Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Poměrně teplo ale více oblačnosti, na severu a severovýchodě hlavně odpoledne přeháňky

Diskuse o počasí Počasí na letošní Vánoce

274
# 17.12.2018, 11:58

Mráz a sníh
Užívám té nadílky, co máme, st+čt tady ještě připadne a dorovná se to, co teď za pár dní slehne+výpar. O oteplení se můžeme bavit v pátek, tam už to bude sicher.

Zdravotní důvody jsou právě argumenty pro zachování střídání, letní čas v zimě znamená tmu pomale do 9hod.,a zimní čas v létě znamená po 3hod ranní světlo, oboje velmi negativní důsledky pro zdraví(tzn. i ekonomiku), jedině, že by i zaměstnavatelé posunuli podle toho pracovní dobu:-)to bych ale neviděl moc reálně, problémy s tou hodinou má 1% obyv., jsou na to výzkumy, pro mě no téma.

# 17.12.2018, 12:03

Yurri

Však čekám ještě v sobotu další nášup sněhu no a pak to bude nejspíš nad nulou, ale jak to je ještě brzo. Jak píšete, v pátek a v sobotu to bude jistější.

S tím střídáním času je to složitější, ale osobně mi nevadí světlo ve 3 ráno, ale tma v 9 ráno je pro mě nepříjemná, byť jsem zvyklý i v noci pracovat. Já tedy asi žiji ve špatném okolí, ale neznám lidi co by s tím neměli problémy :D ať už Češi nebo Němci, všichni se shodují, že ten posun na ně má vliv, jen u některých to trvá kratší dobu než si zvyknou a u některých delší dobu.

274
# 17.12.2018, 12:48

Mráz a sníh
Já i z tání mám radost, nachytám aspoň 500 litrů vody a kdyby rozmrzla půda, tak můžu pokračovat v rytí a kdyby ne, můžu dělat kompost a když už nic, tak zimní řez stromů je na měsíc práce.

Jinak ve 3 ráno světlo je velkej průšvih, doba se zrychlila, lidi chodí později spát + světelné znečištění ve městech, a vy jim uberete už tak krátkou noc? Zdravotní nesmysl.
A teď by byla tma do 8:30? To snad nemyslíte vážně, lidi i studenti budou ochrápaní ještě v 10 = produktivita klesne+více zranění v provozech+ranní špička za hluboké tmy, ta hodina je fakt důležitá, je to jasný nesmysl.

# 17.12.2018, 12:59

Tak u nás máme v zimě tmu až do 8:15, vzhledem k tomu že jsme více na západě a tady je jinak v deset večer ve městech mrtvo. Takže o nějakém noční životě není řeč, když většina lidí vstává do práce před 6.hodinou. Na menších městech je mrtvo už ve 4 odpoledne. Myslím si že v Německu by nám to jenom prospělo. A jak říkám, neznám opravdu nikoho kdo by tady podporoval změnu času, v čem se akorát lišíme, jestli zachovat středoevropský čas nebo letní.
Pro mě jasný nesmysl trvat na sebepoškozování. Tak ať si to každá země upraví podle sebe a hotovo.

32
# 17.12.2018, 14:11

Mráz a sníh
Co je u nás? Předpokládám dle vašich příspěvků, že někde na západě Čech. Mohl byste to prosím upřesnit je to zdejší zvyk a slušnost.

32
# 17.12.2018, 14:28

Mráz a sníh
Díky, ale myslel jsem do popisku.

182
# 17.12.2018, 15:11

"Nebude zima, nebude mráz ... kam se ptáčku neschováš?"

