Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Návrat zimy v březnu?

73
# 17.03.2018, 23:09

Tak tady u nás na Břeclavsku momentálně-4,5°C a celý den silně fouká

642
# 17.03.2018, 23:28

Nystrom
Liberec zcela jistě nemá 9cm sněhu :)

642
# 17.03.2018, 23:33

PatrikMO
my jsme tu asi všichni pitomci a nevidíme břeh na kterém je cca 5cm sněhu.Ty o dvou metrech navátého sněhu :))))))) Vůbec nemáš tušení jak vypadá dvoumetrová vrstva navátého sněhu :) Proč tu někteří tak lžete ? Horší jak malá děcka...

# 17.03.2018, 23:51

alka

a ty můžeš jít někam když to víš líp...chytráku

ten se zvyšuje postupně a je tam nafoukaná svislá bariéra která je hluboká tak, že bys tam zapadl i s chůdama chytrouši :)...vůbec nemam tušení, stačí když vyjedu pár kiláků do Krušných hor a vím jak vypadá 4 metrová závěj, ale jestli tě to tak trápí tak se přijeď mrknout a rovnou si nakup

642
# 18.03.2018, 00:36

PatrikMO
kdyby byla výška břehu od silnice 6m , tak budeš psát o hloubce 6m :) Prostě na tu mez nafoukalo trochu sněhu,ale to není sněhová závěj :)
Pleteš si dva zcela odlišné pojmy.Jazyk a závěj :) Závěj se tvoří ve volném prostranství (louka,pole,silnice) K silnici je vždy v kolmém směru.Ne podélně.To co je na fotkách a Mostečan tomu říká závěj,je jen trocha nafoukaného sněhu na pevný bod (břeh) tedy JAZYK :D
Dopoledne jedu na Bedřichov a takových závějí jako na fotkách uvidím desítky a budou podstatně vyšší :) Prima den a s úsměvem :D:vitr:

# 18.03.2018, 09:11

alka
Ty si fakt Ňouma nebo to děláš schválně ze sebe :D
V Jablonci to máte zjevně naruby trochu...děláš tu na mě chytrýho, útočíš hned a poučuješ, dělej něco užitečnýho než sedět na chatu na In - počasí... a ted k věci tam kde máš na fotce sněhovou závěj je jasně vidět jak jsou na silnici nafoukávány (vyplazovány) sněhové jazyk, vzadu už zjevně tvoří závěj (nafoukaná vyšší vrstva sněhu - kupí se), tam kde máš sněhové jazyky je vzhledem terénu a směru větru nafoukáván sníh a vzniká sněhová závěj (závan sněhu - návěj někdy také)...pořád děláš jak si z Jablonce ale jak je vidět ty ses asi nepovedl, tak už mi prosím tě nepiš, tohle mi stačí :) ty skupino

# 18.03.2018, 09:53

alka, PatrikMO
Rozdíl mezi pojmy sněhový jazyk a závěj je jen v množství akumulovaného sněhu, nikoliv v místě jejich vzniku, viz vysvětlení pojmu z meteorologického slovníku: Sněhový jazyk: akumulace sněhu menšího rozsahu v závětří terénní nebo jiné překážky, vytvořená zvířeným sněhem. Tvoří se při sypkém nebo prachovém sněhu a rychlosti větru nad cca 7 m.s–1. Pokud výška akumulace dosáhne cca 25 cm a šířka alespoň 2 m, označujeme ji jako sněhovou závěj.

Jestli na fotce z Mostu je jazyk nebo závěj z fotky nepoznám, ale za dva metry vysokou závěj bych to rozhodně neoznačoval.

# 18.03.2018, 10:07

Dobře, tak 1,5m to mělo hloubku při okraji no...už neřeším :)

642
# 18.03.2018, 10:53

In-počasí
z fotek je zřejmé,že je to pouze naváté na břehu u silnice.V žádném případě se nejedná o závěj,ale nechci prudit pána z Mostu protože jej to vyvedlo z míry a on je ten kdo se začal chovat jako pr.... Jen jsem napsal názor,že závěj je zcela něco jiného.Kdo neumí diskutovat,měl by mlčet.Já neutočím,nepoučuji a nedělám chytrého.
Tím bych to celé uzavřel.Je to závěj.....

