Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 22.7. až 1.8.2014

142
# 30.07.2014, 22:12

ttoxin

K těm bouřkám v HR, není pravda že se v každá bouřce objevovalo tornádo, pokud tak jen tromby. Tornádo to hlavní bylo zaznamenáno v bouřce nad Orebičem.
Nuž, u moře a ve středomoří je daleko vyšší energie, proto není žádný problém, aby silná bouřka byla třeba v 4 ráno, v 10 nebo večer :)

--------------------------------------------------

Jinak dneska se to krásně od SK/AT/HU žene, ale čím blíže se to blíží k hranici ČR, tím to slábne, škoda, mohlo něco být. Dnes v Hodoníně pouze třikrát zahřmělo a jen intenzivněji zapršelo chvíli, a pak slabší přeháňky odpoledne, ale je teplo a stále dusno, hlavně přes den když je slunečno :)

157
# 30.07.2014, 22:32

Trvalé srážky o plošném rozsahu Rakouska postupují na sever směrem na jižní Moravu, Vysočinu a jižní Čechy.... srážky původem bouřky z Jadranu.
Dnešní max. Nové Město pod Smrkem 68mm (47mm/hod.), Kounov 56mm, Hejnice 49mm.

33
# 30.07.2014, 23:27

Tak takhle rozsáhlé intenzívní srážky jsem tedy už dlouho neviděl. Nemám co dodat prostě paráda jen aby to jako vždy nezeslablo. Pokud si to udrží směr a intenzitu tak se má centrální část česka na co těšit. A myslím že ne jenom centrální ale i východ a možná i středočeský kraj,a pochopitelně i jihočeský.

40
# 30.07.2014, 23:40

3 multicely za sebou.. Jestli vydrží při síle...naprší opravdu hodně...

# 31.07.2014, 08:45

Nám se všechny bouřky doposud vyhýbaly, vždy nás všechny obešly .. vzaly to skoro vždy přes Letohrad .. tento rok u nás žádná intenzivní bouřka nařádila .. Celkově už dlouho nepršelo, až dnes .. už asi 3 hodiny tu příjemně prší, už to bylo opravdu třeba .. v tomto měsíci u nás pršelo minimálně, pokaždé (když už teda něco konečně přišlo) spadly pouze 3 kapky :( :)

142
# 31.07.2014, 08:49

Na to, jak to vypadalo večer nadějně, tak jen pár blesků, a popršelo trochu víc, takže opět nic moc bouřky...

116
# 31.07.2014, 09:02

tom.f
Ahoj, tak s tou MCS to dopadlo velmi zvláštně. Jakoby se rozdělila na dvě části, ta první nás minula jihozápadně kolem 23:30, podle detekce blesků tam bylo poměrně hodně výbojů, ale já jsem to zaspal a nikdo z rodiny o bouřce taky neví. Bouřku jsem si tím pádem ještě nezaznamenal. I tak by ale byla vzdálená, tady ani nekáplo. Viděl jsem akorát blýskavici z jihu, kterou jsem pozoroval asi od 21:40 do 22:40, pak postupně slábla, takže jsem šel spát. Po půlnoci jsem se ale probudil a dobře jsem udělal. Druhá část MCS tu sice ještě nebyla, ale před ní se kousek severně od nás vytvořila lokální bouřka, ze které bylo mezi 0:45 a 1:15 slyšet 7 hromů. Pak bouřka zanikla. Protože nebyla spjatá s MCS, beru ji jako bouřku vzdálenou. V 1:20 konečně dorazila druhá (hlavní) část konvektivního systému. Elektrická aktivita tam však už nebyla, takže akorát právě od 1:20 až do 2:35 mírně pršelo. Za tuto dobu napršelo 1,2 mm srážek dle meteostanice, 1,3 mm to bylo dle analogového měřiče. To bylo zatím vše, ale doufám, že se ještě něco vyskytne i v průběhu dne. :) :prsi: :blesk:

116
# 31.07.2014, 19:06

Tak jak jsem zmiňoval ráno, že doufám, že se něco vyskytne, tak ono přeci jen ano. Pršet začalo v 9:40 a skončilo v 11:05. Za tuto dobu napršelo dle analogového měřiče 11,6 mm srážek, tak jsem už věděl, že po dnešku bude zalito, to by mě ale ani ve snu nenapadlo, co nás ještě čeká. V 11:55 začalo silně pršet. Od 12:40 se do deště občas přidávaly i hromy. Silný déšť trval až do 14:00, pak už začal slábnout. Srážky však doznívaly až do 18:40. Jenom za ony dvě hodiny po obědě napršelo přes 50 mm srážek. Intenzitu deště jsem bohužel podcenil, a tak jsem nechal přetéct analogový srážkoměr, takže jsem jím dnes musel přestat měřit. Úhrn srážek však zaznamenala celkem spolehlivě meteostanice. Za celý dnešní den (počítám i ten déšť po půlnoci) podle ní napršelo 80,1 mm srážek. Je to nejvyšší srážkový úhrn za 24 hodin, co pamatuji. Co se té bouřky týče, hřmělo od 12:40 do 15:10. Celkem jsem slyšel 21 hromů, dohromady za dnešek jich tedy bylo 28. Dnes byly bouřky vedlejší, i tak si ale připíšeme hned 2, jednu vzdálenou a jednu přímou. :) :blesk: :prsi:

116
# 01.08.2014, 20:45

I dnešní den zaznamenáme tady v Brně jako bouřkový. Vyskytla se totiž jedna vzdálená bouřka. Vše podstatné se odehrálo mezi 19:30 a 19:50, kdy jsem viděl 3 pěkné blesky (hlavně druhý - ten uhodil do země) a slyšel jsem 16 hromů. Bouřka pak odešla pryč a navíc zanikla. :blesk:

Nic dalšího se už dnes nechystá, ukázala se však další zajímavost, a to oblaka mamma. :)

Oblaka mamma nad Brnem.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.