Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další ochlazení, hlavně v Čechách větrno a přeháňky, na horách sněhové

Diskuse o počasí Bouřky 2.6. až 7.6.2019

5
# 07.06.2019, 12:32

Valep
Praha - Chodov má za včera 3,8 mm, Průhonice na JV kraji Prahy 4,1 mm, ale Praha - Libuš třeba 20,2 mm. Šlo to opět dost nevyrovnaně a chvilka slejváku nakonec nedala žádné velké srážky. V noci už byly jen desetiny mm.

# 07.06.2019, 13:20

Byl to myslím docela slušný bouřkový týden plný sice pouze místních a lokálních, ale poměrně silných bouřek zejména ve východní polovině území zakončený výraznou zvlněnou studenou frontou, která zasáhla až na výjimky téměř celou republiku od západu na východ.

Přímo u nás se od neděle vyskytly dvě poměrně silné přímé bouřky (4.6. a 5.6.), z nichž především ta druhá (5.6.) byla zde velmi silná a potrápila část Valašska (okolí Bystřičky) přívalovými srážkami a následnými bleskovými povodněmi.
Zbytek zde u mě byly bouřky (resp. daleké hřmění) pouze různě vzdálené (2.6. 3.6. a dnes ráno 7.6.) od 5 do 15 km. A pouze včera 6.6. se žádná bouřka na Vsetínsku ani v celém Zlínském kraji nevyskytla.

270
# 07.06.2019, 13:45

igor127
Bohužel na zahradě jsem teď musel zalejvat, napršelo pár desetin mm na prach, přitom o 3km dále v centru MB 16mm a meteostanice ČHMÚ 14mm. Takže za mě též totální zklamání, protože mě to zajímá právě na zahradě, koncem města to končilo, na zalití chyběl 1km, hrozný pech. Když vidím ty srážky vedle u Jihočechů nebo na celém severu JMoravy a pak severněji, i ve V+S+Stř. Čechách, tak je mi smutno, největší sr. díra začala u mě a pokračovala východně do západní části Znojemska.

15
# 07.06.2019, 15:02

Valep
15 mm ;-)

Takže dobrý. Zatím spokojenost každý týden něco. Začalo to kapkovým poplachem kolem 2:45 - zavírání střešních oken a balkónovek. 2:58 začaly velké kapky jdoucí do lijavce, to vydrželo asi hodinu a půl. Dozvuky ještě po 6:00 kdy jsem se přibližoval do práce.

1252
# 07.06.2019, 15:10

Tomamir
Taky se těším na začátek příštího týdne.Vám také přeji hezký víkend;-).

27
# 07.06.2019, 15:12

Ursus
Díky, dočkal jsem se :)
Je to dobrý, ale s ohledem na blízké okolí zase k té spodní hranici. Už taková klasika.

32
# 07.06.2019, 15:13

Yurri
Ale snad jste se nepřestěhoval?

182
# 07.06.2019, 15:32

V noci po Půlnoci přecijen zapršelo ... ale jen deštík, :blesk: 0.

# 07.06.2019, 17:43

Přes Tišnovsko se bouřka přehnala kolem půl druhé. Zapršelo velice slušně. Tišnov necelých 30 mm, ale třeba Brno Žabovřesky, nebo Pohořelice mají kolem 44 mm. Byl jsem u našich na zahradě a všude je stále dost mokro.

# 07.06.2019, 19:23

U nás v Ostravě to včera žádná katastrofa nebyla na to co bylo na radaru a mělo to dolézt až k nám. Ráno přijemné ochlazení a lehký deštík :prsi: , aspon se dobře spalo po noční :) . Ted od odpoledne opět teplo a dusno :slunce:

116
# 08.06.2019, 00:33

O Brně už tu bylo napsáno mnohé, ale jestli byste se chtěli podívat na to, jak jsem bouřku v podstatě minutu po minutě popsal na 15 řádků, můžete rozkliknout report zde: URL

Pro ty, kterým by se nechtělo, napíšu ve stručnosti nejdůležitější body. Byl tu downburst, z bouřky napršelo 53,7 mm srážek a celkem za včerejší den 56,3 mm, foukal nárazový vítr, padaly malé kroupy a elektrická aktivita byla enormní. Podle očekávání máme i nějaké ty škody, jejich fotky jsou rovněž v tom reportu. Celkově tu bouřku hodnotím jako něco neskutečného, byla to jedna z nejsilnějších bouřek, které jsem kdy zažil a určitě nejsilnější bouřka od 12. června 2010. To dlouhé čekání na letošní bouřkovou sezónu se opravdu vyplatilo, první bouřka tu byla 2. června přímá, o tu jsem přišel, pak 4. června tu byla vzdálená, to už jsem tu byl, no a pak hned 7. června přijde něco takového. Nemám slov, jsem prostě nadšený. :) :blesk:

77
# 08.06.2019, 08:24

jak tak koukám na modely,tak příští týden se v Čechách žádné tropy konat nebudou a naopak dostanou další přívaly vody!Jedině kde tropy budou a srážky žádné to bude naše oblast.Škoda slov..

ota
Avatar
2122
# 08.06.2019, 08:36

Marek 2
I na radaru bylo vidět, že u vás to musel být slušný extrém.
Tady na střední Moravě byla bouřka pěkná, ale nijak výjimečná. Blesková aktivita byla slušná, co se srážek, tak max. intenzita byla cca 95mm/hod. a celkem spadlo 12mm. Tedy pěkná bouřka, ale žádná divočina. Co bylo zajímavé byl opravdu vysoký počet CG+
blesků.

# 09.06.2019, 14:03

Ano i zde se v pátek ráno vyskytla velmi silná bouřka s úhrnem 55,3mm společně ss úhrny z 2.6 tak za červen máme 68,7 mm srážek:)
Jo a mimochodem ta nedělní bouřka přinesla i údery pod 100m a v pátek ráno i tři údery do domů vzdálených 46m a tonemluvím o škodách

65
# 09.06.2019, 14:07

U nás páteční bouřka přinesla snad všechno co šlo... Velmi silná blýskavice už od půlnoci, shelf na čele a během přechodu pak přívalový déšť, zprvu silnější nárazy větru a chvíli i malé kroupy. Blesková aktivita byla po celou dobu extrémní a trvala i dlouho po tom, co se SQL nacházela už celkem daleko na východě. Vzhledem k pomalému přechodu (asi 45 minut) zde napršelo 41 mm, od začátku června to je díky bouřkám už 80,7 mm.

116
# 10.06.2019, 00:44

ota
K nám to hlavně přišlo úplně nečekaně, ten jižní okraj linie byl nejprve úplně nejslabší a už jsem si začal zoufat, že nás to hlavní zase mine, ale najednou se stalo něco neskutečného a těsně před námi to zesílilo natolik, že jsme tu měli takové peklo. Jinak, souhlasím s těmi CG+ blesky, hlavně na zadní straně jich bylo opravdu hodně, ale to i výbojů typu CG-. A co se stop po bouřce týče, ty jsou patrné ještě teď a pokud se v tomto týdnu vyskytnou další bouřky, jsem zvědavý, jak bude vypadat krajina. Úhrn srážek za červen máme aktuálně na 60,1 mm. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.