Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Výrazná změna charakteru počasí: vítr, ochlazení a sněžení v 2/2 listopadu 2020

169
# 17.11.2020, 09:10

Přijde mi divný že modely to ochlazení na příští týden a severovýchodní proudění odsouvaji víc na východ mimo ČR,přitom všechno hraje pro velké ochlazení jak jste včera psali:(

2745
# 17.11.2020, 09:14

kuba
Tak Ecák tam má dokonce inverzi a opět velmi teplo ve výšce až 5 stupňů nad nulou GFS se jakžtakž drží ale stejně výstup po výstupu oteplují:!!::slunce:

13
# 17.11.2020, 09:43

palma
No...
Ja to tu vcera sledoval..ale komentaru jsem se radej zdrzel.. Abych nebyl zas za prirodniho skarohlida co nepreje indexum..ktere ridi pocasi..
Take jsem sledoval druzicove zabery, rozlozeni vzduchovych hmot a pravdepodobny vyvoj v dalsich dnech..
No a myslim, ze se komentare zdrzim i dnes..
;-)
Edit:
Budme mozna radi, aspon za ty dva dny (patek, sobota) ochlazeni od SZ..ktere budou teplotne odpovidat druhe polovine listopadu..v nedeli to zase ukonci tepla fronta..

388
# 17.11.2020, 09:53

walden
Lidově řečeno, to počasí si nějak jede po svém:), mne jen už podebírá palec, když z něčeho čiší jen ten "jeden správný vědecký názor", toho jsem si užil až až..:cool:. Asi pujdu venčit hafana, je tu krásně, slunéčko vylezlo ven, ještě trochu hřeje +9,2, jasno, parádní den.:cool:

13
# 17.11.2020, 09:59

palma
Tady v sumavskem podhuri podobne, polojasno, teply vetrik, 8stC..
Mam stejny program, vezmu psy a pujdem na prochajdu po lesich..
Ten studenejsi vzduch v tom pristim tydnu SV od nas, narozdil od minule, bude aspon na dohled a vystupy s nim hybou sem a tam.. Sance jeste neumrely, je to dost daleko, uvidime.

169
# 17.11.2020, 10:09

Včera taky byly studené výstupy jen dopolední a odpolední, půlnocni byl taky celkem studenej, jen ten ranní teplejší tak uvdime jak to bude dál a hlavně jsem zvedavej jak na to zareaguje NAO jestli nepůjde do kladu

F4
Avatar
109
# 17.11.2020, 10:16

walden
Je to fajn, když svátek vyjde na jiný den než pondělí nebo pátek, člověk je mimo dosah *****ů v Klášterci (doplňte si), za chvíli vyráží ven na prochajdu a k tomu bude svítit slunce. To je hned jiná.

388
# 17.11.2020, 10:22

kuba
A teď si položte otázku.. reaguje na nástup chladu, NAO, nebo následuje nástup chladu jako následek změn NAO, toť otázka, co bylo dřív, slepice, nebo vejce?:!!:

55
# 17.11.2020, 10:37

Že ochlazení o víkendu bude jen přechodné, je už více než dva dny zřejmé. V dalším vývoji ale panuje značná nejistota, tak tu asi nemá cenu komentovat každý jednotlivý výstup a brát ho jako hotovou věc. Naděje na dobrý nástup zimy v prosinci stále je.

F4
No obávám se, že těch *****ů, kteří dnes vyrazí na procházky do přírody, bude víc než dost. :)

74
# 17.11.2020, 11:01

Tak jsme si ráno užili 2 hodiny slunce a už je zase zataženo.. a podle aladina bude nízká oblačnost z celé ČR zejména v moravských úvalech. To je naprostá klasika.

13
# 17.11.2020, 11:18

F4
Celorocne si velmi peclive vybiram prochazkove trasy po Sumave a Posumavi mimo znacene turisticke a cyklisticke stezky:D

388
# 17.11.2020, 11:47

Aidamko
Jen že je zajímavý, že tady někdo, ne já, a kdybyste to bral férově, tak se neptáte mne, říká, že se dostane výstup NAO, AO do plusu či minusu druhý den, protože se dle předpovědi má ochladit... možná mají na NOAA zpoždění za modelama, nevím, ale jeden uživatel, kterému jsem odpovídal, ne vám,( vy tu akorát začínáte každého prudit a pak mu píšete do schránky, jak už se to několika uživatelům stalo), ostatně od začátku měsíce tu povídáte jak indexy jasně říkají, že se ochladí a to nejdříve k 15.11. pak k 18.11, potom k 20.11, teď to bude asi někdy k 25.11. a nedej bože aby to bylo k 30.11. natolik je to vše od Vás přesné, pane..:cool:

13
# 17.11.2020, 12:15

palma
Nejak tu ty vedecke prispevky hystericky i historicky zmizely..Skoda..Ja uz nevim. Perly asi svinim nepatri..
,,Ja uz se v tom nevyznam, ja se v tom neorientu.u..uju.
https://youtu.be/hsWyL9nf1d4
:D:D

