Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Budou v únoru silné mrazy?

19
# 03.02.2021, 15:49

Prady
V Novy Pace jsem vyrustal, takze presne vim o cem mluvis. To se rika porad, jakmile vyjedes "Babák" (triproudy kopec pred KÚ), je uplne jine pocasi. Ted me to casto stve, ze jsem v LB, protoze je to 10 km a rozdil ve snehu byva velky. Ale co uz :) nastesti mame hory kousek a tak muzeme vyrazit klidne i po praci. :)

238
# 03.02.2021, 15:56

Zebas
Tam je prostě ten zlom z nížiny do Podkrkonoší. Já pamatuju situace, kdy za Úlibicema před stoupákem jak je odbočka na LB, tak dole nesouvislá pokrývka a o 2 kilometry dál na Kumburským Ú. 25-30 čísel sněhu. Další meta pak začíná na místech jako je Vrchlabí nebo Mladé Buky. Tam je další zlom do jiných "nesmyslů", kdy každý kilometr po silnici je obrovský posun 😀 Je fakt, že od vás to je na hory co by kamenem dohodil. U nás můžeme maximálně vyjet na Křemešník / Čeřínek, ale to je jen 765m.n.m. a zas tak velký rozdíl mezi námi to není...Asi tak jakože na Silvestra tam bylo 3-5cm sněhu a u nás nebylo nic :)

19
# 03.02.2021, 16:40

Prady
Ono posledni zimy uz to neplati. V jc neni snih, na Pace neni, Vrchlabi zbytky a dal mozna neco malo. :zz: kde jsou ty casy kdy nebyl problem i u nas v Pace 1m snehu. Hele tak jestli jste se stehovali uz z Prahy za snehem, tak dalsi metu mas v Krkonosich. Pak Alpy. :D
Jinak aktualne u nas 3.4 st a krasne prsi. Zatim souvislo, rano bude po snehu.

17
# 03.02.2021, 17:20

U nás aktuálně teplota z celodenních +6 stoupla na +7 a začíná pozvolna zesilovat vítr, ale zatím nic strašného to hlavní by mělo přijít až večer. Srážky v přeháňkách slabší intenzity.

182
# 03.02.2021, 18:04

Ze sněhu brzy nebude nic ... Ach jo, blázinec. :(

Čáp83 Viděl jste tu neprohrnutou silnici od Vás k nám (tuším že v sobotu to bylo?) :D To nemělo chybu! Nějak se našim lenochům nechtělo nebo co ... Jo jeli, ale až večer jak se začalo prudce ochlazovat. Jsou tu velké stížnosti lidí na neúklid sněhu v ML a okolí, katastrofa. Před barákem téměř vedle technických nám to ani neprohrnují vůbec! Chodník, parkoviště! Serou na to .... Máme tu nějaký lemply nebo co.

386
# 03.02.2021, 18:06

Jo, je to teď divočina, i NOAA indexy AO a NAO neaktualizujou už druhý den, vortex pod GFS aktualizuje asi jednou za týden, tak jsem z toho trošku rozpačity, jestli mají nedostatek dat, nebo prostě, nevědí, ale což, nějak bude..;-)

19
# 03.02.2021, 18:13

Stranik
Ja bych snad radsi kdyby u nas nejezdili vubec. V patek napadlo tech 10 cm, hned v noci do toho naprselo a zbylo cca 7 cm. To bych projel v pohode autem, ale jede s radlici a udela mi haldu pred garazi. Tu uz neprojedu bez odhazeni. Jako hazim snih rad, ale jsem prave od patka marod a nemuzu, respektive me to zmaha. Takze nam sem klidne ty vase neuklizece poslete. :)

# 03.02.2021, 18:41

Zebas
Já zase nesnášim , když napadnou 2 cm sněhu a oni na to nasypou 2cm soli :D

19
# 03.02.2021, 18:46

Novorolak
To u nas moc nedelaji. :) v ulici by stacilo nevyhrnovat, auta to ujezdi a pohoda. Traktor to uklouze a je to o dost nebezpečnější. Ale to je muj nazor, je to jejich prace, tak se na to nemuzou vykaslat jako v Mariankach. :)

