Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí ČHMÚ varuje před silnými bouřkami

3
# 05.07.2008, 14:27

nezda sa vam,ze je nejak chladno oproti tomu co na dnes hlasili.na severe malo byt okolo 20st. a v Liesku je 12st.trosku rozdiel,nie? :!!: cafte

Anonymní
Avatar
# 05.07.2008, 14:31

v žiline hrmi a ide poriadne tma od severozpadu to bude burka;-)

# 05.07.2008, 14:57

Tu se od západu zatahuje a vypadá to na bouřku.Vítr zesílený SZ 4-8m/s nárazy 14m/s.Je to až neskutečné že dnes není nic hlášeno a tady zrovna bude bouřka.:blesk: :)

Anonymní
Avatar
# 05.07.2008, 14:59

do Šale (pri Nitre) sa ruti burka :)

3
# 05.07.2008, 15:08

boze uz zasa ste hotovy ked ide sem tam mala burka.pozor aby vas nesplachla voda ako v kubine z potrubia.aaaaa člup :prsi: :)

3
# 05.07.2008, 15:10

inac kde su tie DUBNANY?

Anonymní
Avatar
# 05.07.2008, 15:45

zacina sa dost mracit-no nejaka ta burka len bude :D .jej ja vidim lietat chobot :!!: :)

Anonymní
Avatar
# 05.07.2008, 15:46

jaaaj to vietor odvial slona :) :D :)

# 05.07.2008, 16:48

kubes
Na JV Ciech jak je hraničný priechod hodonin, a od neho smerom na sever asi 7km

Anonymní
Avatar
# 05.07.2008, 16:49

predpoved na dnes pre zapad SR bola: slnecno,a cez cely JZ SR sa prehnala prehanko-burka!! zase im to nevyslo!!! neviem co si mam o tom mysliet?:(

# 05.07.2008, 16:51

mirko 14 rokov kosicke olsany
Malinko tě poopravím,je to JV Moravy.Jinak je to správně že je to 7-8km od Hodonína na sever.:oblak:

Anonymní
Avatar
# 05.07.2008, 18:16

dakujem ;-)

