Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Výrazné ochlazení a sněžení od 6.2.2021

# 06.02.2021, 13:07

swan1
A že bude sníh a - 15 víte jak? :!!:

# 06.02.2021, 13:09

Frantis95
Nevím proč mě urazite???Píšu realitu. A to nemluvím o tom co vyšlo asi před týdnem a půl od ČHMÚ mrazu se v únoru nemusíme bát a teď -20 taky by se vám nelíbilo kdybych pro vás dělal a svoji práci bych odvedl na hovno chválil by ste mě jako šéf jo a ještě prémie by ste mi dal??asi ne A vím že výstraha platí do nedělniho rána pane profíku😉

386
# 06.02.2021, 13:09

swan1
Mno, to jaro tam bylo v předpovědi, teď je tam zima..:cool:

80
# 06.02.2021, 13:10

Jiří24
Nerad bych Vám rozbil představu o počasí, ale není úplně deterministická disciplína :cool:

# 06.02.2021, 13:10

Frantis95
Frantis to bylo opravdu přehnané ;-) vy Pražáci jste jistě velmi vzdělání

F4
Avatar
109
# 06.02.2021, 13:12

No GFS i ECMWF se s tím nemažou, od čtvrtka do soboty denní maxima kolem -9/-10 a minima pod -20 všude. :D Navíc žádné zmírňování moc nenastane. Pokud se to stane, tak poprvé za těch 17 let, co počasí sleduji, naměřím -20. Poslední arktický den byl v prosinci 2010. Ale je to daleko a důležitější jsou teď srážky. Už jsme klesli na 1°C a padá morký sníh, který se začíná sem tam chytat.

Jinak můžete prosím zahodit nenávist a osobní útoky zrovna když nastává, možná, nejzajímavější situace v tomto roce a vlastně i za poslední roky?

386
# 06.02.2021, 13:13

Jiří24
Pokud pracujete u kanalizací, evidentně nebudete mít problém s výší svého platu..:!!:

# 06.02.2021, 13:13

Jiří24
Myslím si že je to hlavně kvuli tomu , že po nich lidé chtějí nerealné věci. Jako je přepdověd počasí na měsíc , to je prostě pitomost , to nejde předpovědet. To je jako kdyby po vás někdo chtěl postavit stroj času :D. Taky by jste to nedokázal.

A výstrahy většinou vydávají dobře. Slovní předpovědi počasí od nich jsou taky většinou přesné. Ale měsíční výhled počasí je prostě pitomost to předpovědet nejde. To se odvijí podle průměru hlavně.

379
# 06.02.2021, 13:14

Hrádečák
No smirte se s tim, ze teplo v pristim tydnu vam fakt nevyslo..
Budte v klidu, fakt neziram jen na maluvky modelu..
Rozhodujici je pro me aktualni synoptika.., rozlozeni tlakovych utvaru, jake v tuto chvili je..
A to uz je hodne jednoznacne...

386
# 06.02.2021, 13:14

F4
Je tam změna až někdy k 20.2. Vypadá to na slušnou epizodu, koukal jsem i dal, tam to pak kresli mohutny hupanec do tepla, zajímavé, a pro přírodu nic moc.

# 06.02.2021, 13:16

Srážky už jsou jen ve sněhu a drží se to na trávě a to i když je +1°C. Takže máme zatím poprašek. Ten snih je trochu intenzivní

17
# 06.02.2021, 13:17

Jiří24
No uvažte jak je tato situace složitá, od samého začátku kdy oní začali mluvit tak vždy uváděli, že není jisté kdy, kde a kolik spadne. Vemte si mojí oblast ještě dopoledne výstraha na novou sněhovou pokrývku a ejhle teď už tam máme zas jen ledovku, protože se to hold celé posunulo než jim počítali modely nám tu akorát lehce sprchlo 2-š milimetry. Hold nemají to LEHKÉ a není jim co závidět.

# 06.02.2021, 13:17

Peter Sedlák 1
Ano jede to skvěle, počítám že do pondělí 15-20cm dáme , ne li více, minule u nás spadnou ani 15cm nemělo

53
# 06.02.2021, 13:18

Souhlasím s uživatelem F4, chováte se s velkým prominutím jak v prasečáku, omlouvám se za ten výraz, ale je to tak. Neřešte spory a hádky, máme situaci jak z učebnice, která se vyskytuje tak jednou za několik let, tak se nehádejte.

O profesní způsobilosti tady nikdo nemůže nic říkat, nikdo není nijak zkušenější než všichni ostatní, meteorologem není nikdo z vás, tedy tím vystudovaným.

Klid.

48
# 06.02.2021, 13:23

550mnm jsem spokojeny. Snezi dost.

# 06.02.2021, 13:24

Jiří24
A vy snad máte právo urážet školené profesionály ČHMÚ? Že si neumíte správně interpretovat měsíční výhled je Váš problém, kdybyste ho sledoval déle, tak víte, že měsíční výhled je relevantní pouze na týden dopředu, zbytek už je pouhý odhad dění, které by mohlo na základě ansámblové předpovědi nastat. Nevím kde jste přišel na to, že meteorologové odvádí svou práci na h*vno, celkem by mě to zajímalo, vůbec nemáte ponětí, co profese meteorologa obnáší, a kvůli bulvárním médiím, která nevhodně interpretují předpověď, jsou pak proklínáni laickou veřejností. A když tedy víte, že je výstraha do neděle 5 ráno, nebylo by lepší dělat závěry až tehdy? Já jsem si celkem jistý, že Vám tam v průběhu večera a noci 5-10 cm napadne, ostatně tak to předpovídá mnoho předpovědních modelů.

PatrikMO
Proti takovému názoru je třeba bojovat a doufám, že se s jeho názorem na ČHMÚ neztotožňujete. A když už jsme u té vzdělanosti, divím se, že kolegu nepoučujete o jeho pravopisu, evidentně mu nefunguje klávesa s čárkou.

379
# 06.02.2021, 13:24

palma
:D
No bylo, ale...
To jaro tam bylo kolik, 7,8 dni pred situaci..? Navic ta zima tam byla tesne vedle, bylo to velmi, opravdu velmi nejiste a otevrene..
Ted uz se tu bavime o pozitri, o naproste jednote modelu a taky nastale synoptice, ktera je uz hodne jasna..:cool:

496
# 06.02.2021, 13:25

Včera po 21.hod se na pár hodin rozesněžilo a napadly 2-3 cm. Jinak dnes od rána trvale, ale spíše slabě sněží při teplotě -0,4 C. Z toho zmrzlého deště/mrznoucího deště mám celkem obavy. Pokud se to vyplní, bude to opravdu nebezpečné.

PS. zbytečné příspěvky některých uživatelů, kde rádi třeba útočí na ČHMU, modely, množství srážek v předstihu atd. si zasloží adekvátní odpověď. I mě to štve. Měli by si prostudovat nějaké čtení "jak psát konstruktivní příspěvky" apod. A nebo třeba vzít všechny ty aktuální výstupy a představit svou předpověď ...

Dnes 13:15
65
# 06.02.2021, 13:28

Tak v Blansku jsme se už dostali na 0°C z ranních 3°C, poněkud dřív než jsem čekal. Na trávě se to už začíná držet a vše co teď spadne, už bude vytvářet nějakou neplechu.

238
# 06.02.2021, 13:33

Tak já už nevím, v těch předpovědích je bordel. Něco jinýho dává Aladin a tohle pro změnu přistálo před hodinou na fb stránkách ČHMÚ. Podle tyhle mapy bysme měli dostat 15-20cm, zatímco podle Aladina sotva 5cm.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.