Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Další tlaková níže 3.1. až 6.1.2021

F4
Avatar
109
# 05.01.2021, 07:46

ROFA
Ano, dole napadl 1 cm ale srážky byly na zimu slušné i jejich intenzita. Sice bylo pořád nad 0 ale sněžilo celkem intenzivně a navíc návětrně (krásně je vidět, jak srážky zesilovaly při postupu ke KH). Aladinovi to jakž takž vyšlo, i když opět nadhodnotil. Přikládám úhrn za noc, protože je to událost hodná záznamu. Ještě jde něco od V, tak třeba ještě něco připadne. Bohužel to bude asi vše do konce týdne, protože se proudění změní opět na tradiční závětrné.

Zdroj: ČHMÚ
384
# 05.01.2021, 07:49

F4
Srážky, snad něco fakt bude, předpověď.. ubrala mrazů, jak se dalo čekat..tak holt pokračujem v letošní zimě..:cool:

2656
# 05.01.2021, 07:55

F4
No tak vidíte další cm v kapse, momentálně už Klášterec na zimu oproti nám vede, snad se to zítra obrátí ale stejně mám pocit že napadne málo nový Icon opět žádná sláva:!!::snih:

2656
# 05.01.2021, 07:56

palma
No mrazy nám ubraly příští týden má být zas prý nad 0, takže opět jen na pár dní zima ach joo:!!:
Swan1
No taky to cítím že bude propradák, ty Alpy umějí překvapit celkem hodně klidně z toho může být jen poprašek:D
Tak kdyby jen Atlantik, to by aspoň pro hory znamenalo nadále zimu a sníh ale já mám počít že to zas foukne od J:!!:

376
# 05.01.2021, 07:59

Tady sedivo, mlhavo, -0,5 stC. Vecer spadlo par vloček, jinak nic..
Aktualne nam tu dle GFS na navetri snezi, a obcasne by melo cely den.., ale kde ze.. nepada nic, na radaru v dohledne dobe vubec nic .
A ten nastup TN pak od jihu, tak jak to modely maluji? Takhle snadno a pri sile ze by se to prevalilo pres Alpy..? Tomu neverim..
Jinak aktualni srazky kde? No kde? No ,,prekvapive,, opet SV..:D
GFS tu maluje dnes do vecera 5cm snehu, do zitra vecer 18-20 cm.. Cejtim v kostech, ze to nebude ani pulka..Aby to nebyl nakonec prvni velky letosni propadak...
Na pristi tyden je tam od stredy, ctvrtka hadejte co..? Nevyrazny Atlantik, otepleni a dest...

147
# 05.01.2021, 08:10

swan1
bude to padat ze střední oblačnosti takže ta je výše tím pádem lépe to přejde;-) teda alespoň to tak vypadá:D

# 05.01.2021, 08:19

Hlásím, že u nás drobounce sněží, ale sníh se nemá šanci udržet, protože je jeden stupeň nad nulou.

376
# 05.01.2021, 08:24

Kokos342
Hele Alpy umi s oblacnosti a srazkami ledacos, umi fronty zastavit a nepustit dal, to delaji vetsinou, vzacne naopak zapricini zesileni vlny a vyrobu srazek, ktere pak pousti dal.. Zalezi na dynamice proudeni v ruznych vyskach a smeru postupu fronty.. a taky na tom, co to od S blokuje nebo neblokuje..
Aktualne to vypada, ze z toho SV se to pretaci k Z az JZ..coz by ovsem byla zas pretlacovana s tim jiznim proudenim od Alp..
Od jihu to v Italii zacina uz najizdet nad Alpy, tak uvidime co to vyvede nad nimi...