# 05.07.2008, 22:27

Ahojte všetci ako sa máte? A ako oslavujete alebo ste už dooslavovali náš národný sviatok sv. Cyrila a Metoda a ich príchod na Veľkú Moravu v roku 863 dúfam že ste ho aj teraz ešte stále prežívate len v pohodlí svôjho domova vdaka ešte dnešnej pomerne nepriazni počasia a preto verím že s teho prežili a aj prežívate v kruhu vašich blízkych a v kruhu vašich rodín a dúfam že aj v mene božom a: !!!KUBES!!! Tým ked som napísal že u nás z okvapov tečie stredný tok vody alebo stredná voda tak že asi 1 liter za pol hodinu vtedy asi tiekol to mám čisto len a len od oka no merať som to určite nemeral ani merať nemôhol čo chceš odo mňa aby som ti tu podrobne opísal u nás v DK aj moju osobnú potrebu na záchode a ako som dlho na ňom bol neblázni ale to som samozrejme že len tak obrazne a približne myslel o tom toku z potrubia. No a tých zrážok skutočne toľko bolo neviem ako u vás ale Orava mala to najhoršie včera a už má našťastie v celku úspešne a bez povodní za sebou a aj nadalej si myslím kedže sme jeden z najdaždivejších regionov a oblastí Slovenska a to najmä v tomto letnom obdobý a dokonca práve v tomto letnom mesiaci Júl viz nielen pre teba ale ešte posledný raz aj pre všetkých vám dávam odkaz na toto: http://www.dolnykubin.com/slovak/general_facts5.ht... ale aj tak cez to všetko a aj cez tie rôzne varovania, výstrahy, poplachy a halooo okolo toho všetkého čo bolo nielen tu ale takmer všade na internete
tak som aj s toho toľko pre nás teda Dolný Kubín a Oravu nečakal respektíve to bolo nad moje osobné očakávania toto čo tu u nás v DK bolo som určite aj vplyvom tých všemožných a rôznych výstrahách aj tak vôbec nečakal že toho bude toľko na včera skrátka bolo to na ten deň dosť a na to že celí deň občasne pršalo v prestávkach a v polhodinových až 1 a pol hodinových časových intervaloch toho pršania a dažda ktorý takto bol a takto pršalo až 7 a možno až do 10krát kedže som ale pri veľmy intenzívnom a dlhodobom piatkovom pozoravaní bol hore až do toho samotného piatka do 2.30 hod ráno som bol ešte aj vtedy stále hore tak neviem či z toho občasného dažda nebolo včera viac ako som ja ked som bol ešte hore za deň spočítal a rozpisujem sa len preto aby ste to tu mali o tom čo tu je u nás a aká je momentálna situácia a stav počasia a aby ste mali s toho všetkého čo najlepšiu predstavu o aktuálnej situácii a dianí v počasí u mňa ja chcem len aby ste to mali priamo po lopate a na ruku vysvetlené práve najpresnejšie aktuality o počasí v mojej oblasti kedže tu na Orave snád môžem v celku spokojne a hrdo povedať že asi okrem mňa a miestnych meteorologov v Lieseku a v Oravskej Lesnej tu určite asi nikto takto neustále a neúnavne nereprezentuje a nemonitoruje teda ani nesleduje aktuálni a budúci stav počasia ako ja pre túto stránku pre Dolný Kubín a celú Oravu ale máš pravdu stredná voda v potrubí nebol moc teda vôbec nebol šťastní výraz a názov pre pomenovanie situácie o toku vody a aktuálnom priebehu zrážok v ten deň za ktorý sa tu verejne aj pred tebou ospravedlňujem len som tím chcel povedať a dobre zdôrazniť teda pripomenúť to že i z vodovodných rúr tieklo dosť silno ale radšej som to mal radšej prirovnať k niečomu inému vyberať na to iné slová ale inak aj cez to všetko nemáš ma právo ked si to tu nevidel na vlastné oči menovať a hovoriť že si sa doslova takto dlho nezasmial prepáč no dovoľ ale tým