Nový text. :D

# 17.12.2018, 15:22

Ja se tak strasne tesim az prijde nejaky pekny zimni vpad a ja verim ze prijde a budeme to moct zdejsimu uzivateli vratit, to bude krasa, sice vim, ze by clovek nemel delat neco, co nechce aby delali druzi jemu, ale zdejsimu uzivateli nepomuze ani svecena, takze je to stejne jedno:D. Jinak vyhledy jsou stale celkem rozhazene, obleva je jista, o tom zadna, ale jak moc bude vyrazna a na jak dlouho, to se teprve uvidi, takze hlavy vzhuru;-)

# 17.12.2018, 15:24

Zima teprve začíná. Ještě bude tolik sněhu a mrazu. Máme zbytek prosince, leden, únor a kus března. A po Vánocích to vypadá na ochlazování, takže opravdu je na místě pozitivní nálada.

F4
Avatar
109
# 17.12.2018, 15:36

No myslel jsem, že ještě dnes vydržíme kolem nuly. Kouknu na teploměr a skoro 4°C! Zase se prosazuje ten sajrajt. Výhled čím dál horší, už ani to ochlazení mezi svátky není. A stejně nevím, v čem je ta zákonitost, že vždycky před Vánoci se výrazně oteplí, jako kdyby někdo zmáčknul tlačítko a cirkulace se v tu ránu změnila.

Já doufám, že celé léto bude zima a proprší a uvidíme, kdo se bude smát...

2722
# 17.12.2018, 16:12

Mráz a sníh
Nechápu trochu to tvoje místo pozorování protože když tě chci vyhledat na mapce tak tě tam nemůžu nikde najít:):D jinak to ochlazení se tam během vánočních svátků rýsuje ale je to hodně nejistý;-) GFS počítá dál s teplem ale třeba ČHMÚ,GEM s tím ochlazováním počítá;-)

Model GEM teplota 26.12 12 GMT
Model GFS teplota 26.12 12 GMT
ČHMÚ týdenní předpověď
2722
# 17.12.2018, 16:19

F4
Jo je to divný každý rok musí přijít těsně před štědrým dnem obleva:( také si přeji aby léto propršelo:prsi::prsi: příroda to potřebuje jako sůl:D jinak u nás také přišla už dnes obleva;-) myslel jsem taky že se to bude motat kolem 0 a ono bylo zatím 3 stupně:!!: a z bílé pohádky je mokrá břečka:) ale dá se s tím aspoň dobře pracovat:)

274
# 17.12.2018, 17:25

Vypadá to moc zajímavě, zejména ten pátek, úplně minikalamitka na Vysočině ve východní polovině, minule stačilo 5cm a byl průšvih, ale bylo to hlavně díky rychlému ochlazení při sněžení(samozřejmě tam na D1 nemají práce v zimě vůbec co dělat), teď to bude naopak, těžkej sníh a druhej den břečka, no to bude marast.

25
# 17.12.2018, 17:30

Na Štědrý den krásných 13 st.!

Předpověď GFS na 24.12.
274
# 17.12.2018, 17:33

Shark26
U nás +11, to beru, ještě by se mohlo vyjasnit a jedu na kolo.

25
# 17.12.2018, 17:55

Model Gem tak hroznej není...

Předpověď GEM na 24.12.
2722
# 17.12.2018, 17:58

Yurri
U nás to bude se sněhem úplně v klidu:) sice pár cm ve čtvrtek čekám ale nebude to nic výrazného max do 5cm;-) a od pátku už bude pršet a sníh roztaje všechen i ten co máme teď;-) ale nezlobím se aspoň se bude pomalu rovnat ten deficit ve vláze:) a na ten štědrý den sice sluníčko svítit nebude ale teploučko bude někde jsem slyšel že má být o vánocích skoro jarní počasí:cool: toho využiju a projdu se na čerstvý vzduch do lesa:)

2722
# 17.12.2018, 18:02

Shark26
Já si myslím že dokonce může padnout i nějaký ten rekord! jestli to vyjde podle GFS;-) a model GEM předpovídá také občas nesmysly;-) v žádném případě nebude na štědrý den slabě pod nulou:!!: to je dobrej úlet:D

# 17.12.2018, 18:08

Shark26
Mně přijde 13 st docela v pohodě, rozhodně lepší než 5 st a zatażeno. Navíc to bude jen krátká odchylka, pak to zase trochu spadne.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.