Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Výrazná změna charakteru počasí: vítr, ochlazení a sněžení v 2/2 listopadu 2020

53
# 27.11.2020, 23:52

spurdo
Polský regionální model. Hele asi jsem se radoval předčasně. Tak uvidíme no, ale asi jsem to zase moc rychle považoval za předčasné. No naštěstí tady není nikdo kdy by mě indexy rozporoval, díky bohu.
Kuba
No snad máš pravdu, ale nevím. Tohle je na pekáč, vždy něco pokládám za hotové a nic nebude a pokud tak tam na Vysočině nebo na východě. První sníh dorazí až příští rok.

Jinak ráno má tady zase slabě sněžit, takže čekám ledovku, která se již vytvořila.

Kdyby tam zítra byl ráno výstup se sněhem tak bych byl tak nadšenej a rád, ale to je asi sci-fi. walden by nám řekl, že se opět neodborně zabýváme indexy a spol, ale ochlazení předpověděli dobře, škoda, že neumí i ten sníh.

Snad se to ještě změní, musíme pouze doufat, nic jiného nám nezbývá. Teď se tady podruhé v životě modlím kvůli sněhu příští týden, to je bída lidi co? No bude potřeba na příští ovlivnění cirkulace.

raději se jdu vyspat, dobrou všem, snad se to změní.

2878
# 28.11.2020, 06:10

Kruciš taková suchota ani jedna sněhová epizoda nevyjde v úterý ani ve čtvrtek, všechny modely to smazaly:( jediný GEM tam drží sníh po celé ČR dokonce, je to takhle zima=sucho teplo=srážky no to hlavní od jihu jsne si vybrali v říjnu kdy spadlo opravdu dost vody, oj kdyby to tak vyšlo třeba na prosinec a ne na říjen to by jsme měli sněhu jak mraky:!!:

Model GEM sníh 2.12 18z
22
# 28.11.2020, 06:37

Stejně se příští víkend oteplí takže by ze:snih:nebylo nic.Spíš se obávám že si teď vybereme :led:studené proudění a kolem Vánoc bude opet:slunce:teplo:zz:

2878
# 28.11.2020, 06:40

Zachar
No o Vánocích vidím že bude asi tak 10 stupňů a slabé ochlazení okolo 28.12 no jako před rokem:!!:

22
# 28.11.2020, 06:51

Je zvláštní že poslední roky je prostě na Mikuláše a vánoce teplo :slunce::(už to člověku leze krkem aspoň kdyby to bylo přes rok ale tohle je o ničem,jedna velká nuda to počasí.

170
# 28.11.2020, 07:06

já jsem ještě nezažil že by Dáša měla pravdu....:D takže buďme v klidu ono to třeba ještě hodí sem:D

397
# 28.11.2020, 08:10

Aidamko
Tak už je první maličký náznak SW na Ventusky, a tipněte si kde.. maličký kousek vpravo pod Harbinem,, děkuju pěkně, jestli se to rozšíří, patrně budeme mít o Vánocích, či trošku později poněkud teplo, ale... nemusím mít pravdu..:cool:

VHK
Avatar
31
# 28.11.2020, 08:23

Jestli spadne par vlocek tak to bude zazrak, zase jste se nechali obalamutit tydennima predpovedma,takze ted nohama pekne na zem... Modely se zacinaji zhodovat na oteplovani od ctvrtka, dalsi vikend i kolem 6stupnu,takze asi tak:)

170
# 28.11.2020, 08:52

VHK
modely se schodovali i na té frontě že tady spadne 5cm plošně takže se nenech obalamutit týdenními předpověďmi;-)

286
# 28.11.2020, 09:02

Určitě vždyť i předevčírem meteorolog ČHMÚ Šrámek jasně říkal, že prosinec bude teplotně nadprůměrný, takže jelikož první půlka nebo dokonce celý pracovní týden bude pokračovat v chladnějším módu, tak bude muset být období minimálně 14 dní docela nad průměrem, spíš mám obavy, aby z toho tady nebyla zase jenom mlha, poprašek mě moc nebere.

VHK
Avatar
31
# 28.11.2020, 09:10

Kokos342
Ovsem ctvrtek neni tyden😉a tady se to resilo vic nez tyden dopredu...ale uvidime, jen pisi svuj nazor😎

53
# 28.11.2020, 09:10

No nic, asi to můžeme nakonec zabalit, jelikož i tady Ecák nám nedává nic. No co už. Uvidíme co udělá SW, ale rozšiřovat se nebude, rozpad dorazí na konci roku, či na začátku ledna, tedy to zonály budou na východních hodnotách.

No nic, zase jsem nalítl. Modleme se za inverze.

238
# 28.11.2020, 09:12

Tak je zas.ráno a kupodivu ani nejsem překvapenej. Modely ještě horší než večer. Kdoví jestli ten čtvrtek ještě nevrátí (možný je všechno), ale to úterý bych už odepsal. Snad se jedině modlit, aby to oteplení na příští víkend protáhli do zimních teplot.

F4
Avatar
109
# 28.11.2020, 09:31

Tak ze slibovaných srážek bude nula nula prd. Na druhou stranu se mně zvyšuje šance aspoň na něco, protože ta TN půjde západněji a s ní spojená úterní fronta se bude přetáčet SZ-Z-JZ-J, takže by nemusel být tak strašný srážkový stín. I tak, třeba 2 mm rozhodně nic neřeší a už vůbec ne tu listopadovou extrémní suchotu.

170
# 28.11.2020, 09:49

tak už máme jasno no konečně v noci bude samec😂😂

397
# 28.11.2020, 09:59

Kokos342
Jo, takovej nějakej chcípáček, ten samec... bude... :!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.