Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Počasí na letošní Vánoce

# 16.12.2018, 21:38

Tak vyhledy jsou nakonec celkem jasne, do patku si jeste snad uzijeme aspon teplotne celkem normalnich dni a pak to prijde, teploty mozna i kolem 10 stupnu a krome nejvyssich poloh vsude dest. Na druhou stranu tak to proste byva pravidelne a o nadchazejicim prubehy zimy to nerika vubec nic. Doufejme, ze oteplení bude jen prechodne a ne tolik vyrazne jak to ted vypada, a ze se pak treba dockame zajimavych zimnich situaci;-)

# 16.12.2018, 22:06

Zima ještě ani oficiálně nezačala. Ale jsem spokojen, zatím krása. Dneska přes den teplota -4 stupně což je super. A i když se příští týden trochu oteplí, katastrofa nebude. Na horách a ve vyšších polohách opět nakydá dost sněhu. A jestli bude obleva i v nižších polohách, to se stejně ještě ani neví. Když bude nejhůř, tak asi kolem pěti stupňů no.

# 17.12.2018, 05:22

Mráz a sníh
Jistě , že se dole neoteplí nikdo to vůbec neví, jenom nick Mráz a sníh je informován, řekla mu to jeho fantazie..Zima také oficiálně nezačala, musíme počkat, až to padne v kalendáři, pak opravdu začne..Ti důchodci mají prostě frky.. :D:D

# 17.12.2018, 05:46

Shark26 Ještě se můžete držet věštby místního diškutéra Mráz a sníh, když vás modely zklamaly, on věští ztuhlo-tuhou oficiální zimu..:D:D

77
# 17.12.2018, 07:47

sníh není a ani nebude v naší oblasti,tak ať je klidně celou zimu teploučko.Tento šedivý hnus a smrad v ovzduší zde u nás přímo miluji.Ať už je jaro.Tu se sněhu stejně nedočkáme,takže není co řešit,ať je klidně celý leden +15st.

238
# 17.12.2018, 08:41

Jak už jsem psal dříve. Modlím se ať je obleva všude kromě hor. Není to fér vůči oblastem co nemají sníh žádný a aspoň se eliminuje to chvástání lidí se sněhem co už tu posloucháme poslední dny.

# 17.12.2018, 09:20

Ahoj.počasí moc nerozumím,ale co je divný tak loni slezl sníh 2 dny před Vánoci a letos to vypadá úplně stejně.divný

# 17.12.2018, 09:25

Prady Ano bude to tak lepší, sníh roztaje a infantilní radost diškutérů ze sněhových nor zmizí.Stejně se divím, jak se někdo může radovat z mrazu, vzduch je hnusný a příroda mrtvá..Jak teplota překročí nulu, vše rázem ožije a oceánský vzduch je kvalitnější.

# 17.12.2018, 09:25

Prosil bych toho hulváta z jihu, aby na mě nereagoval nebo ho nahlásím. Dělá chytráka a stejně nic neví. Jestli by se opravdu o počasí zajímal, tak ví že předpověď nad 3 dny moc dobře předpovědět nejde a úspěšnost s každým dalším dnem radikálně klesá. A rovněž nemám informaci o tom, že by zima začínala jinak v kalendáři, asi má holt nějaké přeludy.

Já jsem se současným počasím spokojený, již několik dní mínusové teploty i přes den, děti bobují na kopci, na rybníku se dá bruslit. No a sice máme jenom 7 cm sněhu, ale i tak je to nádhera když je krajina bílá. Obleva k zimě patří, ale zatím to opravdu nevypadá na nějakou drastickou oblevu. V naší oblasti předpokládám teploty do 5 stupňů na 24.12. což není tak hrozné jako v předchozích letech, kdy teplota byla blízko 10 stupňů a letos je i možné, že tu sníh přečká tuto krátkou oblevu, neboť po 24.12. se má začít opět ochlazovat. Ale to se ještě bude samozřejmě upřesňovat. Vždyť ještě máme podzim, tak co.

