Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2008/2009

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 19:21

Nevím co všichni hned plašíte, že zima bude na nic. Jak to můžet vědět to, že je teď extrémní teplo v celé střední a jihovýchodní evropě, kde také padají rekordy a teplota se tam zastavují i na 25st. neznamená, že zima nebude ba právě naopak. Minulý rok byl na střední sibiři extrémně teplý podzim ale od konce listopadu až do půlky března tam zažívaly extrémní mrazy mnohdy tam padaly teploty, které byly až -13st. pod normálem a také teplotní rekordy takže zima tam byla podprůměrná až o 8st. celsia. No letos to vypadá mnohem více nadějně než v předešlých 2 letech. Ono to je vždy tak, že když je v listopadu teplo lidé si myslím, že zima bude i teplá ale potom se najednou rychle a razantně ochladí a přijde sněhová kalamita a taky naopak minulý rok byl celý listopad velmi studený ale zima byla na nic. Jinak nezoufejte od příštího úterka by měli teploty spadnout pod 10st. a na horách by mělo i zasněžit.

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 19:21

Nevěřím, že by ještě kdy sněžilo, alespoň v tomto životě. Smiřte se jako já, jsou i důležitější věci. třeba zdraví.

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 19:23

laputan
Já ti garantuju, že letos na 100% bude sněžit v nížinnách to sněží aspoň několikrát i v té nejteplejšní zimě.

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 20:11

sauron

Snad budeš mít pravdu

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 20:25

:) kdo mě to tu zdupal?! hele nic proti řekl si mi proč si myslím že bude zima naprd a proč taky ne?... jaký máš důkaz že zima bude jaká být má?? taky já nemám záruku ale nevěřím tady těm básničkám, hezky se čtou ale vraťme se na zem, není už 20 století ve kterém byli zaručeně hezčí zimy :( :snih:

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 20:31

samozřejmě nejsem žádný analitik našich mráčků... :) byli jste tu na tomhle fóru někdo minulý rok??? možná zavzpomínáme... Všichni šťastní :) :) :) zima bude jako nikdy v americe je ten a ten hurikán to znamená že se vrány nasměrujou do evropy a protože v anglii pršíí poletí dál a budou u nás z čehož vyplívá že přez vánoce se utopíme ve sněhu WOOOOW :) :) :) silvestr a dva dny poté byl sníh v nížinách (15cm max.) zbytek zimy :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :prsi: letos jste si vymysleli jiné básničky? laskavé

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 20:31

;-) bez urážky

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 20:32

to mas recht ve 20 stoleti to bylo asi super,ted to stoji opravdu za prd mela by se ČR posunout vice na sever,za 20 let,tady bude snih nad 300m,pod 300 bude snih jen v noci a jeste bude tat.

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 20:35

a stim ochlazenim jeste o tom nediskutujte to se 20krat zmeni,a vedet budem az tak o vikendu,tak ze klid vsichni asi vime ze tam je mnohem mene,ale znate to!!!!

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 20:41

ale jinak :( co bych dal za to aby všechno co jste o letošní zimě řekli byla pravda!!!... asi bych toho moc nedal ale stejně si to alespoň přeju... tohle není fórum ale chat

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 21:48

5.11.2008 20:34 | OCHLADENIE JE ZA DVERAMI

Do našej oblasti bude naďalej prúdiť teplý vzduch od juhu a súčasne bude počasie ovplyvňovať od severovýchodu tlaková výš. S rannými hmlami musíme rátať do piatka. Počas víkendu prejde teplotné rozhranie, ktoré prinesie zrážky. Po prechode teplotného rozhrania sa ochladí. Denné teploty sa budú pohybovať okolo +10°C a nočné okolo +4°C. Ďaľšia vlna ochladenia príde v stredu, keď cez naše územie postúpi studený front.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) konečne príde ochladenie:) :) :)

Anonymní
Avatar
# 05.11.2008, 22:18

Anonymní
No ale já psal, že tato zima vypadá více nadějně než předešlé 2. Navíc britští meteorologové ji předpovídají slabounce nadprůměrnou asi o 0,5-1st. což kdyby vyšlo tak v porovnání s předešlými dvěma zimami by to byla pro nás pěkná zima. Já to samozdřejmě nevím jaká bude ale sleduji faktoty podle kterých si myslím jaká by mohla být. Zima nemůže být jen tak musí nastat ta správná cirkulace atmosféry což se už 2 roky nestalo. Navíc zalednění v arktidě postupuje poměrně rychle a oceán je chladnější než minulou a předminulou zimu takže tak no.

8
# 05.11.2008, 22:43

trochu inspiracie

moj sen je navstivit nieco podobne

http://www.youtube.com/watch?v=P7SGFod30j0&feature =related

Anonymní
Avatar
# 06.11.2008, 13:51

20 listopadu příde studená fronta která přinese zimu a sních :snih: :snih: to znamená že vánoce mají být bílé

Anonymní
Avatar
# 06.11.2008, 14:12

Období od 1. - 10. listopadu 2008


Převážně oblačno, místy s občasným deštěm nebo přeháňkami, které budou postupně v horských oblastech přecházet ve sněhové. Po ránu a postupně místy i po celý den budou mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty 10 až 5 °C, při zmenšené oblačnosti až 1 °C. Denní teploty 8 až 13 °C, zpočátku období až 17 °C.


Období od 11. - 20. listopadu 2008


Zpočátku období převážně zataženo nízkou oblačností, mlhavo. V horských oblastech a místy i v nížinách polojasno. Postupně přibývání frontální oblačnosti se srážkami, které budou postupně i v nížinách smíšené. Na horách sněžení. Ranní teploty 4 až -2 °C. Denní teploty 2 až 7 °C.


Období od 21. - 30. listopadu 2008


Převážně velká oblačnost – oblačno až zataženo, místy s občasnými srážkami. V nížinách srážky většinou smíšené nebo sněhové. Na horách sněžení. Polojasno jen přechodně. Ranní teploty -5 až 1 °C. Denní teploty -2 až 5 °C.

Anonymní
Avatar
# 06.11.2008, 16:04

Anonym Honza...

Joo budem bobovat, ale jak jsem zmínil už nedlouho před tím, nevěřím moc tomu, ale rád bych....:)

Anonymní
Avatar
# 06.11.2008, 16:49

:snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih:

Anonymní
Avatar
# 06.11.2008, 16:50

Ja chci :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :) :) :) :) :) :) :)

# 06.11.2008, 17:38

DOČKÁŠ SE NEBUDE TO DLOUHO TRVAT.

8
# 06.11.2008, 18:10

Meteorolog Tomáš

kde sa tento kluk skoval? hehe

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.