Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Bouřky 2.6. až 7.6.2019

1252
# 03.06.2019, 18:23

Frantis95
Ty bouřky co jsou v Německu jsou opravdu hodně silné.Mohl tam estofex hodit i 2.Divim se,že neupravil tu zítřejší předpoved,protože ta je tedy hodně mimo.

# 03.06.2019, 18:39

Predators2
Ta zítřejší předpověď je pouze předběžná, oficiální předpověď ještě nebyla vydána, očekával bych ji dnes večer nebo zítra ráno. Na 2 to v Německu zase nebylo, ale na hezkou jedničku jo. Co Estofex hlavně netrefil je ta oblast se stupněm 1, kdyby ji posunul o 500 km na JJZ, tak by to sedlo.

47
# 03.06.2019, 18:41

ne bylo to i na 2. Vyskytli se tam i kroupy kolem 5 cm a další a další věci. Škod je docela dost.

# 03.06.2019, 19:11

Petr11
Že se někde vyskytly kroupy o průměru 5 cm neznamená, že by se pro danou oblast musel vydat stupeň č. 2. Němci jsou zvyklí na jinačí kalibry než my, silné bouřky nějaké ty škody přinést musí, jinak by to nebyly silné bouřky. A ty škody nebyly zas tak velké na to, aby to bylo hodnoceno stupněm 2.

# 03.06.2019, 21:35

Vy jste asi všichni zapomněli, jak vypadají bouřky 2. nebo 3. stupně, nebo co? Uvádět Novinky jako vhodný zdroj informací je hotová šílenost, vždyť tam je to všechno tak strašně přibarvené, z obyčejných silných bouřek udělali hotový katastrofický scénář. Až budou někde padat kroupy jako pomeranče, nebo z nich budou hotové závěje na mnoha místech, v lesích vzniknou rozsáhlé polomy a pod., pak můžeme o bouřkách hodných 2. a 3. st. hovořit. Podívejte se na situace jako 9. 6. 2014, 23. 7. 2009, 15. 8. 2008, 7. 7. 2015, to jsou situace, které jsou toho hodny.

18
# 03.06.2019, 21:45

jako na stupeň 3 to nebylo, možná to nejhorší bylo na stupeň 2, ale musel to být nářez, protože sem z Německa dojela ta linie mraků, ze které nepršelo, ale fičelo to teda pěkně.
Pro nás bude zajímavější situace zítra, to už se možná objeví silnější bouřky i na našem území. A dál se uvidí, stále se to mění, vždy tam GFS nahodí vysoké CAPE se střihem větru i helicitou a vlhkostí pro velmi silné bouřky. Ale pak to posouvá jak v čase, tak posouvá i místo, takže si myslím, že silné bouřky budou a budou stále nabírat na síle, otázkou je, zda budou zas jen v Německu nebo něco doputuje i k nám.

228
# 03.06.2019, 21:46

Ondráš*
přesně tak tady spadlo 10mm na Vsetíně a byla konečně bouřka letos 1 trošku lepší a ja jsem zrovna nebyl doma byl jsem v Ostravě přijel jsem domu kolem 8sme vecer a všude ještě kaluže.Snad sa zitra dočkam znova uvidime mame ale další šanci na :blesk::blesk::blesk:

# 03.06.2019, 22:10

Radek31
No těch 10 mm naměřila vsetínská stanice ČHMÚ umístěná v areálu hvězdárny. Ale například v částech Luh a hlavně Jasenice, tam dnes mohlo napršet i přes 20 mm podle radaru. Tam byly srážky na radaru velmi intenzivní. Až tmavě červená barva.
Ta srážková jádra byla hodně izolovaná a lokální.

228
# 03.06.2019, 22:14

Ondráš*
přesně tak jak píšeš uvidime kolik to da zitra ty :blesk::blesk::blesk::blesk:

# 03.06.2019, 22:20

Radek31
Ano. Bylo to hodně lokální. A stovky metrů mohlo klidně znamenat rozdíl až 10 mm.

No zítra uvidíme. Bouřek i silnějších bude asi více i na západě republiky v Čechách, kde bude už trochu působit zvlněná studená fronta a navíc jsme v nevýrazném tlakovém poli a proudí k nám teplý vzduch. To se právě bouřkám docela dobře daří.
Ale i u nás na východě ČR se zítra určitě něco objeví. Otázka je pouze, kde to přesně bude.
Dnes jsem také s těmito bouřkami ve Zlínském kraji moc nepočítal i když se měly ojediněle lokálně vyskytovat.