238
# 17.11.2020, 12:35

palma
Tak, že se ochladí i na lehce podprůměrné teploty je celkem jasné. Nevím jak u vás, ale u nás je třeba pro období kolem 20.-25.11. průměrná denní teplota 3-4°C. Tedy jestli nám hlásí denní teplotu i kolem 1°C, tak nakonec Aidamko s tím ochlazením měl celkem pravdu, protože to se začalo řešit 30. 10. na více jak 2 týdny dopředu, odchylka 5 dnů nic není a na den přesně to těžko někdo předpoví 2-3 týdny předem. To co se bude dít od neděle dál je ještě pořád ve hvězdách, ale minimálně pátek a sobota budou teplotně pod dlouhodobým normálem (u nás velice pravděpodobně). Stejně tak i noční teploty nejspíš padnou pod dlouhodobý normál, který je kolem 20.11. pro naší stanici -1 až -1,5°C. Prozatím to zároveň vypadá, že během příštího týdne se mají držet teploty přinejmenším kolem dlouhodobého normálu. Tedy já to beru, že ochlazení celkem vychází, jen s 5 denním zpožděním. Bohužel to vypadá, že bude bez srážek.

Když pominu náš mikroregion, tak třeba taková pražská Ruzyně má pro takové období průměr denní teploty 4,5-5°C, tedy i tam se čekají minimálně průměrné, možná i podprůměrné teploty. Výhledy celkem jednotně ZATÍM dávají, že konec listopadu a začátek prosince už by mohl být celkem zimní,

13
# 17.11.2020, 12:48

Prady
Rozhodne se nejedna o zadne vyrazne ochlazeni, ani nastup zimy..jak tu bylo prezentovano v nazvu tematu i v mnoha prispevcich..
Sice je tu uz cca 200 prispevkove tema , ale sorry, skutek trochu utek..
Ochladi se ze soucasnych teplot nekam k nule, v noci pod nulu, nicmene ve str a nizsich polohach zustanou denni teploty nad nulou..
To opravdu s vyraznym ochlazenim ani nastupem zimy nema nic spolecneho..
Spise to bude aspon par dni normalniho pocasi pro tuto rocni dobu..
A i aspon za to budu rad..

# 17.11.2020, 12:52

Naštěstí to ochlazení nebude bůhvíjak velké, lehce pod nulou jen v noci a mimimum srážek spíše dešťových a pak snad zase teploučko od JZ

53
# 17.11.2020, 12:55

walden
Ty perly sviním, ale tak zase, tohle není moc přijemné.
Pete Kopecký
Jo, tak děkuji za názor, ale ujišťuji vás, že idiot nejsem a ani psychicky nemocný nejsem. Proboha, to snad né. Jestli jste chlap, tak jste mě to měl napsat soukromě a né sem do diskuse, ale jinak děkuji, tohle si budu pamatovat. Děkuji. Já nevím co se tady děje, ale walden mě přirovnává ke svniním, ale tady to je spíše myšleno ironicky, vy k debilovy a psychicky nemocnému člověku a jsem zvědav kdo to dokončí tuhle pouť
Hned se cítím lépe :(

238
# 17.11.2020, 12:57

Pete Kopecký
A vy jste kdo, že si dovolujete založit účet jen proto, abyste si mohl zanadávat? Když to řeknu narovinu...jak si tohle vůbec dovolujete? Tohle je diskuzní fórum o počasí a zrovna Aidamko tady má hodnotné příspěvky a komentáře k dění kolem počasí. Mnohokrát se snaží rozebrat možnosti jaké mohou nastat a je vidět, že meteorologie je jeho koníčkem, zatímco vy jste se rozhodl tady jen nadávat a nijak nepřispět do diskuze relevantním příspěvkem k počasí.
walden
Ale nevšiml jsem si, že by tu někdo psal o tom, jak má od 20.11. nastoupit zima. Ochlazení ano a svým způsobem i počasí, které je dlouhodobě normální pro toto období, může přinést i první náznaky zimních projevů (možné sněhové přeháňky, teploty kolem bodu mrazu během dne). Já budu taky rád za počasí, které je pro tuto dobu normální a budu doufat, že to tak půjde i během prosince. Třeba by konečně po letech byla zase šance na bílé Vánoce ( jednou to snad zase přijít musí:) )

53
# 17.11.2020, 13:13

Prady
Walden má namysli to, jak jsem napsal asi 2.11. že kolem 20.11. má nastat ochlazení se sněžením. Takže to nejspíše myslí. Jinak nástup zimy, asi takhle definice začátku zimy je něco ve smyslu, že na horách mrzne delší dobu a ve středních polohách již občas také, nebo takhle nějak.

A asi takhle když jsem zprůměroval teploty na příští čtvrtek od GFS tak mě vyšly dokonce nižší než včera, jelikož sleduji více možností.

13
# 17.11.2020, 13:25

Aidamko
Perly svinim, samo trochu v nadsazce, to snad kazdej chape.. A spatne jsi to pochopil.. Perlami jsem myslel tve, rekneme vedecke postupy, prispevky, .. ,,svinemi,, pak nas, ponekud mene vedecke uzivatele tady na foru.., nikoli tebe. Takove lidove rceni.. Nic vic, nic min
No vis co, nemel bys utikat se svymi prispevky z diskuzi..to je takovy divny..Ted uz z druhyho tematu po sobe..
Je to trochu hystericky.
Prady
Bily vanoce, to by byl mastrštyk stoleti:D
Moc jim neverim,ale bylo by to fajnovy..
S tim ochlazenim. Ja v sobotu zajdu do lesa a zeptam se hub tim stylem uzivatele palma..
Zatukam na ne a uvidim co reknou :D:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.