Jinak já přeji na 24.12. co nejvíce lidem sníh a klidně ať někteří mají půl metru sněhu, nejsem nepřející, ať si lidé užijí pravé Vánoce se sněhem a mají radost. A budu se potom těšit na fotky z hromady sněhu :led:

Tahle česká nepřejícnost a hulvátství jsou hrozné vlastnosti. Ještě že se po Vánocích vracím do Německa, tam jsou lidi za sníh v zimě rádi a chovají se k sobě slušně.

272
# 17.12.2018, 10:02

Koukám tady jsou teda znalci, prosinec je samozřejmě zimní měsíc jako vyšitý, astronomický začátek zimy není meteorologický, březen je správně už jarní měsíc a stav v přírodě tomu z 99% odpovídá. Je to jak s tím možným zrušením střídáním času, lidi se snažej bejt invenční, přitom je to jasná kokotina.

# 17.12.2018, 10:10

Inu prosinec většinou bývá už zimní měsíc a v březnu často už jsou jarní teploty, s tím se dá souhlasit.
Ale s čím se nedá souhlasit, že zrušení střídání času je blbost. Je to zdravotně závadné, je to neekonomické a především to vytváří hlavně třeba v dopravě chaos. Měl by být jeden čas a to středoevropský. To je přirozený čas. Jenomže nikdo nenajde odvahu zrušit střídání času, tak pak ať se nediví, že je spousta lidí kvůli střídání času ve špatné náladě i několik týdnů poté.

77
# 17.12.2018, 11:04

Poláci předpovídají na sobotu na v okolí Katowic až +9st na Vánoce až +12st,chvála bohu za to.

# 17.12.2018, 11:14

Mráz a sníh Tady už každý ví, tedy ten kdo sem chodí častěji, že každé předpovězené ochlazení, zde nevadí vybubnovávat 10 dní předem a oteplení není jisté ani tři dny předem.Je to asi tím, že zimofil je objektivní tvor..:D:D Osobně doufám, že teplo vám dá pěkně za uši, protože bez bobování se dá celkem slušně existovat.. :D

272
# 17.12.2018, 11:19

Mráz a sníh
Je vidět, že jste naletěl módní diskuzi o neekonomičnosti, doteď byla shoda napříč Evropou, teď se taková kravina bude řešit všude místo třeba politických a ekonomických průšvihů např. jižního křídla Evropy, tohle téma fakt musel vytáhnout nějakej bezmozek, viz moje příspěvky v přísl. vláknu.

22
# 17.12.2018, 11:20

South wind
No ono už bylokecu že se oteplí hned teď po neděli a houby tak leda, takže možné je všechno, nechme se překvapit.

# 17.12.2018, 11:27

Zachar Já jsem žádné drastické oteplení v úterý tento týden nečekal, i když teplota půjde v Brně nad nulu.Koncem týdne, dostane zima po čumáku, s tím počítám..:D

# 17.12.2018, 11:30

Žádná shoda nikdy nebyla. Jen se o tom nyní mluví. Němci chtěli střídání času zrušit už před 30 lety. Neekonomičnost to je, protože třeba v naší společnosti kvůli změně času stoupají náklady. A hlavně jde taky o zdraví lidí. Člověk si pak musí zvyknout na nový čas a rozhází si svůj biorytmus.
Pro mě osobně jsou to spíš zdravotní důvody, protože prachy se dají oželet, ale zdraví ne.

Jinak předpovědi pořád jsou fajn, oteplení zatím nebude tak výrazné, takže myslím že polohy nad 700 metrů mají jisté bílé Vánoce a zbytek se uvidí. Ještě je to dlouhá doba.

# 17.12.2018, 11:41

Mráz a sníh Jistě, je taky možné, že se vše změní ještě více do tepla a ohroženy budou všechny polohy...Je to tak hrozně daleko..:D

# 17.12.2018, 11:45

Doporučuji Vám návštěvu doktora. ;-)
Prášky Vám snad pomohou.

# 17.12.2018, 11:58

Mráz a sníh Zobnete si antidepresiv, pak začne ta vaše oficiální zima..:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.