svojím výsmešným monologom si ma tak trochu urazil a podryl moje zistenia a poznatky ktoré mám a som rokmi a mojimi osobným skúsenosťami nadobudol ale čo nehádajme sa lebo to ma vôbec teda ani trochu nebaví a nestojí my to tu za to sa tu tak s tebou horkokrvne hádať ako to u nás v skutočnosti bolo a vyzeralo a teda sa stále za to obhajovať a niekoho do bezvedomia presviedčať a omielať o hlavu ako to tu v skutočnosti v tom reálnom čase naozaj bolo teda včera v piatok 4.7. alebo 4. Júla 2008 a teda ako to tu vtedy aj vyzeralo a naopak teda nechcem ako napriek počúvať zase tie tvoje veci, výsmešky a výlevy na to som ja už unavený vplyvom svôjho silne zhoršeného zdravotného stavu nebudem menovať akého no dnes som čakal že to počasie sa aspoň trochu oproti celému včerajšiemu dňu vyslovene hnusnému dňu zlepší ale viac my asi tie včerajšie hviezdičky zo včerajšej a dnešnej polojasnej noci a rána my asi moc zasvietili do očí a trochu my osvietili myseľ no ale teraz je všetko na najlepšej ceste aby aspoň zajtra bolo mrakov a oblačnosti aspoň o čosi menej ako tomu bolo dnes a včera no i ked a napriek tomu všetkému sa tlak a to musím zdôrazniť sa na mojom digitálnom barometri vôbec nezmenil a nepohol ani do predu ani do zadu ako keby sa počasie ani nechcelo zmeniť čo už teraz teda v súčastnosti a v súčasnej dobe ale nie je pravda aj ked je stále od dnešného skorého rána aj od včerajšej noci len stálych 1002 hPa skutočne ani viac ani menej teda bez zmeny čo som to od tej doby pravidelne monitoroval a sledoval a teplota a jej maximálna hodnota bola +16.1 a najnižšia teraz pred asi 5 hodinami teda o 17:00-tej hodine poobede bola len +15.0 stupňov celzia v tieni a zrážky dnes síce tiež bohužiaľ ešte aj napriek krásnej nočnej oblohe a predpokladu a nádeji na zmenu počasia boli ale len mrholenie resp. slabé prehánky z mohutnej oblačnosti ktorá tu aj dnes ako na ešte väčší žiaľ a smútok bola a oxidovala no musím sa pozrieť do niakej odbornej knihy, atlasu a encyklopédie alebo niakeho dobrého a kvalitného lexikonu aká to dnes a včera počasie tu v DK a na celej Orave ovlyvňovala teda vlastne teda čo to tu vlastne zač bola za oblačnosť a pravda je že s tým až toľko ročné skúsenosti ako vy nemám ale aspoň sa ich teda si ich pokúsim ozrejmiť a niako ešte dobrať :) a dnes napršalo už len do 1 až 3ml vody ale teraz je už od západu až severozápadu zmenšená pretrhaná oblačnosť a zajtra si myslím že nad Oravou aj nad celou SR nastane po včerajšom božiom dopustení a dnešnom dni nastane opäť prechodne krásne slnečné svitanie a deň aspoň v to pevne verím a dúfam ked sa teraz teplota práve vdaka tomu neustálemu zmenšovaniu oblačnosti príjemne zvýšila z dnešného minima +15.0 st pred asi 5 hodinami teda presne o 17:00-tej na súčasných +18.3 stupňa no teraz kým vám to napíšem a ked teda je už skorá noc alebo neskorý večer ked vám to dopíšem tak je už vplyvom západu slnka len +12.7 stupňa a bude dnes ešte iste teplota prudko klesať a môj predpoklad na dnešnú noc je asi len +8 až +9 stupňov celzia to bude minimum a už sa dnes pravdepodobne určite zdvihla denná teplota po studenom piatku a dnešku aj na +19.5 až +20 stupňov celzia dokým nám slnko a do jeho západu neprestalo ako je tomu už teraz svietiť ale zajtra aj napriek tomu miernemu otepleniu ku ktorému došlo dnes na večer tak si myslím a preto aj predpovedám na vplyvom studenej a preto