Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Bouřky 22.7. až 1.8.2014

76
# 28.07.2014, 22:59

Ani Roudnice nezůstala ušetřena od bouřek v těchto dnech. Včera 12 mm, dnes 15 mm s velmi intenzivní bleskovou aktivitou, takové rány jsem v životě neslyšel.
Úhrny byly na poměrně malé vzdálenosti velmi rozdílné.Předonín-10km od Rce 30mm, Horní Počáply- 20km od Rce 80mm!

1
# 29.07.2014, 10:28

Včera jsem jel autobusem (v Ostravě), přijel jsem skoro do bouřky, musel jsem se jít schovat do nákupního centra!
Byla tak silná vichřice že padaly větve atd..
Byla dokonce zahlédnutá aji rotace, ale pak ustála.
Bouřka se blížila k nám a najednou šla zase zpátky..
No to snad není možné.
Byl jsem aji na jihu Chorvatska a prostě před náma se vytvořila extrémně silná bouřka, byla tam dešťová clona a přes ní nešlo vidět. Dešťová clona byla od nás asi 50 metrů a najednou se to vrátilo zpátky ale k nám došly blesky. Prostě šílená blesková aktivita. Blesk za bleskem. Každý blesk do moře nebo do země.
Pak začlo pršet, ale jen mírně, takže to byla slabá, ale nebezpečná bouřka, pak jsem se díval na zprávy a ta samá bouřka obsahovala tornádo. Škoda že jsem to neviděl, kdyby nebyla ta dešťová clona tak vidím náherný "vodní vír". Bylo to dobré, protože bylo 10 hodin ráno a už taková silná bouřka to je šílené :!!:.Je to asi tím, že v Chorvatsku je vysoká vlhkost. Tak možná proto :).Aji na cestě zpátky jsme potkali silné bouřky, bylo jich hodně, asi nejsilnější v Česku, ale tu jsme objeli.

40
# 29.07.2014, 16:00

Na Šumavě se tomu dnes zatím moc nechce..Včera tu bouřilo a i celkem trvale zapršelo a dnes tedy nejspíš chybí energie.. Ale k večeru by se něco mohlo vytvořit,slunce peče a tak nějaká energie k večeru určitě bude..

41
# 29.07.2014, 16:43

Zdravím dnes jsou ty přehánky a bouřky strašně chaotické najednou vznikají a hned zase zanikají, přímo nad námi se vytvořila v poledne přehánka, která přerostla ve slabší bouřku, u nás ale jen slabě sprchlo, podle radaru jsme , ale byly v oranžové barvě Netřeby a osada Peklov dokonce téměř v červené, slyšel jsem ale z dálky silný déšt, takže to muselo být velmi blízko cca 1km od mého stanoviště potom se to přesunulo na Kladno, kde byl pěknej slejvák.

613
# 29.07.2014, 17:35

V Hodoníně včera jen párkrát zahřmělo, ale zato konečně pořádně zapršelo. Uvidíme co přinese dnešek, ale vypadá to bídně. :)

6
# 29.07.2014, 17:37

No a tady už přesně týden ani nekáplo :) . Bydlím na Domažlicku a tady je to poslední týden totál bez deště, prakticky celý okres. Všechno díky Šumavě. Aladin co si čmárá až na čtvrtek, ale známe Aladina :D .

ota
Avatar
2119
# 29.07.2014, 20:43

Tak dnes už sem u nás nic nečekal, ale nakonec dorazila kolem 7 večer poněkud nečekaně prudká lokální přeháňka. Z ničeho nic začal prudký déšť s kroupami. Intenzita srážek byla opravdu silná, ale velmi rychle slábla. Napršely 2mm, o bouřku se však nejednalo. Přeháňka byla opravdu velmi lokální, o 2 kilometry dál ani nekáplo. :)Díky této přeháňce jsme konečně také překročily od začátku roku 200mm. Momentálně máme 200,5mm.

116
# 29.07.2014, 21:38

Ani v Brně se dnes bouřka nevyskytla. Počasí ale bylo i tak celkem zajímavé. Dopoledne hodinu pršelo, ve zbývajícím průběhu dne nás přešlo dalších 5 přeháněk, i když slabé intenzity. Teď už se nic dalšího nechystá. Srážky to byly opravdu zanedbatelné, analogový srážkoměr naměřil za dnešek 0,4 mm a meteostanice 0,6 mm srážek. :) :prsi:

41
# 29.07.2014, 22:55

Zdravím tak u nás se dnes vyskytly další 2 bouřky jedna v poledne, která byla okrajová a druhá odpoledne, která byla už vzdálená napršelo, ale nenaměřitelné množství, tak že dnes bída:), jinak celkem 48 bouřek za letošek

