Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Vánoce 2021 - počasí

73
# 20.12.2021, 10:38

JUGOCV
Ten graf je zapíchnutý v Bruntálu v nadmořské výšce cca 550 m.n.m.

33
# 20.12.2021, 10:43

Tak Dasenka na novinkach pise ze je to drama a ze taky nema jasno jestli bude zima nebo teplo :)
tak vime porad prd :prsi::snih::led:

379
# 20.12.2021, 10:52

Ai-kun
:D
Dáša to pro jednou vidí rozumně..
Jako hranice S proudění, kam až to zatéká, už je šikmo přes Alpy..Ty by mohly právě tvořit ten rozdělovník..
Ten JZ expres má dvě překážky, TV a to S proudění.. Uvidíme:)

110
# 20.12.2021, 10:54

Ai-kun
No nevím, Ecák (teď konkrétně v jeho norské variantě yr.no) tam už celkem pevně drží oteplení na štědrý den a pak červený čísla až do konce výhledu. Je to v Brně teda, ale myslím to tak dopadne pro větší část území (vycházím z toho, že Plzeň má teplejší předpověď než Brno, takže klasicky v zimě na západě tepleji než na východě, v létě pak obráceně). Vobrázky sem dávat nebudu, ale vypadá to fakt celkem jasně.

2708
# 20.12.2021, 10:59

Zatímco v mojí obci sníh nebyl tak kopcích už ano v noci sice padalo ale neudrželo ae to, Jihlava taky nemá bílo ale začínají se kupit mraky a před chvílí padaly sněhové vločky, snad to brzy zesílí to silnějších přeháněk:)
swan1
Pravda to JZ proudění má překážku S bude bojovat s JZ, záleží jak hluboká bude ta TN v Atlantiku ta to rozhodne

wyc
Avatar
7
# 20.12.2021, 11:12

Zeptám se asi trochu hloupě, ale podle toho, co tu píšete, jaká je pravděpodobnost, že by ten vánoční scénář mohl skončit v zimním duchu? Je už rozhodnuto nebo to skutečně bude otázka pár hodin před vánoci? Díky

379
# 20.12.2021, 11:13

Tutugon
V Atlantiku už to uhýbá k S, tam úřaduje TV, zatahuje to tam nahoru, blokuje..
A ten spodek co míří k Z přes Španělsko, ten by se mohl ve Středomoří zkroutit do TN a mohlo by to být dost zajímavé..

379
# 20.12.2021, 11:42

wyc
Za mě, rozhodnuto ještě není..Jen můj názor, ale jak jsem právě slyšel v rádiu, je to i názor ČHMÚ..

19
# 20.12.2021, 11:43

wyc
Vzhledem k tomu, jaka je to slozita situace a jak se predpovedi meni, bych videl jeste malou sanci na zimni variantu. Nicmene ja za sebe pocitam s teplem, abych pak nebyl tolik zklaman. :)

273
# 20.12.2021, 11:45

JUGOCV
Já začínám vánoční týden s mrazy a pak těch -8 uprostřed týdne není málo, takže naprostá spokojenost, konzumní typ lidí slaví jen volno a konzum, já už slavím od slunovratu a dárky jsou spíše pro symbolické a pro děti.

110
# 20.12.2021, 11:54

Yurri
Letos právě to vychází celkem duchovně. 24. 12. je v 15:00 klasicky "půlnoční" mše pro děcka, pak 25. chodíme pravidelně celá rodina vymrzout do kostela na "Rybovku" no a 26. obvykle už ten konzum, ale letos je neděle takže to se asi taky dokopeme a dáme si to potřetí.;-) A pak v týdnu máme nachystaný žaludy pro lesní tvory a půjdeme taky do ZOO to tam trochu finančně podpořit. Já myslím, když bude jeden den vyloženě lenošení, bude to až až.

168
# 20.12.2021, 12:00

swan1
To víkendové teplotní rozhraní se posouvá každým výstupem víc k jihu, teď už by měla snih severní polovina Čech, v Německu dokonce do pondělí až půl metru sněhu a od pondělí celodenní mrazy, no bude to ještě zajímavé sledovat a jak píšete tak ten pátek taky ještě není úplně jistej :snih:

wyc
Avatar
7
# 20.12.2021, 12:19

Pokud bude ten trend takový, jako dává poslední GFS pro nás, seveřany, tak bych řekl, že se ty vánoční svátky zlomí. Ta hora uprostřed tam vůbec nepasuje :D Jsem zvědavý, co k tomu řekne další ECÁK.

379
# 20.12.2021, 12:20

kuba
Ten chladný vzduch je už i v jižním Německu, dle mého se dostane do Alp..dál k JZ asi ne..
Ale to by nám stačilo..
JZ expres zpomaluje, je blokován částečně TV a své sehraje i to S proudění..
Je to určitě zajímavé sledovat a celkem ještě dost otevřené..dle mého..

22
# 20.12.2021, 12:45

ty jo tu od rána sypou krupky ,není to tak nadýchané jak prachový ale je to hodně na husto,-1

# 20.12.2021, 12:52

ludvicek
Já nevím , ale neřekl bych , že na Karlovarsku (tedy na západě) je v zimě tepleji, než na Brněnsku ;-)

110
# 20.12.2021, 13:22

Novorolak
No jo, ale to jsou Krušný hory, Doupovský hory, Slavkovskej les..., vy tam máte samej kopec. To u nás, kdyby takhle byly kopce, tak jsme v zimě druhý Alpy.:D

273
# 20.12.2021, 13:39

ludvicek
Hezky to máte naplánovaný, oslavy týden po slunovratu tady byly už tisíce let dávno před křesťanstvím, ty chrámy beru vždy tak, že záleží na vás, čím je vyplníte, jakým obsahem, výzdobu beru jen jako umění poplatné době a koncerty pro dobré naladění ducha, což je dnes poměrně důležité. Moje hudba je vítr ve stromech, o které se starám a vím o každém poranění na kmeni či větvi, je to nepopsatelná energie, která vás dokonale uklidní a vyladí, přicházíte pak domů vždy s úsměvem od ucha k uchu, starostem pozemským se jen smějete.

110
# 20.12.2021, 13:47

Yurri
Jo, zrovna ta "Rybovka" je hodně přírodní,...cvrlikáním přelibým, ptáčků zvučí keř, rozlehá se les...." Tak si to po svém užijte taky.

2708
# 20.12.2021, 15:18

kuba
Ty Němci si fakt užijou tohle jim závidím, škoda že jsme tak na jihu, foukne to z Itálie a máme to..
Leda že by ten Atlantik tolik neúřadoval..:!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.