Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Bouřky od 27.5. do 6.6. 2018

48
# 03.06.2018, 10:00

No tohle co tu je ted neni tez moc dobre. Misto chodniku je potok. Nebudu se divit , pokud reky pujdou na 3SP. Protoze takhle vali i v beskydech a pod beskydama reky dostanou peknou davku.

142
# 03.06.2018, 10:02

Tak to je celkem masakr na tom Ostravsku, my samozřejmě už hodně delší dobu nic, jen obklikou. Tam jim to přeji, ale tohle je také už celkem masakr,. no aspon si nebudou stěžovat jak je srážky vynechaly

65
# 03.06.2018, 10:56

Výstraha od ČHMÚ na silné bouřky platí pro stejné okresy jako včera. Tady už v těchto chvílích je dost kupovité oblačnosti.

77
# 03.06.2018, 11:15

Jsem v šoku!Konečně pořádný déšť snad po roce!Tohle bylo třeba i když samozřejmě sucho bude pokračovat dál a jak koukám na modely o příštím víkendu u nás očekávám teploty až + 35st!

107
# 03.06.2018, 11:59

Co na to říct počasí je poslední dobou dost zvláštní samé NEVÝRAZNÉ TLAKOVÉ POLE a má to takhle pokračovat dál. Ne že by mi to vadilo, ale už by nebyla špatná nějaká změna i když bouřky každý den trvající už aspoň 4 týdny není zlé:D

Do včerejšku se nám stále bouřky vyhýbaly a vždycky když přišly tak se rozpadly a zapršelo tak max. na trávu, ale ke kořenům a pod stromy to bylo málo. Změna přišla až včera k večeru kdy nás zasáhla ze severu silná bouřka s pěkným přívalovým lijákem a chvíli i malými kroupami do 1cm na štěstí. Vetší štěstí měly včera oblasti od nás severně, tam těch bouřek bylo daleko víc a větší úhrny, ale bohužel někde i kroupy.

Jinak ty silné bouřky co byly ráno na s. a sv. bylo dost velké překvapení, ale prd to bylo platné když se nám to opět všechno vyhlo, ale naštvaný nejsem jelikož mi to vynahradil ten včerejšek. Srážky tam moc neustávají, ale naopak spíš přibývá přehaněk a už i zase někde bouřek takže to může být dnes ještě zajímavé. IN počasí na to reaguje a sleduje to online.

Předpověď GFS je stále brutálnější do úterý stále místy bouřky u nás, ale ve středu a ve čtvrtek, pátek by neměly být žádné. Další zase od soboty a vypadá to na další nevýrazné tlakové pole, ale už při vyšších teplotách i k 35C a k 3000J/kg Děsivá kombinace jsem zvědav co to provede:tornado::tornado::tornado::blesk::blesk::pozor::pozor::pozor::pozor::pozor::pozor::pozor::pozor::pozor:

142
# 03.06.2018, 12:01

Hodonín, sice nemáme bouřku, ale konečně výrazněji prší, pár mm to dá, ale ono by takto mělo pršet aspon měsíc. ale na osvěženíá vzduchu ideál. By mě zajímalo kde vidíte ty hodnoty k +35, bude sotva 30.

77
# 03.06.2018, 12:09

igor127
modely tam něco už naznačují na krajní SV a jako znalec místních podmínek troufám si tvrdit,že o příštím víkendu tu těch 35st budeme atakovat,uvidíme...

1
# 03.06.2018, 12:11

Dneska v Karviné nám od rána prší a trochu je i bouřka a ulice už jsou tak zaplavene tím deštěm.

# 03.06.2018, 12:18

Fstorm
ted jsem se na předpověd na sobotu dívala, od večera je to tedy masakr, cape přes 2500 a dokonce je tam i střih větru 12.

a včera jak na schvál jsem byla celý den pryč a přešly přes nás 3 přímé a 1 bouřka bokem. ale máme krásně zalíto.

# 03.06.2018, 12:57

Tak snad to dneska bude lepší než v ostatních dnech kdy nám pátek a sobota přinesla 2 mm, už chci u nějakou :blesk: :D

47
# 03.06.2018, 13:14

No tak si myslím, že už jsme na tom nejhůř mi. 0 přimých bouřek, a asi 20 vzdálených. Co k tomu dodat kolem nás vláhy dost, tady velké sucho. Na smůlu určitě vedu, co se týče bouřek.
tak snad příští víkend, to podpoří větší střih větru. To už by jsme se mohli dočkat. pokud to nezmění.. Některé mdoely ukazují až 16 m/s.

# 03.06.2018, 13:24

Ten vikend bych bral s hodne velkou rezervou. Nakonec muze byt Cape 0.

1262
# 03.06.2018, 14:02

Budejcak
No CAPE neni všechno.Dneska má být u nás na severu CAPE až 1500,ale nic tu nebude.Zítra CAPE dokonce až 1800,ale taky nic neočekávám.Nevadí mi to,protože v pátek tu bylo dost bouřek.

