Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Větrno a hlavně na jihozápadě přeháňky, více srážek dorazí zítra

Diskuse o počasí Bouřky 11.6. až 20.6.2016

6
# 16.06.2016, 17:54

Už zasahuje až k nám bouře z Passau :)

# 16.06.2016, 17:54

Jižně od Prahy se zřejmě jedná o supercelu!
Postup buňky na SV zde se mohou vyskytnou kroupy také 2/4cm,ale i větší! Další supercely se očekávají během dalších minut/hodin! Hlavně ve středních Čechách! Nelze vyloučit supercelu v Sasku(z krušných hor)

42
# 16.06.2016, 18:06

LukasStormchaser

Jojo, vypadá to taky na supercelu Z od Plzňe. Teďko to pěkně sílí a vytváří se nové buňky.

Řekl bych, že to umístění bouří v Čechách zatím odpovídá výstraze ČHMÚ. Vidťe pane LukasStormchaser, kritizoval jste ČHMÚ a přitom jim to docela vychází! Neberte to jako urážku, myslím to ze srandy :)

# 16.06.2016, 18:09

Tak zatím ta bouřka pod prahou směřuje na nás!:!!::blesk::snih:, už jsou dobře slyšitelné hromy:pozor:

# 16.06.2016, 18:16

Myslíte že něco přijde i na moravu ? konkrétně Zlínsko... :D sem nevpáchla pořádná bouře ani nepamatuju... :)

6
# 16.06.2016, 18:16

Už slábne bouře s Passau nebude s toho nic pochybuji že se u nás něco vytvoří nebo přijde z bavorska :/

47
# 16.06.2016, 18:16

To je jako ta fronta? nebo to jsou jen předfrontální?L

# 16.06.2016, 18:18

Petr11
Fronta příjde až večer z Bavorska, tohle jsou bouřky/supercely co se očekávaly odpoledne(tedy myslím tím teď)! :) Fronta bud epostupovat večer přes JZ/Z/SZ/S Čech

# 16.06.2016, 18:19

LukasStormchaser
ta pravděpodobná Supercela si to míří přímo do Prahy navíc se tam tvoří nová jádra:pozor:

# 16.06.2016, 18:25

aura333
Ano, ale ještě ve stadium přeháňky, ale zajímavý byl narostlý konec mraku, že kterého dokonce spadlo pár měkkých krup

# 16.06.2016, 18:31

LukasStormchaser
tady u nás na SZ se taky začínají tvořit bouřky a vypadí celkem dobře.

47
# 16.06.2016, 18:52

Z bavorska taky supercela. tam bylo potvrzený i tornádo.

108
# 16.06.2016, 18:54

Tak koukám čecháčci opět tam máte pěkně živo. Pěkný pohled je na http://en.bli...ps.php?map=10 kde to pěkně rychle bliká ale za povšimnutí stojí i bouře v Itálii která je velmi aktivní ta zřejmě souvisí s tou frontou která bude přecházet v noci na pátek. Pěkný pohled i na satelit;-)http://portal...smsgview.html

# 16.06.2016, 19:05

LukasStormchaser
přes naší obec právě přešel mohutný Shelf Cloud se silným větrem:pozor:

2
# 16.06.2016, 19:13

Ahoj, já jsem kousek východně od Příbrami, tak 15km. Ale bohužel toho ze mě moc nedostanete, jsem amatér a bouřkový mraky atd. nedokážu nějak identifikovat. Ale řeknu vám, byla jsem vyděšená, protože mraky byly takový ty nažloutlý, světlý, ze kterých bývá déšť. Postupně přes nás přecházely takový tmavý nízko položený mraky, začalo hrozně foukat, no bylo to tak 90km/h, možná i víc, ale jak řikám, nemám to tak v oku. Já to sledovala ze zahrady, ty hodně tmavý mraky se hodně rychle, dynamicky tvarovaly, prostě jako by se něco vytvářelo. Tak mě hned napadla supercella, podle toho, co jste tu o tom psali. Pršelo chvíli a celkem málo. Ale nás to vzalo spíš okrajem, jsme Dolní Hbity, takže když to vyhledáte na radaru, vidíte, že to nejhorší šlo kolem. Ale i tak... vy byste z toho bláznili štěstim, já docela hrůzou. Omlouvám se za krkolomný vyjádření. Fotky nemám.

Myslíte, že když se teď asi trochu ochladí a vybláznilo se to tu, tak že třeba večer/v noci už nic nepřijde? Nebo že to už bude je mírný?

# 16.06.2016, 19:32

Anett
Právě na Plzeň a Klatovsko směřují další bouřky z Bavorska, rozsahem velmi podobné té příbramské bouřce...já už jsem si říkal, že by nás to mohlo trochu v Praze zasáhnout, ale líznul nás jen okraj - takže silnější přeháňka a nárazy větru do 15m/s. Uvidíme, co ty výše zmíněné buňky, jestli dojdou až k nám. Co jsem ale tak vypozoroval, tak západní polovině Prahy se ty bouřky s přehledem vyhýbají: když šla bouřka na SV, najednou se stočila na V a nic moc z toho nebylo, stejně jako ta jedna, co byla asi před hodinou jižně od Prahy, ta šla na V, a najednou se stočila docela dost hbitě na SSV...bohužel ne dostatečně, abychom tu z toho taky něco měli. Jak to tak vidím, tak ty bouřky, co jsou teď na hranicích, se asi zase stočí víc na východ. Jak to tak vypadá, tak jižní část středních Čech ty bouřky přitahuje jak magnet.

2
# 16.06.2016, 19:41

Lidi, co je ta fronta? To, co teď jde z Bavorska, nebo to se má jako vytvořit teprv?

117
# 16.06.2016, 19:41

Příbram supercela bejvá tam častokrát a nyní Sušicko.Nejsilnější projev tam!

67
# 16.06.2016, 19:43

Tak u nás ve Vodňanech na Jihu Čech se už začíná blískat směr SZ :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.