aj očividne jasnej noci a zajtrajšieho rána pri ktorej a pri ktorom sa dnes a zajtra ráno očakáva podľa Shmú len +7 stupňov tu na Orave celkovo tu na dnešnú noc a na celom severe práve aj preto a teda aj napriek tomu otepleniu čo dnes bolo očakávam zajtra dennú teplotu aj napriek tomu ako sa dnes ku večeru oteplilo očakávam tu u nás zajtra v Dolnom Kubíne na Dolnej Orave asi len do +20 alebo do +21stupňov stavím sa že viac nebude aspoň tu v DK a ani inde na Orave ked sme my na jej spodnom a teda južnom konci a polovici nie? A na pondelok sa ochladí vplyvom prechodu dalšieho zvlneného studeného frontu od západu Europy dovolím si povedať že tu pri trvalom daždi ktorý sa v ten deň tu u nás a teda na Orave očakáva ale aj takmer na celom území Slovenska sa podľa dnešnej aktuálnej predpovedi na pondelok vyskytne a naviac podľa meteowebu wunderground.com aj podľa 100%-nej pravdepodobnosti zrážok tu u mňa sa aj môže prechodne opäť ochladiť aj pod pre mňa na leto psychologickú hranicu tu na severe iba jarných +15 stupňov celzia konkrétne sa cez deň z noci kedy sa očakáva ešte pri polojasnom nebi teplota ešte +11 st celzia sa z noci na ten deň zohreje vzduch v našom meste a regione a teda sa oteplí len na +14 st denného maxima pre pondelok pre mesto DK a obec Liesek a pevne verím tomu môjmu tvrdeniu aj práve od tejto Americkej stránky o počasí lebo napríklad v predpovedi zrážok a hlavne v teplotách ma nikdy aspoň pre oblasť Oravy a konkrétne pre obec a met. stanicu Liesek nikdy tá stránka o počasí pre celí svet nesklamala no a najviac sa má ochladiť zo stredy na štvrtok kedy sa má pri zamračenom a daždivom počasí a s pravdepodobnosťou dažda vtedy stúpne až na hranicu 90% na stredajšiu noc sa má v noci ochladiť aj na +11 stupňov dokonca Shmú tvrdí že počas tej noci až do štvrtkového rána sa môže ochladiť miestami v horských údoliach teda aj u mňa v DK na Orave len na +8 stupňov a cez deň pri oblačnom resp. takmer zamračenom počasí bude maximum dennej teploty len do +13 st tu na Orave v Lieseku neverím aspoň tomu že tu na Orave bude vtedy niekde nad +15 stupňov to určite v ten deň tu v DK a na Orave určite nehrozí a ani istotne nebude pre ten už veľa krát spomínaní deň je pri oblačnom počasí riziko zrážok už po dosť upršanej stredajšej noci len do 30% skrátka to nad 50ku % pravdepodobnosti zrážok už určite ani do konca pracovného týždňa tu už asi nebude a na piatok hlásim pri bezoblačnom stave počasia s pravdepodobnosťou zrážok do 40% a o čosi viac zrážok teda o +10% je zvýšená ich pravdepodobnosť ako vo štvrtok no počas toho dňa pri takmer jasnom počasí predpovedá spoločnosť wunderground.com teplotu do +18 stupňov pre Oravskú obec a meteorologickú stanicu Liesek takže si aspoň ja myslím že tu na Orave teda ani tu v Dolnom Kubíne na Dolnej Orave sa do konca pracovného týždňa už určite neoteplí nad +20 stupňov no ale hovorte si kto chcete čo chcete ale ja aj nadalej verím a budem veriť už mne skúsenosťami overenému Americkému webu o počasí a to wundergroundu.com ak ma pre tentoraz sklamú tak neviem ale to sa my u nich ešte nestalo no uvidíme a radšej sa nechajme ešte dúfam že príjemne prekvapiť ved je to ešte takmer celí týždeň do toho všetkého teda kedy sa to má začať a nastať takže je ešte všetko možné ale na tom sa pre teraz asi všetci určite zhodneme že asi až do druhej polovice júla nás čaká všade premenliv