41
# 30.07.2014, 13:08

Zdravím, no s těma bouřkama se mi to dnes opět nezdá u nás, znovu vznikají slabé bunky a hned zase slábnou, :), prostě dokavad to bude chodit neustále od jv, tak to tu nebude stát za nic:(, vypadá, že se to již letos nezmění a bude to tak až do září:) bouřky tu sice jsou velmi časté ale jsou prostě slabé, akorát ta v neděli byla docela silná, ale co se týká, blesků a hromů, to byla bída a déšt taky nic extra celkem 10mm i když chvílema byl až přívalový, ale netrval dlouho

41
# 30.07.2014, 16:35

Od j-jv se blíží srážky, ale bouřky ne, je to fakt slabé a to ještě bylo vydáno upozornění na silné bouřky s krupobitim:)

13
# 30.07.2014, 17:53

Zdravím,

tak dnes sa cez Rovinku(okres Senec) prehnala poriadna búrka. Každý druhý deň nás trafí silnejšia búrka, dnes spadlo okolo 21 mm zrážok za necelú hodinu, ale ďalšia búrka nás zrejme ešte dnes čaká. Búrku sprevádzala aj silná blesková aktvita. S
Prikladám pár foto
Ak niečo dorazí aj večer tak vytiahnem zrkadlovku a pridám aj nejaké blesky;-)

6
# 30.07.2014, 19:57

Preboha, to počasí se mě snad zdá :slunce: . Celej den se motaj doslova za kopcem pořádný buřiny a tady totální prdlajs, místo toho přijde navečer pokapávání že se sotva umyjou okna. A ten výhled je tedy suprovej, srážky dneškem končí a nástup veder. Zahrada proschlá na troud, nádrže prázdný a to nemluvil o tom, že tady bylo letos cca 8 bouřek. Letos je to prostě úplně na ruby, čím více na východ, tím "západnější počasí" :).

293
# 30.07.2014, 20:04

A zase to vyžraly velká města. Praha v červenci u poněkolikáté. Plzeň letos poprvé.

# 30.07.2014, 20:34

A teď předvoj na ose Čáslav - Chrudim, to byl rychlý vývin. Z Pardubic to vypadá hodně zlověstně...:blesk:

116
# 30.07.2014, 21:14

Brněnskému Jundrovu se to dnes vyhnulo západně. Od 16:05 hřmělo a sem tam se i zablýsklo, nejprve to opravdu vypadalo, že to jde na nás. Bouřka se ale stočila pryč, a tak jsme se museli spokojit s půlhodinovým slabým až mírným deštěm (16:25-16:55), který k nám přinesl 0,3 mm srážek dle meteostanice, respektive 0,5 mm srážek dle analogového srážkoměru. Hřmělo až do 17:10. Elektricky to byla celkem aktivní bouřka, viděl jsem sice jenom 5 blesků, ale slyšel jsem 68 hromů. Kdesi dole na jihu v Rakousku ještě je jedna velká bouřka, ta sice jde na nás, ale asi se rozpadne a i kdyby k nám došla, nejspíše by to už nebylo dnes. Dnes si tedy připíšeme další bouřkový den, a to tentokrát s jednou okrajovou bouřkou. :) :blesk:

41
# 30.07.2014, 21:24

Ovar
to u nás bylo letos celkem už 50 bouřek (počítám třeba i jen jedno zahřmění), ale nestály za nic moc, akorát nejlepší bouřky byly paradoxně v dubnu, taky to šly ještě klasicky od západu, ale pak se to nějak uplně překroutilo, takto velké množství bouřek tu máme díky tomu, že jsme blízko Prahy, kde zkutečně je bouřka téměř na denním pořádku, ale zasahují nás většinou jen okrajově a některé jsem ani nedojdou, když to tak vezmu tak v Praze muselo být snad už nejméně přes 60 bouřek

117
# 30.07.2014, 21:40

Strakonice zase nic a taky nic nebude.Slabota a ta pitomá brána,co u nás je.!

41
# 30.07.2014, 22:00

Marek 2
Možná se ještě dnes dočkáš další bouřky, od jihu až jv se k vám žene z Rakouska pěkná rozsáhlá mcs, tak že, pokud nezeslábne, tak vás zcela jistě trefí;-) blesková aktivita je vysoká zatim

# 30.07.2014, 22:01

Pardubice okolí prší,pred chvili jsem jeste cucel na blesky,ted uz nic, ale je hrozný teplo porad. Je 22st.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.