Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Teplotní rozhraní, déšť, sněžení a ochlazení 28.1. až 31.1.2021

148
# 29.01.2021, 17:27

tak super po krátkém dešti opět čistý sníh a teplota jde dolů podle Aladina dostaneme až na -1 :cool:

# 29.01.2021, 17:28

Sice to přešlo už v poprchavani ale teplota klesla na -1 :!!:

238
# 29.01.2021, 17:29

Tak u nás teď takhle...pořád 16-20cm souvislé pokrývky, na polích by se běžkovat nechalo, ale teď teda poslední 2 hodiny chčije a je 2.5°C. :(

Tutugon
Tak jsme byli teď se ženou na nákupu v Pelhřimově, zpátky jsem to vzal přes Olešnou, Sedliště, Vyskytnou a shrnul bych to asi takhle: Osa Milíčov-Nový Rychnov-Sázava-Křemešník je sněhově úplně výrazně jinde než okolí, což mě teda dost překvapuje, jak velké rozdíly jsou i na krátké vzdálenosti. Třeba i ta Vyskytná má už opticky výrazně méně sněhu. Jakmile se začneš blížit k Chaloupkám, tak se to zlomí a v pohodě by se dalo ještě i na běžkách. Každopádně se omlouvám, že budu trochu pesimistickej, ale podle Pelhřimov, u vás až po Vyskytnou už zítra nebude žádný sníh vyjma nějakých sem tam zbytků a nahrnutých hromad. Už teď hodinu zpátky byly v Olešný dost místa, kde nebyl žádný sníh, pole skoro úplně bez sněhu, Sedliště to samý a ve Vyskytný se to jakž takž začíná lámat k lepšímu, ale i tam jsou třeba pole skoro bez sněhu. U nás naštěstí zatím nenajdeme místa bez sněhu, ale myslím, že zítra na tom budeme asi tak, jako je to teď u vás.

182
# 29.01.2021, 17:30

Dnes hnus ... déšt' od rána až skoro do ted'. :( Břečka neskutečná, po silnici potoky které neměly kam odtýkat kvůli zasypaným kanálům.

# 29.01.2021, 17:31

Predators2
Já to jen beru podle různých modelů . Myslím , že jediná šance ve vaší poloze, aby se neoteplilo až na +5 je , že by to neprofouklo a zůstali jste pod nějakou pokličkou , kam by se nedostal teplejší vzduch . U nás zatím dle předpokladu 3,6 stupňů . Začlo to jit rychle nahoru za srážkovým pásmem . Uvidíte kolem 19:00 jestli se k Vám to teplo začíná nasouvat . Ale nejsem žádnej odborník :D:D ani trochu :D:D Jen koukám na modely a různé meteostanice po ČR a sleduji ten pohyb . Tak mě berte s velkou rezervou ;-)

50
# 29.01.2021, 17:37

Ty rozdíly jsou velké tady 5cm a kousek na sever už 9cm u charlie i mráz, tady bylo celý den spíše na 0 a slabě +...

Podle mě z dnešní situace nejvíce vytěžil Ústecký kraj... což je dobře, když tam bylo furt sucho...

2718
# 29.01.2021, 17:40

Prady
Ok nevadí, jestli to zmizí všechno tak to hodím za hlavu, chvilku možná vytáhnu kapesníček ale budu se těšit na další příděl:D ale kdoví už se trochu teď ochlazuje a mělo se dál oteplovat třeba něco zůstane aspoň 5 cm starého prosím pánbíčku, jinak teď máme 10 cm, ráno jsem měli 15 cm;-) jo a u té Vyskytné, tam to je vyfoukané částečně, sám sem se divil že tam kouká místama oranice ale pak mi došlo že to vyfoukal z polí vítr, ono je to tam dost otevřený;-)

28
# 29.01.2021, 17:42

aura33
Jojo a v Čelákovicích není krom centimetru břečky nic, zato byly snad všechny druhy srážek, vč. mlhy, a teplota mezi 0,6 a 0,9°C :-)

238
# 29.01.2021, 17:44

Tutugon
Hele ono je to celkem fuk...když vidim ty předpovědi na příští týden od úterý? Jestli něco zbyde u nás, tak to stejně za pár dní roztaje komplet. Bohužel ten výhled na příští víkend nevypadá nějak extra "sněhově". Snad se ještě během února dostaví nějaká zajímavá epizoda, ale začínám pochybovat, že to bude zas 30-35 čísel.