# 05.07.2008, 22:33

ale na tom sa pre súčastnosť asi všetci určite zhodneme že asi až do druhej polovice júla nás čaká všade premenlivé ani moc suché ani moc mokré počasie s prehánkami alebo aj občasným daždom a ojdedinele aj treba počítať aj s ojedinelými búrkami ktoré sa aj napriek ich slabšej intenzite môžu vyskytnúť ny celom území SR teda všade treba počítať s teplotami pod resp. iba do +25 stupňov na juhu SR a na severe do +20 st clz. ale jedno chcem od teba !!!KUBES!!! Nerob zo mňa blázna a musím škaredo zdôrazniť že až idiota alebo ma berieš len ako nevedomého prváčika zo základnej školy či čo si mám o tom všetkom a nakoniec o tebe myslieť čo ja mám mimochodom už 16+ dávno za sebov a zachvíľu teda v Novembri budem mať sladkú 17ku tak ako my to všetko čo si o mne dnes napísal vysvetlíš??? A naviac ked ma ani zdaleka tak dobre nepoznáš ako ma poznajú moji priatelia a rodičia respektíve ani ma nemôžeš z ničoho dobre poznať a do ničoho zatiaľ nikde zaradiť a zatriediť a takéto neodvovodnené urážky a posmešky o mne vrcholne neznášam a z celého srdca a duše ich hrozne nenávidím a vyprosím si ich od teba to si o mne nedovolia povedať dokonca ani moji rodičia čo so mnou denno denne žijú a dobre ma poznajú a istotne na 100% lepšie ako teraz ty tak sa brzdi a kroť až vtedy budem úplne spokojní a dúfam že aj vy ostatný a budeme tu všetci na vôkol priatelia tak sa tu majte krásne a kto môžete si prosím vás užívajte prázdniny a letné dni plnými dúžkami a užívajte si pre mnohých iste najkrajšie a pre mnohých až nezabudnuteľné letné zážitky a teda mesiace a ked sa na tom čo tu hovorím niečo zmení pretože počasie sa mení neustále takže aj tá predpoved čo som tu na dnes z meteo serveru teda serveru o počasí pre Oravu ako je wunderground.com a obec a met. stanicu Liesek pre vás tu teraz nazbieral tak vás na to určite budem chcieť upozorniť alebo ak vás pre niečo ako bolo napríklad včera kvôli osobným starostiam a problémom ako mám teraz zdravotné a tak nestihnem a nebudem môcť včas pre moju Oravu upozorniť. Tak upozornite aspoň vy mňa prosím ak tu z niakeho dôvodu nebudem môcť byť dlhodobejšie dobre? A na to všetko ma prosím ak sa to aj vám bude dať sa ma snažte a nezabudnite ma na to čo sa bude na budúci týždeň diať tak sa ma na to snažte a prosím upozornite ma na to ako som vás tu dnes takouto formou upozornil ja tak aj vy mňa dobre upozornite dobre, tak zatiaľ zbohom! A ešte niečo vám chcem na záver povedať a na môj úplný koniec tie informácie ktoré mám pre vás a pre celú Oravu a konkrétne ktoré som pre vás nazbieral pre meteorologickú stanicu Liesek a obec Liesek pre dnes 5.7. alebo 5. Júla 2008 sú zo stránky a servera o počasí a to konkrétne z odkazu na stránku ktorí vám tu ešte teraz s radosťou uvediem a to z:
http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/ge... ahojte!!!

