Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Ochlazení od 18.1.2019

# 24.01.2019, 09:38

Zachar
chtít jaro v lednu je stejné jako chtít zimu v červenci. To já mám aspoň dost rozumu na to, že léto nechávám létem. :D Byť trpím jako zvíře, léto je třeba taky (stejně jako ostatní roční období).

385
# 24.01.2019, 10:02

Mráz a sníh
Ano, pohled z okna stačí, když se koukne moje babička co má chalupu na Klínech, z okna, vidí zimu, když se kouknu já z okna, vidím zelené pole, mírně přešlé mrazem,vidím tedy také zimu, čili roční období je zima, to máte pravdu, ale jinak se skutečně řadíte k zimním blouznivcům, pamatuji si na vaše tvrdohlavé setrvávání na minus dvaceti stupních od 18.1., ano, opět můžete tvrdit, že jste měl pravdu, neboť v mrazových kotlinách na Šumavě bylo i minus třicet ( a u mě bylo maximálně minus devět a to jediný den.) takže se hrdinně držte svých čtrnáctidenních prognoz a vydávejte je za neměnné, skutečnost vás zajímat nemusí, u Vás je přece zima..Bavit se totiž o možnostech ochlazení či oteplení...o.k., ale vydávat to za jasnou věc je asi trošku mimo. Když jste studoval tu meteorologii, měl by jste to vědět.

# 24.01.2019, 10:03

No jo strašně brutální obleva přijde.

# 24.01.2019, 10:04

palma
Skoro jsem se trefil, v Německu opravdu na některých místech byla teplota pod -15 stupňů i v polohách kolem 300-400 mnm v tu dobu. Uznávám, že v Česku to takové nebylo. Ano mám rád zimu, to nezastírám a vždycky to tak bude.
Prosím nepište něco, co není pravda. Nikdy jsem netvrdil, že to bude na 100%. Byl to jen velmi pravděpodobný vývoj, který skoro vyšel. Skutečně se velmi ochladilo, na mnoha místech začalo silně mrznout. Uznávám, že u některých není sníh a tak chápu že pro ně asi holomrazy nejsou to pravé ořechové.

# 24.01.2019, 10:24

To tak bývá, že se předpověď počasí i několikrát za den aktualizuje. Nic nového.
No tak v Česku takové mrazy nebyly, pravda, zaměřil jsem se víc na Německo, kde silné mrazy způsobovaly docela velké komplikace. Já sám zažil -18 stupňů, což za silný mráz už považuji.

A tím končím debatu s hulvátem, mám důležitější věci na práci.
Prosím moderátory, aby urážky blokovali. Díky

# 24.01.2019, 10:30

palma

Já se tu ale bavím o českém počasí.

# 24.01.2019, 10:38

palma

Tuhé mrazy jsou prakticky v celé Evropě. Mimojiné i v Řecku nebo Itálii. Někde více a někde méně. Fakt je, že prostě je zima, mrzne dost i v Praze. Vskutku mé odhady nevyšly přesně, ale byly blízko. My jsme naměřili u Votic -16 stupňů a to je podle mě slušný mráz. Německo jsem uváděl proto, že tam díky mrazům měli docela problémy. A mrazy byly nezvykle tuhé a vlastně pořád ještě jsou a to i mimo střední a vyšší polohy.

A další vývoj je takový, že se sice na pár dní oteplí, ale potom znovu přijdou mrazy. Vždyť je to na zimu super a dokonce příští týden i srážky, tak se třeba někdo někde zbaví holomrazů.

3
# 24.01.2019, 10:45

Normalne tudle diskuzi jen sleduji... Ale neda me to a neco pisnu... Myslim. ze tato zima je takova klasicka prumerna... Proste bez vyraznych anomalii.Pokud se nevytvori inverze Tak pocitam o vykend oblevu po ni mirny pad teplot a od stredy zase oteplovani. Modely jako gsf nepredpovidaji jen podle momentalni situace, ale i podle hystorie... Dnes se skoro presne vi. ze kdyz se vytvori tlakova nize nad kaspickym morem. Tak u nas ovlivni pocasi v horizontu 14 dni....Meteorologove z Rakouska i Polska predpovidaji teplou variantu... Pocasi sleduji mnoho let kvuli vcelam... A i podle vcel poznam jak bude na 80%...

385
# 24.01.2019, 11:02

Mráz a sníh
Jak víte, že "potom" přijdou mrazy? Tuhé mrazy byly okol Moskvy minus 18 - 20...Opakuju, pokud místně je někde stejně jako u té Moskvy, jde o něco jiného, jsem zvědav na průměr za leden, až bude k disposici.. to bude směrodatné.

# 24.01.2019, 11:13

Nemyslím si, že mrazy kolem -18 jsou u Moskvy tuhé.
Pro oblast střední Evropy podle mého názoru jsou tuhé mrazy, když noční teplota je pod -10 a denní teplota kolem -5.
Co se týče průměru teplot a srážek, tak kolem Voticka to zatím vypadá na teplotní průměr a lehce srážkový podprůměr.

182
# 24.01.2019, 15:48

Mráz a sníh

Tak odkud teda vlastně jste? Jsem zmaten když tam máte v profilu německé město a k tomu středočeské Votice.

385
# 24.01.2019, 17:03

Stranik
Je to s ním (mrazem a sněhem) nějaké celé podivné, napsáno má v profilu Kassel, Votice, když mu před časem kdosi řekl, že v Kasselu rohodně nebyly ty mrazy, co uvádí, pravil, že není z Kasselu, ale že bydlí, tuším 70 kilometrů od něj, takže tak asi. Upřesnit to může ovšem pouze on sám, problém je, že pak jeden neví, o kterém místě se baví, zda o čechách, či o Německu.

# 24.01.2019, 17:34

Dalsi tyden aspon za nasi lokalitu kousek od Beskyd spokojenost. Konecne zmena.a doufam zmizi i ta inverze aspon trochu.:slunce:

# 24.01.2019, 18:23

V Mostě celý den mírně sněží a na radaru ani Ň:snih:

271
# 24.01.2019, 18:29

PatrikMO
Že by ono průmyslové sněžení? A nebo mě už někdo s tím laserem předběhl. Nějaké fotky by nebyly?

385
# 24.01.2019, 18:44

Yurri
průmyslové sněžení mám u sebe na zahradě, pootočil se větřík, a místní elektrárenské chladící věže produkující oblaka páry opět produkují jemný průmyslový snížek..je to tu rok co rok, pokud mrzne.:!!:

2660
# 24.01.2019, 19:17

U nás se dnes také nějaké drobounké slabé sněžení vyskytovalo napadl poprašek:):snih: ale zajímavější u nás byla noc na středu přestože nehlásili žádné sněžení tak u nás překvapivě padal průmyslový sníh:!!: a díky tomu jsme si polepšili o 1cm:):snih: ale stačilo popojet o 1km dále a tam už nic nepadalo:!!::D a také u někoho v noci na středu průmyslově sněžilo?;-)

# 24.01.2019, 19:20

Stranik
Doma jsem u Votic, bydlení mám v Durynsku a práci v Kassel. Nic těžkého

385
# 24.01.2019, 19:44

Mráz a sníh
Paráda, teď ještě vždycky řekněte, mluvím o počasí ve Voticích, nebo mluvím o počasí v Kasselu, nebo mluvím o počasí v Durynsku.. a bude jasno!

1
# 24.01.2019, 20:15

U nás bylo taky menší průmyslové sněžení

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.