182
# 29.01.2021, 17:46

Sobota poledne - Pondělí večer bude zajímavý, vše to zmrzne na kost.

50
# 29.01.2021, 17:50

Když vezmu, že na Libuši v Praze bylo +4°C a pršelo a tady ve stejnou chvíli na 0 a chumelilo, to jsou strašné rozdíly, v podstatě každý 1km dělá měřitelný rozdíl...

To Ústecko pod Krušnými hory si udrželo teplotu pod 0 i mělo hodně srážek, ale spíše ta východní část Ústeckého kraje...

Je to hodně dynamické počasí, stačí se podívat na zítřejší předpověď větru, ráno od Z, v poledne od S, k večeru od V, změna o 180° za půl dne a k tomu prudké ochlazení o cca 4-5°C za pouhé 3h... to se tak často nestává na studené frontě...

# 29.01.2021, 17:50

Tak máme tu konec tak v průměru za dnešek 15cm nového sněhu místama na zahradě jsem naměřil i 17cm ale na jiným povrchu i 13cm záleží jaký je povrch a kde to rychleji odtava uvidíme co s tím udělá noc má být asi 12 hodin za sebou 3 stupně pak ochlazení zítra dopoledne na nížinu samozdrejme spokojenost. :D

# 29.01.2021, 17:57

Stranik
U nás dnes taky hnus , jen chvíli padaly pořádný flákance a to dokonce až odpoledne:) už jsem myslel , že se něco možná změnilo , ale pak zase déšť :D

50
# 29.01.2021, 18:03

Když se podívám ven je to fakt pohádka, 5cm a prostě nádhera, vše bílé, možná to dělá ten mokrý sníh, ale na oko vypadá, že je ho prostě hodně, hodně... více, než člověk naměří... Když to vidím, tak si říkám, že to snad nemůže vše roztál, zatím je furt slabě nad 0 a skoro to netaje a už zítra dopoledne to tu klesne pod 0 a celý den by mělo spíše mrznout, ráno bude asi +4, +5... to bude nejvíce kritické, kdo ví třeba počasí překvapí a bude jen +1, +2...

F4
Avatar
109
# 29.01.2021, 18:07

aura33
Ano, po těch letech konečně srážky a sníh a navíc pěkně rovnoměrně rozloženo, žádné přívaly či povodně támhle a vedle sucho. Tak to má být. Šumava ale dnes také není marná, tam spadlo v mm prakticky nejvíce ale dost v dešti si myslím. Ale asi raději tohle, když to bude odtávat postupně. Škoda, že v Tušimicích stávkuje srážkoměr ale myslím, že při pohledu na mapu dnešních srážek je jasné, že celý SZ je ve žlutozelené, tedy mezi 10 a 15 mm, na horách i nad 15.

Jinak jsme nad 3°C a venku jsou slyšet potůčky vody a voda kapající ze stromů. :D Na takovou zátěž nížinná vegetace není zrovna zvyklá. Podle mě se za chvíli oteplí i v Tušimicích a půjde to dále k SV. Zastaví se to někde možná za Mělníkem.

1262
# 29.01.2021, 18:07

Novorolak
Jo já to taky jen sleduji. Žádný odborník nejsem.

1262
# 29.01.2021, 18:08

aura33
Mohu to jen potvrdit. Nám tu taky napadlo přes 15cm. Kokos....

77
# 29.01.2021, 18:12

aura33
Jojo, rozdíly jsou velké, brácha je nyní v Liběšicích, 18km severně od nás a mají 14cm a stále chumelí, teplota celý den slabě pod nulou.

50
# 29.01.2021, 18:14

F4
Tady je pořád asi +0,1°C a z okapu jen po kapkách, možná nějaká inverze nevím, ale mohlo by to tak zůstat :D

Ze stromů nepadá nic... zatím

379
# 29.01.2021, 18:24

Za frontou je velkej profuk a teplej..
Tady ted silnej narazovej vitr, +5 st..
Kam se to v noci protlaci, bude do rana po snehu, hlavne po tom cerstve napadanem..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.