Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2023/2024

379
# 13.12.2023, 16:40

John Deere
240 nebo 340m, to je Niederland.:D.tak jako tak..
Já žil 40let v 800mnm a kolem sebe měl jiný vršky, 1200, 1300mnm, mě tvých 700mnm ,, skoro,, za barákem nějak moc netankuje;-)
Sněhu 1m u vás v 500mnm dříve běžně, -35 °C..běžně, ale nikdo o tom nemluví..😂
To víš že jo.. Proč asi o tom nikdo nemluví?
Dolož tato svá tvrzení..
To si rád počtu..
Já tu předkládám fakta, ověřená, doložená fakta..
Tak pohledej v archívech ty běžné metry sněhu a -35°C u tebe..
A jestli to nějak důvěryhodně nezdokladuješ, tak zavádějící údaje, lži, výmysly předkládané jako skutečnosti jsou vážným porušením pravidel fóra...
Tak se snaž..

12
# 13.12.2023, 17:02

Jak malý kluci, že vás to baví? Co si to dořešit mailem?

379
# 13.12.2023, 17:06

Dejvas
Jaký maily..?
Tohle je třeba dořešit zde..
1m sněhu na začátku prosince dříve běžně, v 500mnm ve východních Čechách, teď je to půl metru běžně a -35°C k tomu..
To jsou meteo data která by asi bylo dobré nějak zdokladovat, nemyslíte?
Jsme na meteo fóru..

# 13.12.2023, 17:12

Dejvas
Já mu na to uz odpovidat nebudu, je to proste banán obecný, ale nechci tu nikoho urazet zase, zrejme je flustrovanej jak mu zmizela rekorni vyska snehu. :D Proste Sumava je vic Cool proto tam je meteostanice v kazdy prdeli, v Orl.zahori bydli kamos a -35st tam je skoro kazdy rok. Ale on z toho neni tak vyjukanej jako tady kolega ze Šumavy, protoze je to normalni. :cool: ted tam bylo 60cm a jenom -20, slabota no.
Jinak by si to kolega mel precist vickrat co jsem psal, protoze je trochu vedle.

# 13.12.2023, 17:17

Hádky jsou tu zbytečné to je fakt. Nicméně ty pohádky o běžných -35 a metru sněhu mě pobavily. :D:D Metr sněhu je u nás běžně jedině na hřebenech 1000 m+ a -35°C není běžných ani v těch nejmrazivějších kotlinách v horských údolích. To je prostě blbost. Pobavil jsem se.

A taky jsem fakt rád, že žiju tam kde je běžné mít v zimě +5 a sněhu nula. Naprosto mi to vyhovuje. :cool:

# 13.12.2023, 17:19

JohnBattler
No tak hlavne,ze to pobavilo nekoho, kdo zije ve meste, kde je v zime +5 a snehu 0, pokud by to pobavilo nekoho kdo bydli v nrazove kotline, bylo by to uz divny. Ale Sumava neni fakt jedine misto, kde jsou mrazove kotliny. :D:D

# 13.12.2023, 17:21

John Deere
Projel jsem posledních 10 let a nic z toho co píšete jsem nenašel . Min -20 ale v ty stejné dny to bylo téměř “všude” v ČR v nižších polohách .

# 13.12.2023, 17:22

palma
Aspon je videt,ze tyhle archivy jsou k nicemu, to maji cidlo umisteny na spičce kostela asi. -21 za posledbich 20let :D Tak to nechces, to bylo i u nas pod hladinou more vetsi kosa x krat. :D:D

47
# 13.12.2023, 17:26

John Deere
Dej si za každé slovo co je lež pěstí. Uděláš líp, protože jestli takhle lžeš furt, tak tě tu pěstí pak někdo dá sám

# 13.12.2023, 17:28

JohnBattler
No teď je zazrak pul metru na Pradedu :D
Ja myslel driv jako pred 20+ lety.
Jinak kolega pise,ze jsem jenom v 340m, pritom realne tu je klimaticky vetsi zima nez u nej v 530, to uplne nedomyslel. :D:D:D

# 13.12.2023, 17:34

Tady se jede. vrum vrum paroháč lodžitik džon dere válí pálí kanónem a proti němu swanJedna. To je nějaká parodie na zahradníka yurri juraje?
Hele jo nechte si to už. Konec.
Jinak udělám druhé video!

Jinak zima bude a nebude. Vichřice budou. Sníh ještě bude. Mrazy budou. I -35°C a 60cm možná budou:D Čekat.