Anonymní
Avatar
# 05.07.2008, 22:36

parappa

preboha :D jake romany... kto to ma citat? :) :) :) ale ne, sranda.)

# 06.07.2008, 00:31

Prepáčte že som tu toho toľko napísal najmä vy pán administrátor my odpustite že som vám tu zabral takmer jednu celu stranu na písanie diskusie ale aj napriek tomu vás prosím ho nemazať pretože je tam snad všetko potrebné čo sa týkalo stavu počasia u nás včera v Dolnom Kubíne na Dolnej Orave ale aj na najbližší výhľad počasia na týždeň pre môj region Oravy pre obec a meteorologickú stanicu liesek ja viem že som sa tam, nevyjadroval vôbec ani trochu stručne ale to práve len preto že som to chcel čo najpodrobnejšie ozrejmiť a do posledného detailu opísať dostupnou cestou tu všetkým len vietor som neopisoval a to najmä preto že žiadny nebol a naviac nemám a zatial teraz nevlastním žiadny anemometer alebo poloprofesionálnu meteorologickú stanicu ktorú si ale do konca prázdnin určite niekde v mojom kraji zakúpim teda zadovážim pretože ju pre moje pozorovania a najmä pre ešte kvalitnejšie poznatky a údaje o počasí nutnosťou aby som tu môhol robiť maximálne kompletné a plnohodnotné predpovede aby boli čo najkomplexnejšie čakám na nový model poloprofesinálnej stanice od českej internetového veľkoobchodu Roman Gajdu od zatiaľ vrcholového modelu WS3600 Master touch od TFA Germani a musel som tot tu prítomnej pospolitosti ozrejmiť a aj neoprávnenú kritiku užívateľa Kubesa ktorý si o mne zrejme myslí teda možno to že som asi podľa jeho slov a konečných posmešných vyjadrení utierka na dlážku ktorú môže využívať a ponižovať až kým sa úplne nezoderie a nerozpadne ja nemám rád neobjektívnu a neoprávnenú kritiku na môj krk tak preto z mojej strany tak siahodlá monologová odpoved a príspevok na ňu takže sa ešte raz nehnevajte a z hlbky mojej duše sa vám všetkým tu zo srdca ospravedlňujem ale na svoju obhajobu ešte poviem že takmer všetko až na pár vetných úsekov sa to všetko týkalo len a len počasia až na tú kritiku od Kubesa ktorú som tam tiež na pár viet chcel a jednoducho pre moje dobré renomé a teda dobrú povesť tu u vás musel spomenúť a aj spomenul ale to len a výhradne na svoju osobnú obhajobu ktorú som venoval užívateľovy Kubesovy ale už sa to nikdy nestane aj ked viem že my to nikto nikdy asi nebude čítať pretože je to až moc detailné a moc do podrobna vysvetľované teda rozpitvávané a skrátka až moc komplexné od teraz sa budem snažiť písať už len jednoduchou formou a k veci a nepodstatné detaili z toho sa budem snažiť čo najviac vynechávať a upusťovať od toho a zdaleka to obchádzať ale všetko to robím len a len preto že zbožňujem túto stránku a dávam jej veľký hold e-počasí a konkrétne jej diskusná časť ma nikdy moc neoslovila a to preto že z duše nenávidím ľúdí odtiaľ iba to čo tam voči robia a teda robia to že snažia robiť zo mňa blázna až idiota všetko chcú obracať aj hlú pravdu voči mne všetko čo od nich počujem je len kritika dosť často úplne neoprávnená na mňa a asi ma tam berú ako niakeho nesmelého a neskúseného prváčika na základnej škole čo nevie nič a to ma od nich viac než štve a nikdy si to od nich nenechám páčiť radšej sa z nimi budem takto biť aj do krvy fakt ale nejdem sa zase rozpisovať och tá agonia okolo toho ale fakt od teraz budem písať už len stručne, priamo k veci a hlavne nie zložite a nezrozumiteľne pre bežného človeka skrátka aby to bolo čítanie pre každého čo nikoho neurazí a hlavne neunaví a rovnako odborne a na úrovni ako do teraz len nie tak až strašideľne a donebavolajúco a úplne odradzujúco predlžene lebo tak si nikto nikdy nebude chcieť ani jeden z mojich príspevkov nikto čítať a zaťažovať si tým rozum a mnohým sa to moje čítanie asi zdá a musí sa im z toho až zastavovať rozum ked si to niektorý celé prečítajú tak im musia z toho až vlasy zježené až dupkom stáť fuuuj hanba my ešte raz sa tu všetkým ospravedlňujem a ak nechcete tiež ako na e-počasí aby som tu aby som tu vôbec chodil a niečo písal tak to pochopím ale ešte raz prepáčte my za to všetko čo sa tu dnes stalo dobre prosím držet sa aspoň toho príslovia: " ži a nechaj žiť" tak ma nechajte aj vy žiť a ešte jedno príslovie: " Nerobte to čo nechcete aby iný robili vám! " to hovoril samotný kňaz a čínsky duchovný, teolog, mysliteľ a filozof Konfúcius tak ahojte ale ešte raz nikomu som tým čo som napísal nechcel ublížiť alebo pokaziť vám deň alebo vám spôsobiť bolesť alebo až utrpenie ale práve úplne naopak chcel som vám spôsobiť meteorologickú euforiu, hlad po informáciách o počasí z Oravy a chcel som aby ste boli moji dobrý a ctený priatelia a meteorologický kolegovia na vysokej úrovni vo vzájomných dobrých medziľudských a spoločenských vzťahoch a týmto som vám chcel spôsobiť len radosť z tohto článku ktorý som chcel aby bol na informácie, a meteorologické poznatky bohatý, na váš vkus asi moc obšírne no ale pri tom všetkom aj poučné no najmä zmysluplné a pekné čítanie ked som tam ale na niekoho išiel kryvím slovom a obvinením tak ma za to ak sa vám to dá prosím neodcudzujte prosím a drahý Kubes ja som ťa len chcel trochu schladiť a hlavne to tvoje poučovanie a zneúcťovanie mojej osoby zastaviť a chcel som teda som si prial aby si na mňa nebol taký krutý, zlý a nespravodlivý skrátka taký kritický až neobjektívne na môj vkus tak za vzájomné porozumenia voči mne vám všetkým ja Juraj Jančula z Dolnej Oravy a Dolného Kubína vopred srdečne dakujem a vám všetkým školoupovinným užite si pekne celé prázdniny a s nimi spojené príjemné letné okamihy, žážitky a chvíle ktoré ak sa vám dá prežite v kruhu vašej rodiny vo vzájomnom pokoji a harmonii medzi vami tak sa majte ako sa len dá šťastne a s mierom na duši nech sa nikto z vás pre nič netrápi a hlavne sa tak ako ja vás navzájom v ničom a v niakej situácii neočierňujte tak zbohom!!!

3
# 06.07.2008, 11:23

ahoj parappa.nemusis mi opisovat ako dlho si bol na zachode-ja nic proti tebe,len podla mna je niekedy menej viac.sem tam tam mas popisane uplne zbytocnosti.inac viem ako to je na orave so zraskami bo v ZUBERCI mam chatu a v habovke rodinu-toto tiez asi nikoho nezajima,ze?inac byvam na POHRONSKEJ PAHORKATINE-210m.n.m.pozdravuj hornakov

3
# 06.07.2008, 12:00

parappa.kolko si mal dnes rano st.?ja vo velkych lovciach 210m.n.m som mal len 8,1st.a to byvam na JZ slovenska

