Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2022/2023

496
# 02.12.2022, 22:10

Zdravím Vás všechny, chtěl bych poprosit o laskavost - toto vlákno je na téma "jaká bude zima 2022/23". Na příspěvky ohledně např. že dnes sněží klidně založte nové téma s názvem např. "Počasí od 01.-07.12.2022" apod. Takto je tato diskuze "zaplevelena" směsicí různých příspěvků. Díky moc a pevně věřím, že i Vy ostatní to oceníte ;-)

# 02.12.2022, 22:20

Napadlo teda mnohem víc než jsem čekal, ty zelené odrazy udělali své,ikdyz to bylo tak na 30min, byl jsem v Holicích a tam nic moc (poprašek) , ale v Moravanech teda už i na schrnovak. Potkal jsem akorad sypače, by to roztalo i tak. Možná ještě nějaká přeháňka bude. -1, tráva 3-4cm ,auta k 5cm

# 02.12.2022, 22:21

A pásu rozpadu, klasicky když se to dostane za prahou na SZ. Konečná, max 1cm

148
# 02.12.2022, 22:23

Peter Sedlák 1
zde se celkem slušně sype.. ale bude to už končit taplota stále mírně klesá.. je asi -0,9C a sníh odhaduji na 2-3cm+ uvidíme kdy začne foukat a započne oteplování

238
# 02.12.2022, 22:28

andy206
Jo už teď má diskuze 83 stránek a to vlastně zima ještě ani nezačala :D
Co pamatuju já a možná pár místních držáků (Stranik, space, ota, Petr75, Petr12, kuba, TommyAst) 10-12 let zpátky tak jsme taky zakládali jiný témata jen k opravdu významnějším událostem, kdy mělo napadnou třeba aspoň 10-15cm a víc i v nížinách. Tehdy jsme taky měli 80-150 stránek za zimu, ale je fakt, že kdejaký poprašek nebo 2-3cm jsme týden dopředu od rána do večera neřešili :)
Což asi možná i souvisí s úbytkem těch zajímavých situací, povedených zim a pomalu se lidi začínají modlit za 5-10 čísel sněhu o kterých jsme se tehdy možná bavili den dopředu a pak poslali fotku jak to dopadlo.

55
# 02.12.2022, 22:38

Prady
Ale prosímtě. Já jsem tu byl před těmi deseti lety taky a jásal jsi tu nad 3 cm na Zličíně stejně, jako všichni ostatní, tak teď nedělej z USA hrdinu. :D
Jinak máme už 5 cm a pořád se slušně sype. Je to tedy rozhodně víc, než jsem čekal a vypadá to moc pěkně. :)

40
# 02.12.2022, 22:59

Tady můžete vidět, kde asi nejvíc napadlo, ale je to předběžný.

andy_206
Psát to sem je vlastně lepší. Kdyby se zakládalo nové téma na každou "blbost" potom by to bylo teprve zaplevelené. Jaká bude zima stejně nikdo neví a řeší se výhledy na týden - 14 dní. Vždycky to byla směsice, nic nového...

hydro.chmi.cz
148
# 02.12.2022, 23:00

Aura1
to neodpovídá realitě.. tu spadlo mnohem více jak 0, něco
sníh leží všude.. i v okolí Náchoda a dalších měst

40
# 02.12.2022, 23:02

Kokos342
Nedivím se, ono to kolikrát moc nesedí. Je to jenom orientačně.

Nejspolehlivější jsou vždycky údaje přímo z terénu.

Tady sněží i když radaru není skoro nic nad mojí oblastí a není to poprvé...

edit: Tak už ne. Právě úplně přestalo...

148
# 02.12.2022, 23:09

Aura1
poslední přeháňka a mezi drobným sněžením propadávají velké vločky.. to je prostě krásný..

40
# 02.12.2022, 23:28

Nové ansámbly pro moje souřadnice od ECMWF. Rozhodně to vůbec nevypadá na zimu, téměř skokově to jde do tepla a to to vypadalo ještě před pár dny úplně jinak a velmi nadějně. Z tohohle bude zima akorát na horách a v nížinách ledové dny zcela těžko...

Lidi já to vzdávám, už to přestanu sledovat. Letos nejnadějnější nastavení směrem do zimy a nakonec z toho nebude skoro nic. Prostě si počkám a něco přijde později.

Zatím bylo jenom oddalování, zmírňování, rušení a to to sleduji už několikátý den. Indexy a všechno okolo ztrácí smysl. Prostě není přáno...

850hPa - hrůza, zima jak řemen fakt, velikánský potenciál..., meteociel.fr
Takhle to vypadalo před pár dny..., meteociel.fr
# 02.12.2022, 23:44

Ondris
Tak tohle se hodně povedlo. :D
Já si ty fotky ze zličínský předzahrádky pamatuju taky.
Dneska se tomu říká: “sledujeme online”. :D

# 03.12.2022, 00:03

Aura1
Taky ty vaše indexy jsou největší zhovadilost na světě :D Tak se nedivte potom.

Zajímavé je, jak s fialový skvrny na radaru padají docela velké kusy, jsem snad ještě neviděl 🤣
Inpocasi jak uvádělo poprašek kromě západu, tak tohle je už pořádnej poprašek teda 🤣
Nad Brnem se zase něco kupí,to ještě může do rána překvapit :cool:
Než se oteplí,tak aspoň je voda

148
# 03.12.2022, 00:14

tu stále sněží bez odrazů.. no tak jsem zvědavej co bude ráno

12
# 03.12.2022, 00:22

Aura1
Nač ta skepse? Máš pravdu, že teď sledovat delší výhledy nedává smysl, to rozložení je poměrně dynamický a obtížně předvídatelný. Konečně i to dnešní sněžení se ještě před pár dny nečekalo. Třeba ecák teď počítá na 10 dní spíš nezimu, ale géčko maluje to nejlepší, co k nám může přijít - TN od jihu, výrazný rozhraní, vpád studena od severu... U nás 70 cm za tři dny. Je to samozřejmě k pousmání, protože zítra to bude vypočítaný jinak, ale jen to ukazuje, jak je to na vážkách a nerozhodný. Však se dočkáme :)

38
# 03.12.2022, 05:10

Trocha zimní atmosféry:snih::snih::snih:

148
# 03.12.2022, 06:05

tak sníh zde leží v rozmezí 3-4cm.. opravdu krása

238
# 03.12.2022, 06:08

Ondris
Alejandro.Marquéz
No moment hoši, na Zličín jsem se stěhoval až 2016 a nutno podotknout, že předtím nebyla snad 3 roky žádná zima :D Pravda, že v tý době jsem posílal dost aktuálních fotek....hlavně jako report dění.
Pořád se ale nevylučuje moje tvrzení, že jsme tehdy takový události zdaleka neřešili tak intenzivně a neupínali se k nim s takovou vervou pomalu týden, deset dní dopředu :) Moc se teď doufá v jednotlivé výstupy modelů podle toho co mají za 8-14 dní dopředu.
V US teď tak leda můžu šoupat nohama, protože za celý podzim jsme měli max jednou poprašek a to je vše, navíc zima pořád v nedohlednu tak doufám, že to aspoň vyjde na druhou půlku prosince v CZ a Nový rok :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.