386
# 13.12.2023, 17:35

John Deere
Asi je lepší liháč za oknem.. to už tu bylo.. projel jsem si i zdejší archiv, horskou Kvildu, kde byla pár let stanice, než ji zrušili, můžete tam hledat, jestli je tam teplota alespoň těch -35.. prozradím, že není, natož každý rok.. ale tohle není muj boj.. taky mi tu jeden domorodec na Kladně říkal, že na louce u Brandýska bývávalo -25 běžně, prý mu tam mrznul nos..a propo, kolik je ČR mrazový rekord ? Od -35 to není moc daleko, že..

# 13.12.2023, 17:35

John Deere
Je pravda, že dřív ten metr sněhu na horách na hřebenech býval docela normální a dneska už je to vzácnost. No jo holt klimatická změna je jasně vidět. Ty zimní oblevy jsou čím dál silnější a pak to taje i v těch nejvyšších polohách. Ono taky ty naše hory jsou v celosvětovém kontextu vlastně takové malé kopečky.

Ale s těma teplotama jste to přehnal těch -35 nebývalo běžné ani před 20+ lety. Tedy záleží co je pro vás slovo běžné. Mě to evokuje několikrát za rok a tomu nevěřím. Nejsme na Sibiři.

# 13.12.2023, 17:41

Ta meteorologicka stanice tam je nekdy od roku 2015 a tady mate archiv od roku 2002 snad tvl :D Takze Vam dokazu velky hovno, ale mate pravdu, od tohodle roku (2015cca) tam bylo jenom -33.2 oficialne, ale buh vi, tech -35 a vic bylo pred timto rokem.
Realne nevite, kde jsou Orl.h. natoz nejaka prdel tam, ale vsichni vite, kolik tam bylo stupnu, ikdyz bydlite na druhym konci republiky.

Jako byt to tam nad 1000m jako na Sumave, asi by tam byli hodne zajimavy cisla no.

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/orlicke...

379
# 13.12.2023, 17:52

JohnBattler
On se ale neholedbá běžně 1/2 metrem sněhu v současnosti a 1m sněhu v minulosti, jako normálka.. že na hřebenech hor..
Nýbrž v podhůří kolem 500mnm..:D
Přečtěte si to pozorně.. prosím..
A co se týče mrazů byla řeč i prosincových -27, -28°C na začátku měsíce..letos .
Já se nebojím slova lež, v jeho případě, protože to jsou prostě lži..
A u něj je tento způsob ,, diskuze,, tady celkem běžný už dlouho..

Ještě jednou si to všichni prosím přečtěte, pozorně..

Ja jsem 340m a 700m mam skoro za barakem a jsem na SV, 240m jezdim k babce.
Zrejme banany dozrali a tohle co jste tam meli byl zazrak. To tady bylo driv na zacatku prosince i 60cm a nikdo z toho nebyl tak hotovej jako dneska z 35cm na Sumave :D Ale chapu, ze v bananovym svete to je v dnesni dobe velky uspech. Jako tady v 530m tech pul metru byva kazdy rok. Driv to byl metr no.
A zmrazovych kotlin bych nedelal studenou Šumavu. Takovych mist je u nas raketa. Orlicke zahori je 650m a je tam -35st klidne a nikdo o tom nemluvi.

# 13.12.2023, 17:54

Koukam, ze jsem Vam celkem zavrel hubu, no nic, muzu jiz zase spat no

# 13.12.2023, 17:55

swan1
Drive bylo v Orl.h. v 650m i 150cm , to uz neni pravda ale. ;-) Driv mrzlo trdba 2mesice v kuse a ten snih se proste hromadil, ikdyz slehaval, pul metru spadlo klidne za noc a vy me napadate za usmudlanych 50cm.

379
# 13.12.2023, 17:59

John Deere
Čím, jedním údajem z jedné stanice z nějakého ledna?..:D
Bavíme se o mrazech na začátku prosince..
Máte jich tam přece raketu.., tedy, mají jich v Orlických raketu..těch míst..
Nechápu co ty máš společného s O.Horami u sebe v 300mnm? :D
Kde dokládáš ty běžné metry a půlmetry sněhu začátkem prosince v 500mnm tam pod Orlickými ?každý rok? Kde?
Nikde..

# 13.12.2023, 18:01

swan1
Raketu mate hlavne Vy na Sumave, mozna,ze kamos bydli zrovna tam, kde je nejvetsi kosa. Tak bydlim pod horami a co jako? Na hory to mam 5km, to je hodne? No hory to jsou bidny vyskove, ale snehu tu dokaze byt hodne i v 500m

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.