Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Tlaková níže od jihu a vydatné snežení 13.-14.11.2019

238
# 11.11.2019, 17:36

ota
Zbijem ho?

76
# 11.11.2019, 17:38

dawe
Vím dawe, chtěl jsem naznačit, že srážky nyní nepotřebuješ, vůbec.

96
# 11.11.2019, 17:40

Krušné hory se na sněhovou nadílku připravují klasickým listopadovým počasím. Máme první ledový den s průměrnou teplotou -3,3°C. Na stromech se od ranních hodin vytvořila silná námraza. Jinde už je pěkná ledovka. Dost to začíná připomínat počasí z loňského listopadu. Bohužel zřejmě ani letos sníh nenapadne.

13
# 11.11.2019, 17:44

tak u nás to vypadá že začne sněžit tak až možná ve středu večer:snih::snih:

# 11.11.2019, 17:54

Já to říkal od začátku, zablokovat!!! Se chová jak 5ti lety dítě. Kvůli němu jsem sem přestal chodit a radši si přečtu něco na FB.

142
# 11.11.2019, 17:57

Situace bude do srážek a sněžení celkem zajímavá, jako i to teplotní rozhraní. No a jestli bude v čechách sněhová kalamita, uvidíme - alespoň bude po dlouhé době v TV co sledovat, co za apokalypsu to česko zasáhlo :D

55
# 11.11.2019, 18:03

vojta-černošice
Jo máš pravdu, nový Aladin docela přeje. Teplota bude sice asi hraniční, ale na okrajích Prahy by ve středu ráno nějaký ten centimetr ležet mohl. Necháme se překvapit. :)

73
# 11.11.2019, 18:16

Docela se bojím, aby z toho deště nakonec nebylo jen pár mm (u nás) . Silný vítr to u nás velmi často rozfouká a pak z těch mraků jen kape.

69
# 11.11.2019, 18:20

Já u nás tak nějak doufám že by se ta teplotní hranice mohla nakonec posunout východněji, každopádně to bude zajímavé jak to nakonec dopadne :)

F4
Avatar
109
# 11.11.2019, 18:21

No jako jestli bude ve středu ráno ležet i v centru sníh, tak mě asi jeb_e. Já chci sníh doma ne v Praze takto brzy. Dneska tedy byla slušná zima na ani ne půlku listopadu a tak nějak vyrovnané počasí, což je v pořádku. Od zítřka brutálně nepřející počasí, kdy se napitým bude nalévat a žíznivím ne. A výhled na 7 dní tragédie, která doufám nakonec nevyjde.

238
# 11.11.2019, 18:38

F4
Teď trochu z jiného soudku....
Buď šťastnej za to co máte. U nás na Vysočině sice máme vláhy dost (teda na Brodsku ano), ale zato brutálně zdecimovaný lesy kůrovcem. Vláha je jednou z možností, jak postup tohodle prevíta zpomalit nebo zastavit ...vláha a chlad. Pokud to tady nebude, tak se to do 2-3 let může dostat až k vám.

96
# 11.11.2019, 18:45

Jinak je zajímavé jak se pro naši oblast ty modely opět sekly. Nejčerstvější výstupy na pár hodin dopředu lžou opakovaně až o 3 stupně. To může mít na výskyt nebezpečných jevů dost zásadní vliv.

2558
# 11.11.2019, 18:56

Ty srážky k nám jsou nějak brzy z Rakouska už se něco žene:) tak uvidíme třeba už něco může být v noci na zítřek ale ještě to bude déšť:D:prsi: Prady ten Aladin je naprosto brutální to bude pěkná kalamita když to sečtu tak jen za noc spadne cca 15 cm mokrého sněhu+ještě bude sněžit celou středu a v noci na čtvrtek dohromady to může být klidně 25-30 cm nového sněhu:zz::!!::snih::pozor: a nejhorší je že se sníh udrží protože celou středu mi to ukazuje teplotu kolem 0 jak jsi už říkal klidně to může být nejvydatnější sněžení letošní zimy tak se na to pořádně připravme:D

Pelhřimov meteogram
# 11.11.2019, 19:01

Tutugon
No být tebou bych nedělal ukvapené závěry:
Předpověď na středu (00-24):
Zataženo s deštěm nebo občasným deštěm, v západní části kraje ráno a večer v polohách nad 400-500 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, nejvyšší denní 1 až 5 °C. Slabý severozápadní až severní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zpočátku většinou zataženo, místy déšť nebo občasný déšť a místy mlhy. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, nejvyšší denní 4 až 8 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.
Na kalamitu to u tebe nevypadá a na 30cm už vůbec ne

238
# 11.11.2019, 19:08

Tutugon
Bude to dost hraniční situace...
Taky může nakonec pršet nebo padat déšť se sněhem. Nicméně těch 15-20 čísel taky klidně může napadnout :-)
Sněžník
To co píšeš, ale není lokální. Pro Vysočinu většinou i meteogramy Aladinu hlásí 0-0,5°C celou úterní noc, středu až do čtvrtečního dopoledne. Spíš jde o to rozhraní...pokud by bylo 0°C a spadlo 20-25mm srážek ve sněhu tak ti těch 25-30 čísel klidně může dát. No já osobně tomu nevěřim...spíš se přikláním k variantě 5-15cm, ovšem i za těch 15 čísel bych "skákal" radostí.

# 11.11.2019, 19:19

F4
V klidu v nížinách sníh nenapadne:D:prsi:

79
# 11.11.2019, 19:20

logitech
Tohle je snad jediná spolehlivá situace, která přináší větší srážky i do nížin. Otázkou je, jestli v předpovědi trefí cca rozhraní a umístění správně, jinak spadnout by toho mělo plošně dost.

18
# 11.11.2019, 19:37

ROFA
No dnes ve vyšších polohách ta teplota nad nulu nevylezla a námraza se držela celý den :)
Hlavně ty teploty budou kolem nuly, ono záleží jaká teplota bude výš jestli bude pršet nebo sněžit a kdyby pršelo při zemi bylo pod nulou, tak by to zas bylo veselý... Navíc v Německu už nějaké srážky jsou a dle radaru je tam toho víc, než by toho mělo být a myslím si že se to celé zvlněné rozhraní může zachovat trochu jinak než předpokládají modely. Minulý rok na konci listopadu taky mělo spadnout max 1mm mrznoucích srážek a mělo to přecházet do sněžení a měli jsme tu z toho 1cm silnou ledovku. Takže uvidíme, taky by nemuselo napadnout 2cm sněhu, ale mohlo by napadnout 20cm sněhu, ledovka snad nebude...

11
# 11.11.2019, 19:39

Aladin to s tím sněžením přehání, kdyby mu to vyšlo, tak by snad něco napadlo i u nás v nížině a tomu já moc nevěřím. Beztak by ve čtvrtek bylo rychle po všem, ale aspoň budou další srážky, což je jedině dobře.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.