Zdravím, zakládám toto téma, protože již několik dní to vypadá, že přijdou ve středu hodně silné bouřky(hodnoty CAPE přes 2000j/kg do toho docela výrazný střih větru a ještě to podpoří studená fronta). Ovšem ještě se to může do středy změnit tak uvidíme, ale jestli to takhle zůstane, tak se můžeme těšit na pořádné bouřkové hody
Diskuse o počasí Silné bouřky 11.6. a 12.6.2014
http://estofex.org/ Tak estofex vydal 3. stupen pro Severní Francie, tak to sem ještě nikdy neviděl
to MD znamená Mesoscale Discussion a informuje o tom co se děje a očekává v dané oblasti. Na internetu jsem našel že se tomu řiká i bouřková bdělost
http://en.wik...iction_Center
Tady 3 určitě nebude, v západní Evropě (Francii) panují zcela jiné podmínky - setkává se tam chladnější vzduch nad oceánem s tropickým nad pevninou a nad oceánem je hluboká tlaková níže. Hodnoty například CAPE jsou tam o poznání vyšší než budou u nás.
Bouřky jsou ve Francii velmi vydatné. V okolí Paříže se včera prohnalo více supercel i jednou oblastí. Dneska to samé.
Petr12
Lukashrn
No 2 bude určitě, tu 3 netvrdím jistě, že bude vydána, ale možnost tu přeci jen je občas i u nás je vydán 3 stupen sice málo kdy, ale podmínky tu budou taky velmi dobré hodnoty cape na pátek podle posledního výstupu na sz čech až 2400j/kg třeba loni se naším územím prohnaly 3 silné bouře během 1 týdne 29.7, 4.8 a 6.8, jinak na tom západě je to bohužel vždy silnější než na našem území
V Belgii to bylo dnes asi zajímavé. http://www.me...itations.html
První foto je z dneška 19:20 (Vaux-sous-Chèvremont), kroupy z noci na dnešek z městečka Fraiture, třetí za Slins.
V Německu dnes nejvíce škod způsobily bouřky ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. V Düsseldorfu muselo být uzavřeno letiště a vlaková doprava taktéž stojí (vítr dosáhl v nárazech 144 km/h). Mnoho škod hlásí také Dortmund - hlavně popadané stromy.
Düsseldorf po dnešní bouři: http://twitte...76737/photo/1
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.