Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Ochlazení od 18.1.2019

63
# 30.01.2019, 09:00

palma
NENENENENENENE todle nedám. Já už to léto tááák strašně nenávidím. Nejhorší je,že člověk se nemůže pomalu těšit ani na jaro :D

80
# 30.01.2019, 09:20

Lucina

Právě to loňské extrémně teplé "jaro" byla jedna z příčin ještě teplejšího léta - moře se na severu příliš a brzo prohřejí a pak podporují vznik konstantní tlakové výše, která nás tu ovlivňuje vedrem a suchem. Chtělo by to chladnější/ne tak teplé jaro a možná tak bude snesitelnější i léto.

Jinak zima v Praze, resp. ve většině nížin v Čechách, je naprosto tristní několikátý rok po sobě. Přes den většinou lehce nad nulou, v noci občas slabší mráz, beze srážek, beze sněhu, naprosto o ničem. A výhled dokola to samé. Kdyby aspoň občas zapršelo, ale jsme tu opět na suchu, měsíc co měsíc :(

63
# 30.01.2019, 09:34

Ondra83
Ano já vím, právě proto se toho jara a pak léta bojím. Dřív bylo mé nejoblíbenější roční období jaro. Teď už je to hold zima.
U nás většinou zima bývala v únoru a to byly holomrazy.Takováto nadílka sněhu dlouho nebyla, i když je to bohužel jen na 1-3 dny.Den jako je ten dnešní si už asi ani nepamatuju kdy byl naposled... smutné

# 30.01.2019, 09:48

Já tomu článku absolutně nevěřim. Oni nepředpoví ani jak bude za týden a tady budou psát jaké budou léta do roku 2022. Vtipný

386
# 30.01.2019, 10:01

Budejcak
No, vždy to bude střelba trošku od boku, nicméně grafy a statistiky jsou proti nám všem..

# 30.01.2019, 11:10

Server eurozprávy neznám, ale minimálně články o počasí tam jsou velmi výživné sci-fička :D

386
# 30.01.2019, 11:15

hellercz
Však to taky říkám, jak si ty věštby odporují, a že žiji aktuálnem, tedy nyní zimou..ovšem celkový trend teplot míří vzhůru globálně, a ten článek mi dorazil mailem od známé, která se ptala, jestli to tak bude, poslal jsem jí obratem fotku těžítka ve tvaru koule z průzřačného skla..:D
Jinak nám to tu hezky leze nahoru, z -8 už jsme na -1,5...

272
# 30.01.2019, 11:45

palma
Ano, pevnina bude přehřátá příliš na to, aby sem do srdce střední Evropy doputovala z Atlantiku kompaktní srážková oblačnost, přetočené níže z Jadranu budou jen nárazové a v periodách rizikové. Hlavní roli bude hrát charakter krajiny, holá=termika beze srážek nebo pokrytá vegetací s promyšlenými větrolamy, je na nás, co zvolíme. Srážkově bych to viděl na stepní klima s keřovou výsadbou, klidně 200-250mm za celý rok s letními měsíci s pár mm srážek.

386
# 30.01.2019, 13:54

Yurri
Jo joo, taky už jsem částečně připraven, do hloubky 30 cm mám v půdě na zahradě namýchaný hydrogel, kapkovou závlahu mám rozvedenou, úspora tak 70% vody celkem, plus výsadba více méně suchomilná, plus nějaké bobuloviny, meruňka, jabloň, apod, vše zezavlažováním ke kořenům,kompost vlastní, mulč vlastní. voda ze střechy, trávu sekám maximálně na á cm, kratší ne.atd, atd. nějak přežiju...

# 30.01.2019, 19:04

Nějak nerozumím tomu prudkému ochlazení, co se tady v mojí lokalitě děje. Nemám žádnou lepší meteostanici, tak jsem z toho zmatený.
Ale je možné, že dnes ráno bylo -12, pak se oteplilo na 0°C přes den a nyní už je zase až -13 ? Když jsem šel odpoledne venkem, bylo příjemně a teď tam je kosa, až šimrá v nose :D A to tady normálně takové výkyvy nebývají zvykem.

ota
Avatar
2132
# 30.01.2019, 19:38

hellercz
Je to zajímavé počasí, ale určitě to způsobuje relativně velká sněhová pokrývka. Tady v noci bylo -12,3°C, jenže přes den byla docela dlouho mlha a tak celý den docela mrzlo, maximum bylo -5,3°C ve chvíli kdy se vyjasnilo. Teď už máme -13°C. Samozřejmě je nezbytné aby bylo jasno a bezvětří nebo slabý vítr. Vaše stanice ale určitě může ukazovat dobře, v některých místech na jižní Moravě totiž v noci měli až -17°C a přes den až 3 nad nulou. Je to rozhodně zajímavé a netypické počasí.

386
# 30.01.2019, 20:00

ota
Je to zajímavé ty rozdíly, my tu měli po ránu -8, když po osmé vyšlo slunce vystoupalo to během 5 ti hodin na +1,5, a teď aktuálně máme -2, sníh tu nemáme... kdyby nebylo slunce celý den, tak to zůstalo pod nulou, jo a v noci bylo taky jasno, proto ten mráz..

ota
Avatar
2132
# 30.01.2019, 20:18

palma
No tady máme docela nečekaně už -15°C. Raději sem už zakryl mandloň, protože je to ještě mladý stromek, je to docela extrém, když o pár km dál sotva mrzne. Rozhodně to není nudné počasí.

496
# 30.01.2019, 21:55

Dobrý večer, dá se to tedy vysvětlit tak, že velmi chladný vzduch zůstal "v údolích řeky Moravy"? Tzn. není profouklý a zůstává v těch (nej)nižších polohách. Neboť např. SV Moravy, Slezsko, Vysočina a jiné lokality mají daleko menší mrazy. Co se ale dívám na grafy aut. stanic, tak vítr je většinou velmi slabý i na těchto stanicích ... A velmi chladno má aktuálně i Šumperk, Štíty apod., což už jsou střední polohy v blízkosti hor.

25
# 01.02.2019, 18:16

Jestli tohle vyjde, tak i Alpy dostanou zabrat. :D:D:D
Bohužel většina modelů ukazuje po 10. únoru jakési oteplení. Některé modely si s tím doopravdy hrajou zajímavě. :cool: :D

16.2.
17.2.
3322
# 02.02.2019, 15:07

Na zahradě nesouvisla pokrývka aktuální teplota +12

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.