Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Vydatné deště 12. až 15. října

273
# 14.10.2020, 18:44

Prady
Tak to je luxus, já mám 3km od MB 24 mm, v pondělí jsem vylejval 19 mm a teď pěkně prší, takže aspoň to no, pole jsou podmáčené pěkně, v sadu bych klidně ještě těch 30-40 mm užil, ale co už, zajímalo by mě, kdo dneska plevelil jako já, byla to capárna neskutečná, ale nádhera.

0
# 14.10.2020, 18:58

Myslíte, že stoupne ještě Odra v Bohumíně nebo už kulminuje?

Díky

# 14.10.2020, 19:15

Dnešní výlet po Moravě a Slezsku

Barborka
Vyleta Moravice
Odra
# 14.10.2020, 19:17

Lemon
Stoupne, Opava na dolním toku stále roste a z Odry dorazí povodňová vlna z horního toku (v Bartošovicích patrný velký nárůst průtoku), ale ne nijak výrazně, protože Ostravice klesá a zdrojnice Odry z Beskyd (Lubina, Ondřejnice, Sedlnice) také, na 3. SPA by se dostat neměla.

2319
# 14.10.2020, 19:18

hruskajan95

Ten čistící stroj ;-) ten má ale šichtu :D
Jinak pekné foto, hlavně ta sněhová.

# 14.10.2020, 19:19

Někteří fnukalove se chovají jako idioti. Měli by ste si taky vyjet na výlet. Všude laguny jak cyp, Bečva taky slušně, nejhorší mi prisla Opava a Moravice

Porubka ostrava
Drevnice Zlín
Plesenka
13
# 14.10.2020, 19:25

Tady to vypadalo bidne, srazky od V tu byly slabe a ani se jim sem moc nechtelo..
Ale dnes po obede se Posumavi ocitlo na navetrne strane kdyz to zaclo jit od S, SSZ a slusne se rozprselo..
Bylo zajimave sledovat, jak se to tu o Sumavu oprelo a srazky se drzely na ceske strane..prelezt do Bavorska se jim ne a nechtelo.
Ted jsem vyleval ze srazkomeru 27mm (od vcerejsiho vecera doted) ..
Vse v uzitecnem, mirnem desti..
Stale jeste drobne prsi..
Spokojenost. Za rijjen zatim 37 mm a uz jen par mm chybi k dlouh. mesicnimu normalu.

48
# 14.10.2020, 19:31

Smesne jak tu cechacci beci a u nas mame 3ti povodne v tomto roce. Tohle fakt nepamatuji. :!!:

# 14.10.2020, 19:39

Být váma na Z, neházím zcela flintu do žita, pršet má i zítra a v pátek...a jestli to bude nadávkované po 10mm každý den, bude to stokrát lepší pro spodní vodu, než 90mm kongo, co si zažili v Jeseníkách atp.

F4
Avatar
109
# 14.10.2020, 19:46

Hurec hruskajan95
Já zase nechápu, co na tom nechápete Vy. Na Z a SZ letos pořádně nepršelo a na některých místech za celou TN spadly směšné 2-3 mm. Proto nebudeme říkat, jak krásně napršelo, když to není pravda. Zrovna tak byste se vy měli podívat na naše poloprázdná koryta. Je to extrém na opačnou stranu. Nejlepší by bylo celou Moravu obestavět vysokými horami s návětrnými stranami do Čech nebo Polska či Slovenska, aby se tam už do konce roku žádné srážky nedostaly. Já už taky doufám, že už žádná takováto nevyrovnaná situace nepřijde. Obávám se však, že se mi to nesplní a my tu stále budeme koukat jak z jara, jak je možné, že támhle mají zase povodně, když mi chytáme desetiny mm. Letošní rok je totiž celý totálně na 2 věci.

pospi11
Jenže těch 10 mm spadne možná na horách, protože pro nížiny bude stále špatné proudění.