# 06.07.2008, 20:53

To si u vás kľudne dnes môhol mať teda dnes ráno môhol namerať kedže som bol do tretej hodiny dnešného rána hore tak som aj priebežne sledoval situáciu na Slovensku a viem že napríklad o tretej ráno bolo v Dudinciach teplota len +8 st v Banskej Bystrici vtedy tiež len +8 st tu v DK vtedy bolo pri oblakoch tiež len +9.9 st a na Orave v obci Liesek len do +11 st a napríklad pri tiež jasnom počasí bolo v Bratislave vtedy ráno až +16 st celzia no u nás dnes v Dolnom Kubíne aj vplyvom polooblačného rána ked sa cez deň už oblačnosť zmenšila na minimum teda sa úplne rozpadla a teplota aj vplyvom na pocit studenšieho rána sa dnes zdvihla o 13:30 hod na iba +20.8 samozrejme že v tieni a ako som pre moju oblasť z včera na dnes prepodkladal tak najvyššia denná teplota nepresiahla hranicu +23 až +24 st a teda najteplejšie bolo pri odklonu slnka na západ kedy presne o 17:30 hod teplota vystúpila na veľmy príjemných +22.5 st a tlak bol dnes najvyšší za poslednú polku týždňa ale aj tak len do 1004 hPa no a dnes vplyvom prechodu alebo presunu búrkovej oblačnosti zo západu strednej Europy a to najmä z Rakúska a západných čiech sa tlak znížil až na 1001 a moja digitálna meteostanica hlásila búrku a teraz je už o čosi viac a to 1002 hPa a napríklad v Rakúsku kde už sú prvé búrky a oblačnosť sa do prvého mesta na západe SR teda do Bratislavy dostane približne v prvej polovici noci a na celé územie západného Slovenska sa táto už spomínaná búrková oblačnosť presunie až na konci noci a u nás na stredné Slovensko sa dostane a prenikne asi až nad ránom a na východ Slovenska dôjde tesne pred poludním zrážky a s nimi súvisiace a sprievodné javy búrok sú na 1st rizika podľa trojdielnej stupnice Shmú ktoré predstavujú len potencionálne riziko pre ľúdské aktivity a zrážky a teda ich intenzita a typické sprievodné javy búrky budú primerané ročnej dobe ale to neznamená že sa nemôže pri hociktorej búrke vyskytnúť ako úplne prirodzený jav občasné krupobitie alebo aj prudký nárazový vietor ale aj prívalové zrážky toto všetko môže hroziť pri takmer každej búrke a preto sa na to už ani nezvykne upozorňovať pretože je to pre takmer každú búrku prirodzený a úplne normálny jav a teba som sa chcel opýtať ty si ten chlapec čo píše aktuálne počasie na meteoinfo.sk pre pána Mateja Milka z pohronskej pahorkatiny na juhozápade Slovenska z Veľkých Loviec to si asi ty pretože chcel som ti týmto povedať a odkázať že máš veľmi pekné predpovede o aktuálnom počasí z tvojej obce a máš teda a mimochodom vlastníš aj anemometer teda merač sily a smeru vetra alebo máš ty niaku digitálnu alebo dokonca aj poloprofesionálnu met. stanicu asi áno a čo inak koľko máš rokov a kde pracuješ alebo chodíš ešte do školy a do akej ja ti dám na mňa nick na azet.sk na pokeci a to: HUJINTAO a tam ti dám aj číslo na ICQ alebo aj na skype ak tieto dve veci máš na počítači nainštalované a ak vlastníš aj mikrofon so slúchatkom a poviem ti tam aj aké nám zajtra o 21:00 hodine hrozia prívalové zrážky tu v DK na Orave a poviem ti koľko má u nás na severe Slovenska v Dolnom Kubíne celkovo napršať tak zbohom alebo sa my tu ešte ozvy prosím dúfam že budeme priatelia teda ak sa chceš ešte potom všetkom so mnou priateliť tak čau aj ostatným prajem krásny večer a dnes v noci a zajtra najmä pre západ a sever SR predpokladám a teda sa môžete tešiť na pekné búrky dúfam že sa vám tam ale nič napriek tomu zlé pri nich neprihodí tak ahojte :) !!!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.