__________________________________ .

# 18.03.2018, 11:47

alka
A co ty vaše fotky co jste sem hodil, úplnej opak, děláte chytrýho a ted to zakecáváte a navíc si se**te do pusy :) pane z Jablonce ...čus

# 18.03.2018, 12:28

Pánové,myslím,že žabomyší hádky sem moc nepatří a nikoho to nezajímá:D

615
# 18.03.2018, 13:30

V každém případě je to pozoruhodné tolik navátého sněhu v březnu.:snih:
Tady na Hané není ani vločka,vše napršelo :prsi: ještě před tím ochlazením,ani extrémní mráz tady zatím není,snad jen kdyby přestal ze SV foukat ten ledový vzduch.:vitr: tak to možná klesne pod -10° (dosavadní rekord za 35 let..).

268
# 18.03.2018, 13:50

U nás pocitovka na -15, ještěže jsem v práci, teplota kolem -4 a nárazy 15m/s, zítra ráno bude tak -8, při tom bude pořád fičák, to se opravdu jen tak nevidí, ze včerejšího sněžení zbyl poprašek - mám sněhové jazyky na půdě pod střechou.

závěje to zatím nejsou
157
# 18.03.2018, 22:09

ráno 18.3.: Šerák -18°C, Sněžka -17°C, Lysá hora -14°C, Pec p. Sn. -13°C, Milešovka -12°C, Churáňov -12°C, Liberec -11°C, Praha -8°C. Liberec 9cm, Ústí n. L. 8cm, Tušimice 7cm, Praha 4cm.

182
# 19.03.2018, 14:20

PatrikMO

Jako vodítko co je výška 2m ti poslouží domácí dveře. Když to porovnám okem, nemá to 2m ještě zdaleka.

# 19.03.2018, 15:17

PatrikMO

Zavej to jakoby bude...vyska snehu bude prekracovat 25cm a sirka jak ke videt..je minimalne 30m ...coz o to...ale silnice zavata neni...takze pohoda. Jinak pokud mrknes na profil toho brehu...tak tam nebude ani metr snehu..natoz 2.
Ja tomuhle rikam jen zafoukanej prikop...:D zavej az tehdy...kdy se snih nachazi na silnici.

74
# 19.03.2018, 16:12

Dvoumetrová závěj to není ale je vidět že je na hranici silnice a výška cca 1,5m. To jde poznat podle toho, že závěj je vysoká přibližně jako auto. Dál to možná i ty dva metry budou vzhledem k tomu že jsou vysoké jako značky. ;-) Ano na šířku má asi 50 cm Ale to se nikde neřeší od kolika cm šířky je to závěj řeší se jen výška a délka. Chce se pořádně podívat na tu fotku než se bude někdo do někoho navážet.

Jediný kdo píše blbosti je Alka jeho fotka s nápisem co je jazyk je úplná blbost. To je zrovna závěj ;-) nazývat to jazykem může jen někdo kdo o těchto věcech ví kulový. ale hraje si na chytráka.

642
# 19.03.2018, 16:26

Samik
kluci neřeště to :) Je to lavinové pole těsně před sesuvem .
Rozepsal bych se o závěji a jazyku,ale udělal jsem za tím tečku a navíc je to tu marné.Hádat se nehodlám.Máte pravdu a já jsem blbec .
Prima den

157
# 19.03.2018, 22:09

Min. ráno 19.3.: Šerák -18°C, Lysá hora -16°C, Pec p. Sn. -13°C, Milešovka -13°C, Churáňov -13°C, Liberec -13°C, Karlovy Vary -12°C, Praha Ruzyně -12°C, Praha Libuš -10°C.
Max. 18.3. Šerák -14°C, Lysá hora -12°C, Churáňov -10°C.
Průměrná teplota 18.3.: Šerák -15.6°C, Praha Libuš -5.3°C.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.