Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Frontální rozhraní 17.-19.1.2024

273
# 16.01.2024, 13:10

Tak a v aktuální výstraze ČHMÚ máte přesně to, co jsem řekl, komplet vysoký stupeň samozřejmě SZ Čech + moji včerejší nejrizikovější linii přes střed, jasně že tahle jejich výstraha nebude kopírovat přesně zasažené ORP, musíte mít polštář na případnou zpřesňující zítřejší výstrahu (viz chytré reakce některých), všimněte si i toho mého Šumperska ve vysokém stupni, celá Vysočina dle předpokladu nízký stupeň, teplý sektor nás zachrání, celkem spokojenost s tímhle jejich výtvorem, ale zas to tolik nesleduji vždy pár min., počkám si klidně na výsledek, v den kdy platí výstraha už to nesleduji, zpřesní jen marginálie, radar tj. realita ukáže, takže do brzkého čtvrtka pro mě pauza.

# 16.01.2024, 13:20

Yurri
Nejhorší na ledovku to bude v pásu Plzeň - Praha podle mě.
U nás to bude spíše převážně ve sněhu.

3474
# 16.01.2024, 13:27

PatrikMO
No Aladin počítá do čtvrtka 12h, s cca 13 cm. Těžko říct, jestli to spadne. V minimu zítra má být okolo -8°C, a přes den jen do -4°C. Osobně si myslím, že to bude nejdřív v mokrém sněhu, pak déšť se sněhem nebo mrholení, a později večer slabý déšť. Při teplé frontě a rozhraní, tady padá nejvíc srážek. A něco možná ještě zbyde z dnešního sněhu, tak uvidíme, kolik bude výška ve čtvrtek v poledne

# 16.01.2024, 14:57

MostMost
tolik bych s aladinem v očekávání fakt nebyl. upřímně větší hráč je asi icon de, ten mi přijde lepší v obecné úspěšnosti srážek. do 10cm, vrchní hranice za mě.

3474
# 16.01.2024, 15:02

TheRealStormCZE
Taky bych se k tomu klonil, zřejmě to bude okolo 5 cm, ale jak jsem psal. Teplá fronta občas umí srážkově překvapit

# 16.01.2024, 15:08

při troše štestí tu bude ve čtvrtek odpoledne ležet 10-12cm na pár dní.
Pak už jaro částečně.

10
# 16.01.2024, 15:41

Opět zaznamenávám sněhový krach. Na promrzlou zem by nám zde k pěkným zimním radovánkám stačilo 6-7 cm sněhu, místo toho jsme na 0,5 cm. Překvapivě ale i to stačí k častému uklouznutí na nezametených dlažebních kostkách, které asi i zítra budou velmi kluzké. Ani 3.rozhraní této zimy se zde nějakým větším sněhovým přídělem zřejmě neprojeví. Zatím tak akorát dobře hodnotím stav, kdy je jen málo dní se špatnými rozptylovými podmínkami. Při tak strmém nárustu automobilové dopravy by to v Hradci díky prachovým částicím vypadalo už jako na Ostravsku.

379
# 16.01.2024, 15:53

Raději jsem byl ještě dneska trochu zabruslit, před tím rozhraním, dokud je led silný a hlaďounký:D
Ta hokejka, co mám v ruce, je pro mě posvátná věc, vyrobena koncem 70tek minulého století 15km odsud..
Pamětníci vědí..;-)

Co se rozhraní týče, predikce už nechávám stranou, už jen radar, teplotní radar, družice..
Jsem na to zvědav, bude to zajímavé..

1236
# 16.01.2024, 16:00

Tady dnes prošlo pár sněhových přeháněk. Jedna se konečně trefila přesně a na chvíli byla pěkná vánice, během chvíle bílo. :)
Teplota se však pohybuje nad nulou, takže po odchodu sneháňky bylo po zimě a vykouklo sluníčko. Takové klasické aprílové počasí.
No a modely klasicky neví, tak uvidíme.