# 03.06.2018, 14:44

jasně beru to s rezervou, jen se zmiňuji že se objevil i střih. asi se to změní, ale jestli ne, tak potěš pánbůh

# 03.06.2018, 17:20

Myslím, že v Česku už dnes dobouřilo, ale ještě se může něco ojedinělého objevit. Skončilo to dnes docela předčasně. Zatím se vyskytlo necelých 1700 blesků.

U nás slabší vzdálená bouřka dnes ráno a také docela kvalitně zapršelo. Od asi 6:30 do 13:00 hod. mírného ojediněle až silného ke konci už jen slabého trvalého deště spadlo kolem 35 mm.
Jinak tento týden byl u nás bouřkově i srážkově docela vydařený. Kromě středy 30. května kdy tady nebylo nic, jsme každý den měli nějakou přímou bouřku, dnes tedy jen vzdálenou, ale zato zase pěkně zapršelo.
Na sucho teď můžeme na nějaký čas zapomenout, alespoň na to povrchové určitě.

Fstorm
No neříkej, že se vám do včerejška bouřky stále vyhýbaly. Vždyť i na té mapce míst s bouřkou na stránkách http://blesky.bourky.cz/ se na Vsetínsku v tomto týdnu kromě té středy 30.5. kdy na celé Moravě nebylo nic, bouřky vyskytovaly téměř v celém okrese. Takže i u vás jste museli něco mít, ať už se srážkama nebo bez nich. To, že u vás do včerejška moc nezapršelo je ovšem zase věc jiná, ale hřmít u vás muselo kromě středy každý den. Tady si u nás naopak stěžovat nemůžu.

107
# 03.06.2018, 19:00

Ondro: Já jsem neřekl že u nás přes týden nebyly žádné bouřky , ony sice byly, ale nezapršelo při nich víc než konečně včera.
Přes týden jsem ráno a odpoledne v práci a jsem doma až večer děláme ve Zlíně, tak že co se u nás děje přes den tak vím akorát z radarů a známí mi akorát řekli že bouřilo třeba celé odpoledne, ale stále při tom pořádně nezapršelo.

Vy jste tam třeba měli větší štěstí a večtvrtek jste to tam asi dost poznali že?:D

Známý z Hrozenkova mi říkal že u nich pořádně zapršelo ale na neštěstí mu blesk spálil mikrovlnku:!!: Jmenuje se Josef Pekař neznáš ho náhodou?

# 03.06.2018, 19:10

Fstorm
Jo jo chápu. Smůla, že u vás v týdnu příliš nezapršelo, až teprve včera, ale alespoň tak. To tady máme se srážkama naopak vystaráno. Sucho už prozatím nehrozí.
Ale i bouřky bez nebo s málo srážkama se počítají jako bouřky. Někteří bohužel počítají jen ty srážkově významné a ostatní beze srážek je vůbec nezajímají a jakoby vůbec nebyly a berou je jen kvůli těm srážkám a to je chyba.
V tomto týdnu jste v Růžďce měli dokonce skoro samé přímé bouřky kromě středy a dneška. Od 28.5. do 2.6. (kromě 30.5.) to tam máte v červené barvě, bouřky do 3 km. Tedy podobně jako u nás. (malé srovnání viz obrázky dole)

No v ten čtvrtek večer to byla pořádná bouřková mela, to musím uznat. :blesk:

Tabulková statistika počtu bouřkových dní ke 3. červnu 2018 - Růžďka okres Vsetín Zdroj: AMS-o.s. (amsos.cz ; blesky.bourky.cz) + Blitzortung.org
Tabulková statistika počtu bouřkových dní ke 3. červnu 2018 - Nový Hrozenkov okres Vsetín Zdroj: AMS-o.s. (amsos.cz ; blesky.bourky.cz) + Blitzortung.org
65
# 03.06.2018, 19:27

Tak i dnešek co se týče srážek nezklamal, tentokrát však bez bouřky. Vyskytly se u nás tři přeháňky. Při té první pršelo jen velmi slabě a úhrn byl neměřitelný. Ta druhá se přihnala krátce po 14:00 a i přes to, že se u nás s červenými odrazy držela téměř půl hodiny, se v ní výboj nevyskytl. Celkově ke včerejším 14,5mm napršelo dalších 4,3mm.

27
# 03.06.2018, 21:13

Ondráš

Tak jen pro srovnání dám taky tabulku z AMS pozice Jaroměř (za sledované období v tomto topicu). Srážky 0mm. Přitom všude okolo bylo bouřek hafo, ale ať to šlo z kterýkoliv strany, vždy se to vyhlo nebo rozpadlo.

Zdroj: AMS-o.s. (amsos.cz ; blesky.bourky.cz) + Blitzortung.org

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.