Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2022/2023

12
# 06.12.2022, 17:16

skupsw24
Tak ses dočkal synku. Až ti budou ráno na zastávce zábnout nohy, tak se tvař radostně :)

2311
# 06.12.2022, 17:28

Hezky spojovací pásek nám tu vznikl.:D
Blateňák
Já vím, chvíli je tam -16°C a chvíli zase -19°C, tak to ještě neberu fakt važně.;-)
Dejvas
Já chodím pěšky, takže bych ztvrdnout neměl.;-)

Hustý, ne?
# 06.12.2022, 17:35

Teda modely začínají malovat opravdu hnusné hodnoty co se teplot týče. Narozdíl od jiných já z velkých mrazů nadšený nejsem a vzhledem k energetické krizi nás čeká asi docela problematický prosinec... snad se brzy probudí Atlantik, být s námi tahle synoptika celou zimu tak to teda potěš pán bůh. Každý profuk od Atlantiku šetří České ekonomice miliardy korun, takže snad to dorazí a zima nebude moc tuhá.

1003
# 06.12.2022, 17:44

skupsw24
To by stačilo se jen zastavit na přechodu a už se nepohneš:D
JohnBattler
To už jsem si říkal na začátku zimy, že jako na potvoru, když jsou drahé energie, bude tuhá zima;-). Stejně tomu bylo za covidu, byly zavřený skiareály a plno sněhu.

12
# 06.12.2022, 23:53

Já vim, já vim, nic mi neříkejte, já vim, že ty screeny modelů jsou už trapný. Ale tohle jednoduše pobavilo :)

# 06.12.2022, 23:56

Ta synoptika je prostě zajímavá. Po x letech je to všechno takové zvláštní :) . Však se podívejte kolik je tu najednou nových lidí na diskuzi. Takhle bloknutej Atlantik se moc v zimě nevidí. Teda x let zpět to byla spíše vzacnost. Proto tu byla hromada chytraku co vždy říkala, snad už jen z pleziru , že to a to ochlazení zas nevyjde a Atlantik to pretlaci, a měli pravdu. Teď je to jiné, mě to po x letech zas baví sledovat. Zima je na startu a já jsem moc zvedavej jak to bude pokračovat :D. Tipuji že pokud se Atlantik moc nerozjede, bude naděje na lepší Zimu. Uvidíme

76
# 07.12.2022, 00:02

Dejvas
To je nebe a dudy.

# 07.12.2022, 00:05

Nevíte jak je na tom aktuálně Golfský proud, nějaký zdroj třeba? Jestli ovšem nějaký je :D

# 07.12.2022, 00:07

charlie
To musíš brát fakt s rezervou. Hlavně srážky..

# 07.12.2022, 00:20

charlie
To musíš brát fakt s rezervou. Hlavně srážky..charlie
Jasný příklad byl včera. Ještě pár hodin dopředu se v podstatě nevědělo jak to s těmi srážkami v ČR bude. Prostě i ty moderní technologie jsou někdy v úzkých i na tak krátkou dobu , hlavně ohledně srážek :D;-)

76
# 07.12.2022, 00:35

Mistral
Však jo, beru.
Pro mou oblast je i z těch TN pesimistický odhad do 5cm, když budu hodně optimisticky tak 15cm.

6
# 07.12.2022, 04:01

Dejvas
Je libo přes metr sněhu? :D
Ne teď vážně. Pokud vše klapne, myslím si, že i těch 40 cm nad 400m.n.m je reálných při těchto situacích. Pamatuji si jako dítě, to byla myslím zima 2005/6 jedna z nejlepších za posledních snad 20 let. Tehdy taky nejspíš přecházela TN. Pamatuji si, že odpoledne a navečer začalo totálně chumelit. A do rána měl táta nového sněhu skoro po pás. V dětských očích, se tyto situace velice rády zkreslují, proto nechci plácat čísly kolik sněhu mohlo napadnout, ale přes 50 cm to bylo určitě. Tedy chtěl sem říct, že aby i ve středních polohách napadlo i přes 40cm sněhu i za noc, tak to není nic nereálného. Absence takových situací za poslední roky spíše způsobila to, že se to pro mnohé zdá být jako sci-fi.
No jdu hledat data, to bude zajímavější.

49
# 07.12.2022, 05:40

V zimě 2005/2006 jsem měl maximum pokrývky i tady v nížině 56 cm... To hádám už nedám. Jinak v modelech od toho příštího čtvrtka dál přibývá teplých výstupů pokud to někdo sledujete ještě.. sice průměry se drží pod 0 ale ten další týden už vyvstává otazník..

12
# 07.12.2022, 06:38

Doizer
30.12.2005 ;-)

# 07.12.2022, 06:47

kapr84
hele Kapr řešíš hovadiny od příštího čtvrtka, zatím není jasnej ani vikend, počkej jestli se sem vyleje studenej vzduch co začnou delat computry ;-)

109
# 07.12.2022, 08:00

kapr84
Jo, sleduju to, docela zajímavé, nechci to tady tapetovat, ale ve čtvrtek na konci výhledu Ecáku má Brno minimum -9 a Bratislava už jen -1.
Ve středu den před tím Brno minimum -16, Rovaniemi na polárním kruhu -17 a Bratislava -13. Strašně to skáče.

49
# 07.12.2022, 08:17

Dá se z toho vzít to, že i dále bude dosti srážek.. podle mě s tím dřív nebo později budou koketovat i hlavní běhy, jako teď ecmwf.. a myslím si že o tom tato diskuze i je. Tak nechápu to osočování, když je situace takhle nestabilní a jistě se bude měnit. Charlie: co nechápeš, neřeším srážky ty jsou opravdu nejisté ale teplotu na víkend ti klidně shrnu.. tak proč už se nebavit o příštím týdnu? Zdá se, že i dále budem pod vlivem níží, takže sem tam to možná nás na východě i profoukne..

Ludvicek: jo jsme všichni natěšení na zimu tak o možném oteplení ve druhé půlce příštího týdne nechce nikdo ani slyšet... Jak píšeš, je to otevřené. Ono zatím ani ještě nenapadlo.. pátek zde bude průplach. Od neděle už by se to mohlo držet, můj tip je úterý kolem 10 cm u mě..

6
# 07.12.2022, 09:17

Kapr84
Jak můžeš, s takovou jistotou napsat, že v pátek bude průplach? Modely se na ničem takovém neshodují, ukazuje to především ICON. Ostatní modely to vidí jinak.

12
# 07.12.2022, 09:22

Jisté je, že v ne a po napadne kupa sněhu. Příští týden ukazuje minimálně tady na východě ecák teplo, gfs zase mrazy. Je to hodně nejisté, budeme někde na rozhraní zimy a tepla a teď o tom můžeme jen spekulovat. Rozhodne to stejně svatej Petr nahoře.

49
# 07.12.2022, 10:33

Doizer: uvidíš.. zatím mě žádný model nepřesvědčil o opaku. Stejně bude teplota +.. všechny modely mi dávají déšť, tak nevím proč tomu nevěřit. Sněžení je naopak reálné zítra během dne.. při +1...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.