# 16.01.2024, 16:15

swan1
Krásnej kousek. Škoda s ní hrát. Já mám kompozitovou moderní, ale hned bych ju vyměnil tady za tu. Závidím

379
# 16.01.2024, 16:29

zimník1
Můj strýc v Artisce v Horažďovicích tehdy pracoval :)
Až do revoluce. Vždy když dorazil na návštěvu k nám do Volar, nějakou mi přivezl.
S lionkama tehdy samozřejmě hrála celá česká liga i repre , ale i zahraničí..
Někdy mě strýc brával do Č.Budějovic na zápasy Motoru..
Měl mezi svými známými i opravdová esa tehdejších let..S touhle odehrál jestli jeden, dva zápasy, Jarda Pouzar a po zápase za ním strýc zašel a přinesl mi jí..
Celodřevěná, napařovaná klasika, s laminátem uvnitř i zvenku čepele..
Takže opravdu svátost pro mě ;-)
Omlouvám se za OT, ale vzácná chvilka, kdy se s kolegou zimnikem v diskuzi nehádáme :D

# 16.01.2024, 16:32

swan1
Dneska už zná většina Lion jako svačinku do baťůžku.

379
# 16.01.2024, 16:33

Jsemjenmen
:D
Jj..

# 16.01.2024, 16:58

Jo na poslední chvíli to všichni hodili na sever. Prostě SZ nikdy nesmí!! Jih nebo sever.
Nějak to dopadne. Ať i třeba prší když to tak strašně chce. Tady je 4-5cm, trochu odtálo ale katastrofa to není. Takže ať si to dopadne jak chce. Ale i člověk co má dostačující množství si přeje aby ui něho něco spadlo:cool:

# 16.01.2024, 17:08

U nas na Rychnovsku poctivych 5cm prasanu, ty silny prehanky sli bud kolem a nebo to naskocilo az za nama ve vyssich polohach klasicky. Jinak by bylo mnohem vice. Teplota byla max na 0, aktualne klesa k -2 a stale slabe snezi.

Solnice 330m
# 16.01.2024, 17:48

swan1
Jenom si ji v ruce podržet, a ještě když je od takové legendy to musí být pocit. Tak nestřílej golfaky, ať ju nezlomis. Byla by ji fakt skoda;-)

# 16.01.2024, 17:52

swan1
Jako malý jsem ji měl také - od táty . Měl velkou sbírku , za mlada aktivně hrával . Bohužel my jsme ale hráli i na betonu s tenisakem , když nebyl led , takže spotřeba byla velká :D a všechny jsem mu je řádně zbrousil 😂

379
# 16.01.2024, 18:12

zimník1
Novorolák1
Střežím jí, golfák už 44 let žádnej :D
Je doma jen jako uloženka ve skříni..a vyvezu ji jen svátečně..
Za svý mládí jsem jich samozřejmě ať už na ulicích nebo na ledu obrousil taky dost..

Rozhraní je oříšek, vždycky..
Uvidíme, jestli bude nějaký překvápko zítra ;-)

# 16.01.2024, 18:24

Jak tak koukám oteplení se pomalu posouvá příští týden. A když už někdo má vrchol zimy za sebou je náznak že by přišel po pár dnech tepla polární expres i se sněžením. Ale je to moc moc daleko

273
# 16.01.2024, 18:38

swan1
Lidi fakt telata, proto jsem to sem předtím dával, dnes dávali podrobné info z Brněnské přehrady, kde je dokonce i jenom 1 cm ledu a podobné to bude i na dalších větších vodních plochách, tak jak o tom píše třeba i povodí Moravy, kdesi v horní dolní bych si zabruslil i já, zvlášť kdyby tam bylo vody po pás😉, ne ale i tady už se odvážlivci propadávali v rybnících co vím z reakcí na FB, dalo se to čekat.
Platí co jsem řekl už dávno, zrovna když by to už skoro šlo, tak se oteplí, škoda no.
https://cnn.iprima.cz/mrazivy-incident-v-ceskych-b...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.