271
# 05.01.2021, 08:27

swan1
Zítra nakydají v MB 3-4 cm, podle ČHMÚ na Vysočině až 10 cm, čemuž moc nevěřím, spíš do 8 cm ve vyšších polohách. Stejně to pak u nás ještě trochu odtaje, ale jsem celkem spokojenej, včera to mrholení bylo velmi husté a to rejpání a plevelení bylo na hraně únosnosti, doslova jsem se válel v blátě (klečím na prknech nebo polystyrenu). Jinak půda nebyla kupodivu ještě všude rozmrzlá, teprve dnes to bude dokonalé (stále +2). Atlantik a oteplení bych uvítal (slunce opět chybí), ale v půlce ledna to nebude mít teplý vzduch vůbec lehké, takže jsem v tomhle spíš pesimista, Čechy jsou v tomhle přirozeně nadějnější.

147
# 05.01.2021, 08:32

swan1
právě toho se nejvíce bojím...
myslím že minulou zimu mělo jít od jihu brutální pásmo a místo toho se udělal za Alpami srážkový stín a ani nic nepadalo... začalo až na Moravě a tam bylo teplo takže déšť..:!!:

238
# 05.01.2021, 08:32

Suma sněhu od ČHMÚ za středu až čtvrtek. Nám to dává 10-15cm tak uvidíme, ale bojím se, že tolik to nebude. Kéž by aspoň těch 8-10cm.

9
# 05.01.2021, 08:35

Když už srážky nejdou jenom přes Moravu, tak se to zastaví na Šumavě těsně před Plzní...:D Tady už nepomůže asi nic. A jak jsem psal již v listopadu. Vydatnější srážky očekávám u nás v květnu... a zatím mi to vychází:love:

376
# 05.01.2021, 08:41

Yurri
V pulce ledna, pokud se prosadi JZ, muze bejt klidne 10-12-15 stC, kvest sedmikrasky a na J svazich v lese vylejzat mravenci ven z mravenist..:D
To uz tu bylo...
Ja doufam, ze pokud prijde pristi tyden otepleni, nebude moc vyrazne a bude jen na par dni a pak by mohl prijit vrchol (nebo aspon vrcholek:D) zimy..
Muze se stat ale cokoli..
Kdyz se podivam na 30 vystupu nad 240h od GFS, je tam opravdu pestra skala moznosti, vybere si kazdy:D

147
# 05.01.2021, 08:41

Prady
krása těch 8 cm u mě je reálných:cool:

147
# 05.01.2021, 08:43

pomooooc
ten pás zesiluje a teplota na 0,4C :D

# 05.01.2021, 08:43

Říkám znovu výšková tlaková níže zítra, ta může udělat divy:snih::led: ....muze přestavět synoptiku, může se zastavit a začít tahat studenej vzduch od severu a michat ho s tím vlhkým od stredozemí, modely absolutně tápou..je nesmysl řešit co bude po ní, jestli je někdo závislý na barvickach GFS tak doporučuji léčbu;-)

2656
# 05.01.2021, 08:44

Prady
Jo nám dává podobně tam uvidíme:) Swan mě docela vystrašil s těmi Alpami, jo neříkám že se to nemůže stát ale klidně to Alpy k nám nepustí a bude z toho jen 2-3 cm, jak měl několik výstupů za sebou Icon;-)

147
# 05.01.2021, 08:45

Tutugon
a nebo to můžou nakopnoit a bude z toho kalamita ještě není nic jistého;-)

# 05.01.2021, 08:58

V Brně stále jaro. Jsme klidní. Teplota aktuálně u mě 5,5.

376
# 05.01.2021, 09:00

sněhomagor
Snehoví optimiste jsou tu urcite potreba...:D:D
Nicmene za par hodin uvidime, co s tou TN Alpy budou provadet..
Pokud ta TN bude mit patricnou dynamiku a vsechno okolo se sejde, muze to bejt zajimavy..
Ovsem zkusenosti tuto zimu s TN ze stredomori jsou zatim..no..jake slovo pouzit..:D, jsou zatim dost na číču...
Edit:
Do Alp se tomu z jihu zatim moc nechce.. Zatim ma navrch ta pretocena vlna od SV..rozhodne..Kdo vi, kam az to doleze...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.