Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Vydatné sněžení 1.12.-2.12

41
# 29.11.2023, 19:41

Aidamko1
Jo pěkný train effect od Krušných hor, trvale slabě sněží (když na CZ radaru nejsou srážky) a když ke mně dorazí světle modrá nebo zelená, tak pěkně chumelí. Na wetteronline radaru to jde vidět lépe. Noooo snad svými "znalostmi" to tu trošku okořením. :D Kór zimu mám dost rád, tak se i rád podělím.

7
# 29.11.2023, 19:44

Také nás teď trefují krásné přeháňky. Jsem z tohoto nástupu zimi opravdu velmi spokojen. Tady u nás to takhle pěkné opravdu nebývá. A ještě to co se předpovídá na víkend no prostě super :snih:

0
# 29.11.2023, 19:44

kapr84
Chápu Vaše pocity.
Věřte mě.;-), ale chybì mě trošku více víry od vás..
.

Může se stàt, že postupující tlakové níží se nebude chtít nahoru spěchat ..a pár míst v Čr tak dokáže v konečnu zasypat i více než 60 cm..
Tohle u těchle postupujících systému nemůžeme odhadnout...

# 29.11.2023, 19:58

Tady zatím napadl poprašek, lepší než drátem do oka :D:snih:

1236
# 29.11.2023, 20:03

Před chvílí přešla dnes již druh slabá přeháňka spojená s okluzní frontou, teplota rychle stoupá, aktuálně -0.7°C. V počasí na událostech sněhem na mapkách nešetřili, skoro celá mapka jen na sobotu světle žlutá, což bylo cca 15-20 cm. To jim asi trošku ulétla ruka, ale to je u nich normální. :D
No dráha je ještě nejistá, ale takhle odvážný bych nebyl, kdo ví. Tak jsem zvědavý, co tam bude ráno. Snad večer už to bude jistější. Modely jsem zkoukl a teď to opravdu moc nemá cenu, jsou slušně rozházené. :D
Akorát v druhé polovině příštího týdne už nás asi čeká Atlantik. :(:prsi:

379
# 29.11.2023, 20:03

Tady občasné slabé sněžení..
Vytvořil se teď jetstreamový srážkový vlak, souběh teplého a chladného proudění, vlastně takové rozhraní..
Mezi Stuttgartem a Frankfurtem..
Zdá se, že to míří někam sem na JZ..

# 29.11.2023, 20:05

Klasicismus. Před náma rozpad za náma obnova a vedle nás severně stejná intenzita po celou dobu. Takhle nic nenapadne, je tu jen maximálně modrá kde trošku sněží malé vločky až z toho vznikl za hodinu poprašek.

41
# 29.11.2023, 20:09

swan1
Psal jsem to včera, že ta TN může překvapit :D A fakt žeo, stálá obnova srážek. Naposledy jsem měřil sníh na betonu po vydatné první přeháňce a byl 1,3cm nového sněhu, ale od té doby určitě další 1cm připadl.. A od západu jdou další srážky přímo na mě.. Ještě aby to do rána nedalo víc jak 3cm.. :D:D Jako tím líp, proč ne.

379
# 29.11.2023, 20:13

LukasZH
To ti přeju!
Tohle v tom Německu, to už se vztahuje k nastávající situaci..
Z Atlantiku už se spodem nasouvá teplejší vlhké proudění, zatímco od severu přes Z Evropu i VB tlačí dolů vzduch studený..
Na souběhu těchto proudění se tvoří srážky..
Ještě by to chtělo pořádnou blokaci od V..;-)
Napříč Francií +3 až+10°C, v Anglii aktuálně mrzne..Na rozhraní je zaděláno.

171
# 29.11.2023, 20:16

LukasZH
Tak to rád slyším, tak snad ti trochu ještě v noci připadne.

273
# 29.11.2023, 20:18

V pátek bude přes den obleva a až pak nakydá, ale pořád se množství snižuje a o moc víc jak 10 cm to asi nebude, což není žádný zázrak, každopádně dle předpokladu 3. víkend se sněhem, na boby to bude.

# 29.11.2023, 20:26

Zebas
9 cm za hodinu? to snad ani není možné ne?

76
# 29.11.2023, 20:33

swan1
jestli se to dostane až k nám tak je to dobře nebo ne ?
bude tam přetáčivý efekt?
hlavně jakým směrem půjdou a jestli ovlivní i srážky na SZ
tomu proudění moc nerozumím.. :cool:

19
# 29.11.2023, 20:39

dodosek
To nevím, jestli je to možné. Jen mi přijde, že yr.no většinou spíš srážky podceňuje. Ale asi to bude naopak v tomhle případě, jinak by jim napadlo asi 180 cm sněhu. :D

76
# 29.11.2023, 20:43

btw: snad nás trefí aspoň ta přeháňka co sem leze..zase tu vládne sr. stín :zz:

# 29.11.2023, 20:57

Kecal jsem s aviatorem a drzel bych se u zeme, sice je to obdobna situace z roku 2010, ale tentokrat to vypadá,ze to spis nevyjde nez vyjde. V patrk neco bude, ale v sobotu nemusi byt vubec nic, ani na jihu

379
# 29.11.2023, 21:04

JUGOCV
Zatím nikde nevidím ve Středomoří spouštěcí proudění ke vzniku TN, které by šlo v nějakém místě více k severu..
Těžko říct, může se to seknout z JZ o Alpy a začít točit , nebo ale taky až za Jadranem v horách..a pak by se to začlo stáčeto S až dál na V..
Zatím se to chladné a teplejší proudění stéká na úplném západě Evropy, Portugalsko, Francie a dál na V do Středomoří a střední Evropy to frčí v podstatě rovnoběžně.
Prostě rozhraní..
Myslím že Čechy můžou vytěžit hlavně z toho rozhraní, střed TN vznikne ve Středomoří až později.., jestli vůbec.
Nebylo by to poprvé, kdy by se ten střed začal točit až už moc východně nebo taky vůbec..
No, jsem na to zvědav..

# 29.11.2023, 21:04

nějak se to tu zahřívá. sníh blízko domu mizí, ale má sem namířeno dokonce 28dBz, tak snad to srazí a vyšvihne pokrývku nahoru

171
# 29.11.2023, 21:06

Yurri
Jo tady tito mi slibovali dneska asi +2°C, tak těm to solidně nevyšlo. Tady těmhle s teplotami nevěřím, tam bude těch faktorů více. Tito jsou ale vždy solidně teplotně výše.

Jinak nowcast od SHD se chce trochu opičit dle Aladina a na odpoledne maluje maluje sněžení taky. Tak uvidíme.

Model SHD nowcast a radarová odrazivost na zítřejší odpoledne, zdroj:kachelmanwetter.com
1262
# 29.11.2023, 21:12

LukasZH
Všechny ty srážky chodí přes nás a budou pokračovat i v noci. Asi to hodí další 2-3cm do rána. Jestli bude sněžit i v dalších dnech můžeme tu mít 30cm :!!:. Tohle bude za mě asi vrchol letošní zimi. Neříkám že další zimní v pády nebudou. Překonávat třeba těch 30cm u nás dole půjde už jen těžko.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.