# 03.06.2019, 22:50

Radek31
Včera bouřky a silné srážky dole na Hornolidečsku a Valašskoklobucku. Ve Střelné kde je uživatel Pavell za včerejšek také lehce přes 20 mm.
https://diskuse.in-pocasi.cz/image_uploads/06_2019...
Mimo to také na Brněnsku a Blanensku včera pěkně bouřilo a intenzivně zapršelo. I s kroupami.

A dnes zase pro změnu v okolí Vsetína, Zlína a v Hostýnských vrších s podobnými srážkovými úhrny jako včera na jihu našeho okresu.
U Mikulůvky dokonce krupobití.
https://diskuse.in-pocasi.cz/image_uploads/06_2019...

116
# 03.06.2019, 23:04

Včera Brno zaznamenalo vůbec první bouřku tohoto roku, a to hned přímou. I když si myslím, že to slovo hned jsem ani nemusel psát, když ta bouřka došla až 2. června. Já jsem se v tu dobu ale nacházel poblíž Prahy, takže nemůžu udělat ani report a o bouřce mám jen útržkovité informace. Pršelo prý i celkem silně, ale ne dlouho, takže se úhrn zastavil na 3,5 mm srážek, zatímco na severu Brna dosahoval skoro 20 mm (bouřka tím, jak postupovala přes Brno směrem k jihu až jihozápadu, postupně slábla). Vítr prý skoro nefoukal a elektrická aktivita byla průměrná. Nebezpečné doprovodné jevy se nevyskytly. Takže tolik ke včerejší bouřce a teď už doufám, že co nejdřív letos uvidím blesk a uslyším hrom i já. :blesk:

1612
# 03.06.2019, 23:18

Včera v Třebíči rovnou dvě bouřky. Za letošek již 3. Spadlo u nás 12,2 mm srážek. Ale kousek na východ od nás prošla silná bouřka (na východ úplně sytě černé oblaky), kde byly kroupy a podle radaru maximální odrazivost 522 mm/h.:pozor::blesk::prsi: :blesk:Prošla ale jenom kolem nás, takže nevím přesně, jak to vypadalo přímo při té bouřce.

Jinak ten čtvrtek 6. 5. vypadá hodně dobře :blesk::blesk:

65
# 04.06.2019, 07:04

Dneska to budou opět spíše okrajové části Česka. Zítra hlavně východní polovina území, ve čtvrtek už by to mělo být na celém území. Samozřejmě v západní Evropě to bude krapet dynamičtější... :)

Předpověď estofexu na dnešek 4.6. a noc na zítřek (Zdroj: estofex.org)
Předběžná předpověď estofexu na středu 5.6. a noc na čtvrtek (Zdroj: estofex.org)
77
# 04.06.2019, 07:24

A Honsová zas troubí do světa že nás čeká normální léto a že druhá dekáda června teploty 19-24st,no to určitě,mediální mr.ka zase perlí!

79
# 04.06.2019, 08:00

dawe

Na příští týden je tam momentálně totální kremace, to nevím, kde Honsová bere :!!: Bouřky ve čtvrtek budou v Čechách asi místy silné, ale tradičně to přijde na noc :zz:

F4
Avatar
109
# 04.06.2019, 08:16

Storms
Kdepak, v Německu to bude na 100 %. Otázkou spíše je, jestli pojedeme v tradičním módu, že v Německu se to rozjede, Z, SZ to přeskočí a ožije to kolem Prahy a na východ. Když se podívám na Aladina, GFS či ICON, tak to tak bude.

86
# 04.06.2019, 10:41

Aldan
Německo bude mít vlastně tři vlny silných bouřek na víceméně stejných místech. Ale tam je to běžnější. U nás přejde jedna vlna a je klid. Mnohdy ani to ne :D

V ten čtvrtek to vypadá, že to vznikne v poledne na západě a pak to dojde v té nejsilnější podobě na Prahu a východ Čech: https://www.ventusky.com/?p=49.68;14.83;6&l=ra...

108
# 04.06.2019, 11:10

My stále na bouřku čekáme, ale nejspíš se ani nedočkáme :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.