26
# 03.02.2021, 18:48

Tak během půl hodiny tu stoupla teplota o 2,5 °C už to tu profouklo :vitr: Jinak se teplota pohybovala celý den okolo 3,5 °C. Aktuálně 6°C

# 03.02.2021, 18:57

Kubina
Jo jo , koukám jak to leze . Jsem zvědavej , jestli bude ještě ráno nějaký zbytek sněhu . :)

17
# 03.02.2021, 19:08

Stranik
Ano bohužel k práci svých kolegů se radši ani nebudu vyjadřovat. Ta sobota byl mazec a když jsme vyjížděli večer kdy nás zavolali už z křížkem po funuse kdy už dost mrzlo tak už se stím nic moc dělat nemohlo hold ani sůl už není všemocná . Město už není naše to je TDS. Jinak bude zajímavé až si CHKO prosadí údržbu ll / 230 Varskou až k Tepelský křižovatce bez soli jen drť jako si prosadili celé M.L mimo hlavní . Takže vše o lidech. Jinak od neděle zase noc tak uvidíme jak to dopadne nakonec stím sněhem .

96
# 03.02.2021, 19:15

Novorolak
Obleva vypadá takto:

https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/vysluni/?...

Teď po dešti zesílil ještě teplejší vítr. Sníh sice vydrží, ale jsem zvědav kolik. Zítra na konci té teplé vlny přeměřím a převážím. :-)

17
# 03.02.2021, 19:18

Stranik
Jinak takhle to vypadalo Kynžvart Stará Voda když v šest hodin volal mistr, že vše je ok a že stačí když vyjedeme v 10 samozřejmě večer kdy už bylo -5 tak co může pak člověk dělat .

26
# 03.02.2021, 19:18

Novorolak
Uvidíme.... ale počasí má pěknou dynamiku aspoň je co pozorovat ;-) :snih::prsi::vitr: jen toho :slunce: je proklatě málo

2673
# 03.02.2021, 19:24

ROFA
No něco vám snad vydrží, když jste tam měli půl metr:) to já už nemám co měřit:D, déšť a teplo vykonalo své a z 15 cm jsme během 3 dnů na 0..
Teď aby to ještě vyschlo, a klesla hladina, potok úplně hučí ráno se podívám ten 1.SPA by mohl být

# 03.02.2021, 19:42

Čáp83
Teď koukám , že jsem to s tou solí asi přehnal . :D Aspoň doplním , že mi šlo ochodníky :D

96
# 03.02.2021, 19:51

Tutugon
Tak mi to nedalo a došel jsem změřit alespoň výšku sněhu. Na posledních 24 hodin tání máme ještě 32cm. To na 100% dáme. :)

17
# 03.02.2021, 19:52

Novorolak
To je úplně v pořádku za těch osum let co tu práci dělám sem si zvyk. Naštěstí ty chodníky neděláme jen silnice:D

182
# 04.02.2021, 01:39

Čáp83

Jj, přesně tak ... :) Ale vyšlo to cca přesně jak zde předpovídali s tím ochlazováním v Sobotu. To nebývá často. Nějak se zdejší předpovědi konečně upřesnily mnohem více do reality ... dříve tady byli mimo skoro téměř vždy. :D Na to se nedalo už ani dívat.

Jinak přeji úspěšnou práci a at' to hezky jde. :) S tou drtí to zas bude průser a jízda o hovně ... ono stačí že jsou prosypaný ML a stejně se jim to na sluníčku propadá pod sníh a led takže to ztrácí úplně efekt. A až to vše roztaje, tak chodit a jezdit v té drti to je teda něco ... Jeden rok používali nějakou ostrou drt' - to byla přímo katastrofa jak bylo vše rozpíchané :cool: Dokonce i kočárek s nafukovacíma kolama se dal na tom píchnout. To bylo něco. :D :zz: Tady se furt něco vyvádí za hlouposti a kraviny ... to jenom zdejší obyvatel žasne.

Konečně mám zase plně průjezdné parkoviště před barákem ... vše roztálo a technický do toho ani nehrábli. :D :( Přitom kolem toho jezdí neustále ...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.