42
# 14.10.2020, 19:54

Kde na "Z" nebo "SZ" je sucho? -_-

48
# 14.10.2020, 19:55

Nejlepsi by bylo se hlavne odtrhnout od cech :D. Jinak neco naprsi a extremni sucho v CR neni.

2319
# 14.10.2020, 20:05

Tady :cool:

1262
# 14.10.2020, 20:11

Už jen pouze mrholí.Zhruba za posledních 20 hodin zde spadlo úctyhodných 61,3mm:D.Celkově za říjen máme 86,7mm.To je skoro 2 více srážek než tu spadne za celý měsíc.Tohle se tu ještě v říjnu nikdy nestalo aby spadlo tolik vody za jediný den.

148
# 14.10.2020, 20:26

hmmm pořád stoupá zajímavé

Dědina 400m od baráku
a tohle je ve Strážnici už atakuje 50letou vodu
293
# 14.10.2020, 20:27

Tak nakonec 22 mm za posledních 24 hodin.

F4
Ono s tou navětrností tam asi něco bude. Protože dolní Poohří je oproti nám o cca 100-120 m níže. Dole od Libochovic po Doksany je nadmořská výška 150 m. A my jsme na kopci, kde je na dvou kilometrech převýšení přes 120 m. Tento hřeben se táhne směr Peruc na západ. A o ty lesy a kopce se to zaráží. Je to dobře znát v zimě, kdy je patrný rozdíl. Třeba loňskou zimu, kdy v únoru přišla kalamita, která zasáhla nejvíc Kladensko, tak u nás bylo pomalu dvacet centimetrů sněhu a dole pod kopcem jen poprašek. Klimatem jsme spíše Kladensko než Litoměřicko, protože tam okolo nížiny je jiné počasí.
Nebo 28.10.2012, kdy napadl sníh, tak tam dole taky nic a my měli stejně jako Ruzyně okolo 10 cm.

Takže i dnes dole Libochovice a Doksany jen minimum jako třeba Tušimice.
A zase od nás na jih je krajina vlnitá na Slánsku a až po Prahu, Kladno to stoupá. Tak tam se to ještě více zaráží. I ty modely přesně u nás kreslily zlom. Akorát to odhadly na třicet milimetrů.

Ale pokud mi to někdo vysvětlí odborněji, tak budu rád.

13
# 14.10.2020, 20:50

F4
Nekterym hujerům nevysvetlis, ze jsou h(H)ujeři..
Nevysvetlis jim, ze vsude nechcije 14 dni v kuse, ze vsude nenakyda spousta vody v podstate pravidelne behem celeho roku..
Ani to, ze kdyz jsou u nich reky na 2-3 SPA, tobe to do polovyschle studny neprida ani 1mm vody, ze to proste na tom, ze jsou mista kde je podzemni vody malo, i pres jeji nadbytek na druhym konci republiky, nic nemeni..
Nechal bych to bejt, je to marny..

# 14.10.2020, 20:52

F4
Spíš si uvědomte, že přírodě je úplně jedno jestli je to západ nebo východ. Jede si svoje tak jak potřebuje. Byly roky, kdy si pamatuju jednu frontu za druhou směrem z Německa skrz Čechy. Byli roky kdy Česko leželo pod sněhem. Prostě počasí se vyvíjí, příští rok zas můžou být Čechy pod vodou. Nikomu nepřeji sucho, ale tím že budete naříkat počasí ani situaci nezměnite. Viz ještě komentáře, které jste nepsal Vy, ale někdo jiný, stylem že si za to vlastně tady mužem sami, nebo ať se Morava utopí. Wtf??

Mám rád počasí a diskuze zde čtu dlouho, vždy mě ale nebaví číst 50% fnukalu.

Hezký den

48
# 14.10.2020, 20:55

Jej cechacci se tu sesli a beci tu jak u zdi narku. Extremni sucho neni nikde tak nebrec. Ktomu ted zacne vic prset/snezet.
Kdyby te vytopilo 3x za rok , tak bys na sucho rad vzpominal.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.