsme na normálním stavu. To jsou zde zase názory. Jinak ano, když se zrovna někudy přežene bouřka nebo déšť obvykle chvíli bahno bývá a někdo si zde myslí, že objevil efekt na Nobelovku :D

Každopádně dnes jsem tím deštěm mile překvapen, a vypadá to že to hezyk zalije celou JM a i yurriho, směr to má dobrý. To není jak když je výstraha na bouřky a nejbližší bouřka je 80 km daleko :D

VHK
Avatar
30
# 10.06.2020, 09:39

Jj tu jizni moravu to dneska lizne pekne, mohlo by to jit ale vice severneji at neco spadne i tu, treba se dockame;-)

# 10.06.2020, 10:09

Jo no situace je podobná včerejšku .. lízalo to i nás (ted je to víc na jih) a celý den tak podzimně mrholilo a dneska taky velice drobně mrholí.

8
# 10.06.2020, 10:17

Tech slibovanych 40-50mm plosne pro JZ... :D no nevim nevim. Od vcerejsiho zacatku deste tu mame 12, aladin ubral velmi vyrazne a i na radaru to nevypada nijak optimisticky. Jestli bude dvacka, budeme radi.
Srazky na zbytek tydne v bourkach taky pomalu ubyvaji, a i tak, ty stejne budou jen vyrazne lokalni, tak se bojim, ze co nenaprsi dnes, tak mozna naprsi az nekdy v posledni dekade cervna.

# 10.06.2020, 10:23

Ve srážkoměru mám 12,5 mm od včerejších 19h, déšť průběžně střídá intenzitu, zatím se všechno dokáže vsakovat. Dobrý zahradník před létem :slunce:

387
# 10.06.2020, 10:28

No, někdy okolo 20.6. to vypadá, že by se DAWEmu konečně mohlo splnit přání s Tropama..:D

75
# 10.06.2020, 10:50

Pěkně nám tady :prsi: od rána 10 mm :) :prsi:

148
# 10.06.2020, 10:55

divné je že Aladin tam nic nemá žádné bouřky jen takové tečky a GFS pro nás má 30mm

# 10.06.2020, 11:05

palma
No však už čekám, kdy sem naběhne a začnou nekonečně tlachání o nekonečných vedrech a největším suchu atd ...
Když je "škaredě" a prší, mrholí, je zataženo .. tak je klid .. to sem nenapíše, jak je spokojen nebo tak něco .. klasika :)

169
# 10.06.2020, 11:29

Už se začíná pěkně nasouvat pásmo silných srážek od jihovýchodu, to by mohlo ještě dost naprset na jihu a západě ČR :prsi:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.