Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2022/2023

273
# 01.02.2023, 09:48

Zachar
Tady taje i to málo co zbylo a padá déšť se sněhem při +1, max. půjde k +3, zítra +2 a v PÁ snad +5, sníh nemá šanci, ochlazení mi potom vadit nebude, mám na záhonech posekanou trávu jako mulč + svazenku, takže peřina bude i bez sněhu a přemnožení hraboši potřebují pořádně vymrznout, ale ten obrat modelů je teda kolosální.

22
# 01.02.2023, 12:12

Je škoda toho pátku u nás bude asi :prsi: dětem se blíží prázdniny a :snih:by se hodil....

12
# 01.02.2023, 15:49

Zachar
To je klasika, podobný jak předvánoční oblevy. To abysme náhodou neměli radost :) Zrovna tyhle dny jsou přesně ty, kdy si můžu říct: "Být tak o blbý stupeň, dva míň, mohla být půlmetrová peřina". Před dvěma týdny napadlo čtvrt metru a v tomto týdnu to střídavě taje, padá do toho mokrý sníh a taje... No nic, je třeba být pozitivní, aspoň je dost vláhy. Myslím, že pokud nepřijde extrémně suchý jaro, tak vody je v půdě pro obilí i stromy dost.
Btw., otázka je, až se v sobotu začne ochlazovat, kolik toho zase zpátky napadne.

# 01.02.2023, 16:46

jaro možná, hup do horkého léta, podzim až do prosince, zima do května.

76
# 01.02.2023, 18:57

To ochlazení se stále víc a víc posouvá..jen aby vůbec nějaké nastalo.
Pravděpodobně v pondělí se sníh udrží i v nížinnách :love:
no příští týden bude zajímavý, pokud budou slušné přeháňky tak ten sníh se udrží všude :love:

168
# 01.02.2023, 19:01

JUGOCV
Gfs ho má stále stejně od pondělí celodenní mrazy ,uvidíme co Ecak.blby bude že se toho sněžení asi moc nebude.

76
# 01.02.2023, 19:11

kuba
aspoň že teď sněží hustě a v okolí byla bouřka, docela šupa..tuhle situaci jsem zažil naposledy na základce.. :blesk::D

# 01.02.2023, 19:15

GFS stále drží zimu. ICON stále tepleji. Na úterý či středu příští týden se oba modely liší třeba o 8-9°C... to je dost na to že je to za méně než týden. Uvidíme co večerní ECMWF. Zatím to je tedy situace velmi zapeklitá.

Ještě jsem ze srandy kouknul na GEM a tenhle model je fakt pouťová atrakce. Ten dává nám tady u Prahy na příští týden ve středu po ránu -20°C. :D:D . ICON +1°C. GFS -8°C.

110
# 01.02.2023, 20:30

JohnBattler
Gem je prostě anglicky drahokam. Hotovej poklad!:D

# 02.02.2023, 10:24

Modely už jsou tak zkažený a nepoužitelný, že ty rozdíly už jsou opravdu směšny. Ecmwf jede teplo, GFS mrazy.

12
# 02.02.2023, 11:11

zimník1
Souboj hmot. To je jako doma - hospoda s kámošema nebo divadlo se ženou. Taky kolikrát nevíš dva dny dopředu, jak to dopadne.

110
# 02.02.2023, 11:21

Dejvas
zimník1
No, už se asi dohodla nějaká plichta, příští týden v našem kraji jsou oba ve shodě aspoň v tom, že zřejmě nebudou ledové dny...

Zítra si udělám stejné srovnání a uvidíme trend...

inpocasi vyhled Brno
# 02.02.2023, 11:24

ludvicek
Nečekaně. Už ať tohle trápení nezimní skončí a je jaro. Už si naladěný na teplo.Nemam zájem o teploty kolem nuly

168
# 02.02.2023, 11:38

No už i gfs dost oteplil a má tam na příští týden teploty kolem nuly a žádné celodenní mrazy a hlavně úplně beze srážek, takže to už tak asi zůstane, dalo se to čekat když byl jediný co tam měl silnější mrazy,ale držel to tam dlouho.

76
# 02.02.2023, 11:40

kuba
uvidíme jak to nakonec dopadne..
furt věřím ve studený pád.. :snih::snih:

386
# 02.02.2023, 13:01

kuba
Já sem teď skoro záměrně, nepřispívám, protože, když jsem se díval, co se tam má odehrávat.. tedy udělat z toho predikci to je kumšt.. i ten PV, jednou je tam +15m/s, pak -8m/s, pak 0, a pak zase +18.. plus rozdělení, nerozdělení... atd, a GSF si tam tvoří níže.. nahoře, pak dole, pak napravo, pal nalevo, pak je z toho výše..podle všeho může být uplně všecko..:D

# 02.02.2023, 13:16

palma
Chtělo by to rozseknout. Dáša Honsová na plac :D

171
# 02.02.2023, 14:57

palma
No ty predikce s PV jsou dosti různorodé. Aktuálně to maluje rozpad a -17m/s v zonálních větrech. Sice by to přineslo v takové poloze nějakou chladnou epizodu i do Evropy, ale už by to nemělo takovou sílu. Hezky by to dopadlo ale na hory, takže to by bylo jedině dobře. Hlavní pozitivum by bylo, že pokud by se tak stalo, tak by pak mohlo být jaro už bez vlivu jarního rozpadu a bylo by tedy teplé jaro. Jinak musím uznat, že krtek, co mě zde terorizuje už pár let, tak letos už začal terorizovat opět a ve velkém. :D Zase musím uznat, že je to fascinující pohled.

# 02.02.2023, 15:38

No takže ohledně příštího týdne: modely se začínají pomalu více přibližovat a je jasná, že ta arktida co dával GFS opět nevyjde. TV nebude někde u Petrohradu, ale mnohem více na jih. Bude to taková ta klasika přes den lehce nad nulou a v noci mráz. Pokud se vyjasní tak trochu přituhne, ale v teplejších oblastech to pořád bude jednociferný mráz. Takový výsledek se dal čekat. Teda pokračujeme dál v řekněme průměrném počasí. Jediné co si přeju aby už konečně bylo trochu sušší a slunečnější počasí. :slunce::slunce:

386
# 02.02.2023, 16:04

Aidamko1
Já taky doufám, že půjde o postupné definitivní zpomalení, pak oslabení, či rozdělení, s výlevy studeného vzduchu někdy do března, případně začátku dubna a pak pozvolný nástup jara, s odtáváním na horách, to by byla paráda a asi nejlepší scénář, teď jen, aby napadlo co nejvíc sněhu tam na horách.. tady už je to jedno, stejně to vždy hned roztaje..

p.s. trochu se obávám letošního jara i léta, protože teď už je třeba sluneční cyklus na vyšší úrovni, než bylo minulé maximum,( a to predikovali, že bude tento sluneční cyklus slabší, a maximum má teprve přijít na konci tohoto roku) sice to v součtu v teplotách neudělá nějaký velký skok, ale nějaká desetinka to je, plus El Nino nastoupí, takže zásoba vody na horách se šikne..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.