Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Ochlazení 10.12.?

# 12.12.2018, 23:13

igor127 Ta vaše krásná zimní situace, jak vy to nazýváte, patřila k dopravní situaci v Jihlavě, snad vám to někdy dojde.Pro někoho krása na koukání, pro jiného problémy v důležité práci.

# 12.12.2018, 23:17

South wind
Tak za prve, ja teda nevim, ale podle me jsem zde zaregistroval nekdy pred mesicem, takze cely podzim jsem tu brecet ani nemohl, ja vim matematika neni lehka;-). Za druhe ja se zde snazim psat spise optimistictejsi pripevky, to podle me plati i o teto situaci, kdy nemam pocit, ze bych si zde nejak vyrazne stezoval na to, ze u nas snih neni. A za treti na tom, ze jsem byl na podzim rad, ze slunce chvili zalezlo, a ze se ted konecne dockala nase republika vyraznejsiho snezeni, ktere bych byl rad, kdyby prislo i do nižších poloh, nevidim vubec nic spatneho, a nevim co vam na tom tak vadi:D

77
# 12.12.2018, 23:18

South wind
Pro někoho je hrozně těžké a složité přizpůsobit svoji jízdu povětrnostním podmínkám. Velká část řidičů jezdí na silnicích jako idioti, takže sníh bych do toho opravdu netahal.

# 12.12.2018, 23:25

Snowrain
Tak optimismus tomu říkáte, na vás si udělám čas, Vypadáte, že další žhavou sezónu budete snášet statečně, snad to vydržíte týden..., ale co už, hlavně aby pražilo, to bude pro vás to pravé...

# 12.12.2018, 23:31

charlie Sníh patří k dopravní situaci, ten tam nemusím tahat, pokud si pamatuji, způsoboval problémy vždycky.

77
# 12.12.2018, 23:39

To nerozporuju, vidím, že sněží, přizpůsobím jízdu povětrnostním podmínkám a stavu vozovky, pokud ne, zadělávam si na malér a porušuji DP. Sníh s tím nemá nic společného, je to moje vina.

# 12.12.2018, 23:45

South wind
To me tesi, ze si na me uděláte cas, vetsi stesti me nemohlo potkat:D. Nicmene jste mi neodpovedel a me by to vazne zajimalo, proc vam tak vadi, ze si v zime preju snih. Ja vas nazor akceptuji, i kdyz s nim nesouhlasim a myslim, ze je naprosto spatny, ale proc vy nemuzete respektovat ten muj a musite me urazet. To je pro vas tak nesnesitelne, ze ma nekdo rad jine pocasi nez vy? Mne je uplne jedno, kdo ma rad jake pocasi, jen chci aby si lide s nazory jako vy uvedomili, ze snih je proste pro nasi prirodu velmi dulezity a do nasi krajiny patri, stejne jako si zase ja uvedomuji důležitost Slunce:)

96
# 13.12.2018, 00:01

Nechápu, proč něco co se pasuje na jižní vítr netáhne na jih. Rozumuje o sněhu, který do české kotliny historicky patří jako jeho úhlavním nepříteli.
Chápu, že jsou lidé co sníh nesnáší.
Měl jsem takového kolegu. Nicméně měl koule na to něco s tím udělat. Dnes tráví třetinu roku někde v amozonském pralese. Je tam šťastný. Sice občas něco chytne ale neremcá.

# 13.12.2018, 00:24

ROFA
Slovo nechápu, se k někomu kdo píše "hystoricky", opravdu náramně hodí.

# 13.12.2018, 00:29

Snowrain
Mějte si rád co chcete, já nemusím zimu ruského typu, okolo nuly to není tragédie.Od února s přibývajícím světlem to bude veselejší.

96
# 13.12.2018, 00:34

South wind
Hlubší myšlenka, nebo názor kromě reakce na překlep nebude?

272
# 13.12.2018, 03:24

Pavell
Čekal jsem 2 hodiny na 2 autobusy v Jihlavě marně, autobusák narvanej, doprava stála, byiy slyšet jen houkající sanitky, lidi spí v práci, já taky, napadly tak 4cm, ale s ochlazením v blbej čas, hustota provozu je neudržitelná.

96
# 13.12.2018, 06:53

Jsou místa, kde se s přívalem sněhu musí počítat a třeba i s tím, že se do práce nedostanete jako u nás. Poslední zimy jsou ale slabší. Někde je problém 10-20cm jinde by 40-50cm nemělo dělat větší potíže. Takže u nás prakticky bez problému. Po ránu trošku těsno na dvouproudé silnici, kterou začíná svírat mantinel sněhu ze severní strany jinak OK.

63
# 13.12.2018, 07:01

Ve Zlíně třeba žádný sníh není a problémy s dopravou jsou neustále :D:D
To , že někteří lidi jezdí jak ..... za to bohužel počasí nemůže. Jasně kamiony atd, to je něco jiného ti jezdit musí a na sněhu to maj o něco horší..

# 13.12.2018, 07:13

Lucina
Ale Kamioňáci by mohli alespoň chvíli počkat, než se problémové úseky silnic a dálnic důkladně posolí, a ne aby tam hned jeli a pak se divili, že jsou v krajnici a že to celé ucpali.

63
# 13.12.2018, 07:15

Frantis95
Jo to by mohli, neříkám,že na tom nemaj svou vinu,na druhou stranu, by se někdy načekali hodně dlouho, než se tam ukáže odhrnovač..:D:D

F4
Avatar
109
# 13.12.2018, 07:43

Hlavně když se blbost a neohleduplnost lidí dokáže svalit na počasí. Stejně tak extémní vedro a slunce neprospívá řidičům, ne všechny vozy jsou klimatizované + skoky z chladna do vedra taky nikomu nepřidají. Hlavně ať je zima a sníh. Občas může vylézt slunce, ale je to úleva, když nepraží celý den.

# 13.12.2018, 10:15

F4
No presne moje rec, to je dar z nebes cist takovy rozumny nazor, potom co tu vcera bylo za diskuze:D

# 13.12.2018, 10:17

South wind
No vidite, vsak ja vam to neberu, mejte si rad pocasi okolo nuly a teste se na konec zimy a nadchazejici jaro, a ja se zase budu tesit na tuto zimu, ktera snad bude co nejpovedenejsi. A muzeme byt prece oba takto stastni a ne se tady o tom hadat, stejne sve nazory ani jeden z nas nezmenime;-)

272
# 13.12.2018, 16:35

Tutugon
Tady v MB na naše poměry taky pěkně zasněžilo, včera podobně v Jihlavě nějakých 5-6cm nového, takže celkem kolem 10cm. V okolí Jihlavy bude i přes 20cm, ale je to tam dost nebezpečné, byl to včera zpočátku mokrý sníh a lámou se větve a celé stromy, je to téměř kalamitní stav, na pohled nádhera, bude to běžkařský ráj a vypadá, že to vydrží celý příští týden, pohádka.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.