Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Bouřky 21.6. až 23.6.2017

271
# 21.06.2017, 10:24

Nejsem doma,pracuji 50km od domova,ale máte pravdu,ranní velmi slabá bouřka 3,7mm v nejnevhodnější dobu,pač do večera bude vše spolehlivě odpařeno,to už bude lepší páteční brzké ráno,ale tam to znehodnotí navíc čerstvý vítr po celý den,tak snad něco aspoň do těch sudů skrápne

47
# 21.06.2017, 10:45

Asi nebudou... ALe itak když ráno přijde fronta tak cape se stále bude pohybovatkolem 1400střih kolem 18 a budou většíHelicita..

36
# 21.06.2017, 11:58

Petr11
Podminky budou i v noci/rano, o tom zadna, ale radsi pozoruju bourky odpoledne/vecer nez ve 2 rano z postele...:D No, uvidime, co z toho nakonec bude...:D

55
# 21.06.2017, 12:08

Tomamir
Tak z té postele musíš vstát a jít ven nebo k oknu. :D Noční bouřky jsou super, jsou vidět nádherné blesky a je temnější atmosféra. Na druhou stranu pro pozorování a focení struktury bouří je samozřejmě lepší, když jsou ve dne. Já budu rád když vůbec něco dorazí a je mi jedno jestli ve dne nebo v noci, hlavně ať to není v době, kdy jsem v práci.. :)

36
# 21.06.2017, 12:26

Ondris
Jo no, ja radsi ty ve dne, ale fronty do CR proste ne a ne prijit v idealni dobu takze budu rad i za tu nocni...:D

# 21.06.2017, 15:46

Tak v Čechách moc nejsou podmínky díky bohu na velmi silné bouřky,ono kdyby se prohnala taková F4 někomu chalupou možná by byl rád jen za obyčejnou bouři s nárazovým větrem a případně kroupami.
Bouřku bych si tipnul na dnešní večer od jihu,už teď se to začíná kupit,zvěř je nervozní,ptáci lítaj nízko a ve vzduchu je cítit napětí,přesně tak jak to bylo min týden ,kdy měly být bouřky jen ojediněle na SZ,aspoň podle místní předpovědi.

# 21.06.2017, 16:24

Uvidíme,věřím víc přírodě než estofexu,zatím se bouří jen v JČ,ale tak trochu doufám,že by se to mohlo rozšířit i výš.Začíná se to tu trochu kupit,ale do cb to má ještě daleko,třeba později k večeru;-)Zítra už to bude snad v Čechách tutovka. Chtělo by to pořádnou zálivku,tady už je dost studní téměř na suchu.

80
# 21.06.2017, 16:36

Zmijaque

Zálivku to potřebuje všude, ale bouřky to nevyřeší. Snad vyjde předpověď ve druhé polovině příštího týdne, kdy by mohlo nějaký čas trvale pršet.

Navíc s tím, jak je půda přesušená, je téměř neschopná přijímat vodu z rychlých lijáků. Bouřky do tohoto stavu jsou tak dobré pro nějaké povodně na lokálních tocích :)

# 21.06.2017, 16:43

Ondra83
Ano s tím souhlas,špatně jsem se vyjádřil.Myslel jsem to tak,že by mohlo skončit po přechodu fronty období sucha a tropických veder a nastat nějaké deštivější období i když to podle výhledové předpovědi tak nevypadá..

271
# 21.06.2017, 18:30

S těma výstraha se roztrhl pytel: ozón, teploty, požáry, zítra navíc bouřky a do toho noční fičák, kdy Aladin maluje nárazy pro Vysočinu jak blázen, jediné co bude stát za prdlajs, budou zrovna ty srážky, které jsou tak potřeba, ach jo.

# 21.06.2017, 18:53

Yurri
Přijde mi, že momentální výstup ty nárazy přestřeluje, předpověď GFS mi připadá reálnější.

# 21.06.2017, 19:04

Yurri
se koukni co ten aladin kreslí nám ty nárazy větru,to je blbost ne.Jsou tam i rozsáhlejší srážky takže se trochu zmírní sucho,ale jen někde.

47
# 21.06.2017, 20:18

Zajímavý je pohyb bouře v Německu. od sttugartu po Mnichov má to jít na jihovýchod ajde to na severozápad...

# 21.06.2017, 20:24

Petr11
Na severozápad to opravdu nejde, ten postup je spíše na východ až jihovýchod (ale to velmi mírně).

47
# 21.06.2017, 20:26

lukashrn
Podívej se na detekci blesku ano jde to na jihovýchod. Ale stále se tvoří vbouřky směrem na severozápad.
A dál k jihovýchodu to nechce pustit.

# 21.06.2017, 20:26

Petr11
Podle mě jde o levostáčivou supercelu, jinak si to vysvětlit neumím.

Co si myslíte, jakou předpověď vydá Estofex? Já tipuji že pro západ a sever Čech bude dvojka, zbytek Čech jednička. Aladin je nejspíš mimo, kdyby to s tím větrem vyšlo, tak by to bylo supersilné derecho.

47
# 21.06.2017, 20:29

Frantis95
Tak ale na supercelu nevím nevím :D

# 21.06.2017, 20:31

Mimochodem přikládám předpověď z německého serveru WetterOnline (http://www.we...6&part=single jedná se o vícero obrázků, které mapují postupný přechod fronty), jak je možné na obrázcích vidět, ta fronta by nás mohla vyjma S/SV úplně obejít, zatímco v Německu a následně i v Polsku by se mohla vytvořit masivní squall line...pokud by to mělo takto být, tak bych se trojce od ESTOFEXu vůbec nedivil. Nicméně modely se úplně neshodují, takže situaci bude ještě zajímavé sledovat.

# 21.06.2017, 20:32

Petr11
No můžeme to nazvat výraznou multicelou, ale je poznat jak postupuje jinak než ostatní bouřky/přeháňky.

Možná je dobře že to peklo co má jít do polska nepůjde k nám:D, ale kdyby přišla pořádná bouřka s přívalákem tak bych se nezlobil:D.

# 21.06.2017, 20:38

MikeJePan
V Čechách bude pravděpodobně 2, maximálně může být na hranicích s Německem stupeň 3, o moc dál nejspíš ne.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.